Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az eu tengeren túli területein...

Az eu tengeren túli területein is olyan könnyű tartózkodni és dolgozni mint a tagországok területén?

Figyelt kérdés
ugye itt most az van hogy a kutya se akadályoz ha pl németországba akarsz költözni és dolgozni.fogod magad és mész.az eu-s tengerentúli területeken szigorúbb a szabályozás?ha igen mennyivel és miért gátolják a szabad munkaerő vándorlást európán kívül?inkább szednék szemetet főállásban egy trópusi szigeten mintsem hogy vezető beosztásban európában melózzak.
2015. jan. 9. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:

'inkább szednék szemetet főállásban egy trópusi szigeten mintsem hogy vezető beosztásban európában melózzak.'


ebbol maximum az latszik, hogy te soha a tetves eletben fogsz vezeto allashoz jutni. szemetet szedni Gorogorszagban is lehet.


Egyebkent mely tengeren tuli teruletekre gondolsz?

2015. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-es félre értetted a kérdezőt szerintem. Én jelenleg tanulok és hát terveim között az van h majd elvileg sokra fogom vinni, de néha nekem is eszembe jutt h sokkal jobb lenne vmi szép szigetre lelépni és ott akár koldusként is élni vagy vmi piti munkát végezni amiből ép h megélek, de a szép hely a nyugalom majd kárpótol.

A kérdésre válaszolva úgy tudom h a Eu-s szigetekre, területekre ugyan az vonatkozik mint az európai tagállamokra. Francia Guyana vagy Francia Polinézia elvileg ilyen helyek.

2015. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tagországok Európán kívüli területei közül csak az OMR (outermost regions) területek részei az EU-nak, ezeken az uniós jog van érvényben, nincs semmi különbség. Annyi eltérés van, hogy többségük nem része az EU közös ÁFA övezetének, szabályozásának (VAT).
2015. jan. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

15:41 görögország mióta trópus?ráadásul egy csőd szélén álló országba költözz te mert én nem.és még az én hozzáállásom a rossz?ennyi erővel szomáliát is javasolhattad volna...

15:48 pontosan erre gondolok én is.imádom a trópusokat és nem a pénz érdekel.a tengerpart és a pálmák és az időjárás kárpótol.

17:49 "tagországok Európán kívüli területei" ez mit takar pontosan? mi számít a részének? francai guyana,anguilla,bermuda,brit virgin szigetek,holland antillák,guadalope,martinique,pitcairn szigetek,reunion,új kaledónia,wallis és furtuna? ez mind tengerentúli trópusi terület nem tagja a schengeni övezetnek és autonóm is a jó része ha jól tudom.akkor itt most szabad a telepedés?

2015. jan. 9. 20:11
 5/7 A kérdező kommentje:

közben nézegettem kicsit angolul is és találtam oct (overseas countries and territories)és omr(outermost regions) területeket.

mi a különbség?

az omr-be tartozik azori,madeira és kanári szigetek,saint martin, guadalope,reunion,martinique, francia guyana.

az oct-be brit antarktisz,brit virgin szigetek,kajmán szigetek,bermuda,anguilla,wallis és fortuna,új kaledónia,curacao

továbbá találtam néhány speciális státuszúnak nevezett területet.ezek többnyire lakatlan és antarktisz környéki szigetek így ezek nem érdekelnek.

fura hogy több francia terület omr de új kaledónia viszont oct.szóval van különbség és mi az ha van?

2015. jan. 9. 20:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Most Francia-Polinéziát néztem a konzuli szolgálatnál és ezt találtam.


"Beutazási, tartózkodási és munkavállalási feltételek:


Magyar állampolgárok érvényes útlevéllel, vízum nélkül utazhatnak Francia Polinéziára. Vízum felvételére a 90 napnál hosszabb idejű tartózkodások esetén sincs szükség.


Munkavállalással kapcsolatos információk


Munkavállalási engedély szükséges külföldi munkaerő számára a kormányfő helyi rendelete szerint. www.servicedutravail.gov.pf/spip.php?article333


A lakosságnak mindössze 10 %-a európai, akik az adminisztrációban vagy nemzetközi vállalatoknál dolgoznak. Mivel Francia Polinézia NEM az Európai Unió része, Franciaországnak autonóm területe, nem vonatkozik ide az egyes kelet-európai EU-tagállamok állampolgárait érintő, munkavállalási engedély alóli felmentés, és az utóbbi években a gazdaság folyamatosan zsugorodik, a munkavállalási lehetőségek tekintetében szükséges előre tájékozódni."


Forrást:

[link]


Egyébként itt minden országot megnézhetsz elég sok hasznos infó van rajta.


Ja és ez a hely szerintem az egyik legszebb hely.


[link]

2015. jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ.sokat segitettél. ez a francia polinézia tényleg gyönyörű hely.
2015. jan. 9. 20:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!