Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Én miért nem kereshetek...

Én miért nem kereshetek annyit Németországban, mint egy török?

Figyelt kérdés

2 hónapja dolgozom itt és felháborító, hogy ugyanazért a munkáért fele annyi pénzt kapok, mint a török, csak mert kevesebb ideje álltam munkába.

Egy fugázó cégnél vagyok, 50 eurót kapok naponta, feketén dolgozom.

A munkatársaim teljesítménybérbe vannak. 4 eurot kapnak négyzetm-ként. Ha megcsinálunk egy nap alatt 200-250 nm-ert, az kb 100-120 euro naponta nekik. December végén, mikor a főnök hozta a fizut, majdnem elájultam. 1350 eurot kaptam, a többiek 3000 ezer körül.

Miért van ez a megkülönböztetés? Nem többet ér egy európai ember, mint egy török?

Amúgy német cég.



2015. jan. 5. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"feketén dolgozom"


Itt a probléma, komám.

2015. jan. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Feketen dolgozol. Innentol kezdve milyen alapon vannak koveteleseid?


Mellesleg, en nagyon egyszeruen megmagyarazom, hogy miert kapsz annyit, amennyit kapsz, fuggetlenul attol, hogy az masok fizetesehez hogyan aranylik: azert, mert ennyiert is elvallalod. Ilyen egyszeru. Ha nem vallalnad ennyiert, akkor nem ennyit kapnal. Maximum nem lenne munkad.


" Nem többet ér egy európai ember, mint egy török? "

Nem. Ezert a mentalitasert onmagaban is megerdemled, hogy kevesebbet keress. Amugy honnan tudod, hogy az ott dolgozo torokok nem europaiak?


"Miért van ez a megkülönböztetés?"

Honnan veszed, hogy egyaltalan ez alapjan van a megkulonboztetes? Raadasul miert ne lehetne ez alapjan, hiszen pont te sugalltad a kovetkezo mondatodban hogy szerinted meg kell kulonboztetni az embereket szarmazas/allampolgarsag szerint. Ha szerinted ez nem egy rossz megkozelites, akkor mi bajod van azzal, ha esetleg a munkaadod is igy gondolkozik, csak O pont forditva gondolja?

2015. jan. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó reggelt kérdező, eszerint felébredtél.

A fizetéseket mindig a kereslet-kínálat, valamint az erőviszonyok együtt határozzák meg. Korábban ezt még befolyásolták szociális megfontolások, de az az idő elmúlt, és egy darabig nem is jön vissza.

Fugázó sok van, ha nem tetszik, kidobnak, hiszen feketén dolgozol. És éppen ezért egyedül vagy, és ezért gyenge. A kutya se törődik veled. Ha akarsz valamit, akkor erőt kell felmutatnod. Természetesen nem fizikait, hanem gazdaságit, szellemit, társadalmit. Így megy ez, mióta világ a világ, csak kedves honfitársaik közül ezt még mindig sokan nem akarják elhinni.

2015. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%

Hogy jön ide a szakértelem, meg a kereslet-kínálat? Ők mind fugáznak, akár török, akár magyar, ugyanazt csinálja, nem hiszem, hogy fugázásban olyan nagyon nagy szakértelmi különbségeket tudnának felmutatni!

Szerintem szimplán araól van szó, hogy a magyarokat mindenhol palimadárnak nézik, valószínűleg nem alaptalanul és ezt ki is használják, amint látszik, sikeresen.Gondolom, a törökök annyival "különbek", hogy velük ugyanezt nem lehetne megcsinálni.

2015. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

4: Én is ezt akartam írni. Nem az a baj, hogy fugázik a kérdező hanem az, hogy volt olyan hülye, hogy feketén dolgozzon külföldön. Ennél még sokkal rosszabbul is járhatott volna; rengeteg magyarról hallottam, aki kint dolgozott feketén, nem fizették ki és anyu-apu küldött neki pénzt, hogy haza tudjon jönni.


Feketén nem szabad sehol sem munkát vállalni. Ha most legálisan dolgoznál, akkor már mehetnél is csapkodni az asztalt, mert ott azért a munkás jóval többet ér, mint itthon.

2015. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
EU irodákon keresztül próbálj melót keresni, kérdező.Talán biztonságosabb.
2015. jan. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Feketén dolgozol,és még te akarsz követeléseket megfogalmazni? :D

ébredj fel!

2015. jan. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%

Én itthon 2 diplomával dolgozom 420 euróért meg még itt nagyon sokan ennél kevesebbért- fejezd már be a rinyálást, jó, mert én tanultam amíg te buliztál élted világod és most nyelvtudás nélkül itt panaszkodsz h juj átvágtak? Edd meg amit főztél h Fritz az orrodnál fogva vezet. Beszéld meg a főnökkel már ha tudod. Belementél feketén - ezt kaptad.

Bocs a szemétkedésért de ilyenkor hót ideg tudok lenni.

Én azért nem mentem ki mert nem hagyom itt a családomat de persze ez magánügy - de van nyelvtudásom és mindnenképpen érdeklődtem eégebben h mennyi a munkám átlagbére, mennyit kapnék érte stb - neked ez nem volt meg. Miért? .... No comment -többé már nem.

2015. jan. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
18:22-es vagyok - még valami: Nem többet ér egy európai ember, mint egy török? Te rasszista is vagy nem csak hüe? Szép párosítás. Kollégáid nem vertek még meg?
2015. jan. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia!

Többiekkel egyetértek: ott hibázta el, hogy belementél, hogy feketén dolgozz. Keress normális munkahelyet, ahol be vagy jelentve.

Az utolsónak, aki egyetemet végzett: ez a pénz, amit keres a kérdező, nem rossz, de nem nevezhető jónak sem. Az, hogy Te nem mersz belevágni, ne támadj másnak. Képzeld, én sem végeztem egyetemet, de mégis kint gürcölök,mert elég volt az otthoni nélkülözésből.

Ezt szeretem, hogy a kinti fizetést átváltják forintra, és azt hiszik, hogy húúú de jó... De elmondanám, hogy egy 60-70 négyzetméteres albérlet alaphangon 600-700 euro plusz a rezsi. Minimált kap a kérdező (legalábbis is Ausztriában ez a minimál), és az annyira elég, hogy egy kicsivel jobb színvonalon éljen az ember, mint otthon.

2015. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!