Mi lesz Oroszországgal, ha elfogynak az ásványkincsei?
Hiszen az ásványianyag készletek sem kifogyhatatlanok. Vannak becslések,meddig tudja fenntartani a jelenlegi állapotot? Hiszen gyakorlatilag ebből élnek. Ha ez megszűnik,miből fogja fenntartani magát?
Van második opciójuk? Ugyanez a helyzet Norvégiával is,ott is alig van valami,a kőolajból élnek,a pénzt pedig visszaforgatják. De kb 50 év és elfogy a kőolajuk,addigra azt érik csak el,hogy piszkosul sok pénzük lesz,de azzal is csak időlegesen lehet fenntartani egy ország stabilitását.
Trollok kerüljenek,értelmes válaszokat várok.
Majd egyszer eljön annak is az ideje, aztán akkor átállnak másra és megint átrendeződik a világ. Elvégre, egykor gyapotot meg selymet hordoztak a világ másik feléről, az iparosodásnál meg a szén volt egy ideig a nagy úr, ma meg az olaj a világ mozgatórugója, erre épül kb az egész világgazdaság.
Meg ennyi erővel mi lesz Iránnal, Kuvaittal? Szaúd Arábiával, meg az egész Közel kelettel? Mi lesz Afrikával ha nem lesz gyémánt? Vagy fordítva, nem csak az oroszoknak nem lesz olaj meg gáz, de az EU is velük működik, meg az USA is rá van utalva mások olajára.
Na meg kitudja mennyi tartalék van még pontosan, vagy 15-20 éve kb azzal riogattak hogy mostanra már alig lesz, ehhez képest a világ egyelőre pár évtizedig még rá van állva ezekre az anyagokra. Jelen állás szerint még az évszázad közepéig marad ez a helyzet, addig meg még sok víz lefolyik a Dunán.
Jaj első válaszoló, hát h írhatsz ilyet a kérdező azt szerette volna hallani, h már az ásványkincsek előtt össze fog omlani az egész :D
Miért az USA-val mi lesz, ha már nem lesz kirámolható ország?
Tudom-tudom, az USA jófej meg mindig mások támadják be, nekik semmi közük az egészhez. végülis az elmúlt 200 évet végigháborúzták, de nem számít:D
Na tessék, a 3. válaszoló jófiú volt, úgy örül neki, mintha fizetnének érte:D
És a legjobb, h komolyan elhiszi ő is, h majd a 10 milliárd éve fennálló orosz banda feladja a harcot 2020-ban:)
Jaj:D
A norvégok nem a kőolajból élnek, ráadásul nem is kőolajuk van, hanem inkább földgázuk.
Ráadásul nem is költenek abból a pénzből semmit, ami befolyik nekik a földgázból.
Az oroszoknak pedig még rengeteg természeti kincsük van, Szibéria jórészt még érintetlen ilyen téren.
El vagy tévedve kissé.
Ugyanezt megkérdezhetnénk a többi országtól.
Mi lesz az USA-val, ha elfogy az olaj?
Mi lesz Németországgal, ha elfogy a vasérc?
Na,köszönöm azoknak az embereknek,akik megértették,hogy értelmes válaszokat vártam. Egyes trollok,mint a kedves 2.hozzászóló,még olvasni sem tudnak,nem azt kértem,hogy kielemezze az írásom mögötti "gondolataimat". Egy szóval nem említettem,hogy én azt szeretném,hogy Oroszország összeomoljon.
De ő biztos jobban tudja,miért tettem fel egy totál logikus,és értelmes kérdést! :D
Kérdező, olyan nincs, hogy valami egyik napról a másikra fogy el. Az csak egy figyelmetlen háztartásban fordulhat elő.
Egyfelől ásványkincsek még nagyon sokáig lesznek, eközben fejlődik a világ, és sok új dolog történik. Másfelől amikor valami fogytán van (értsd: sejtik, hogy 20-30 év múlva már nehéz lesz kibányászni, mert sokba kerül), akkor szépen fokozatosan átállnak más működési módra.
1971-ben volt egy nagy kőolajválság, hirtelen nagyon jelentős drágulás következett be. Az okát most hagyjuk, akkor is mondták, hogy fogytán, de nyilván inkább üzleti megfontolások voltak. A lényeg, hogy ahol ez nagyon fájt (néhány Nyugat-európai országnál) pár év alatt radikálisan átalakították a gazdaságot, és nagyjából ugyanannyi pénzből ismét kijöttek. Ezért tehát csak ostoba vezetőjű országokkal fordulhat elő ilyesmi. Oroszország vezetőiről sok mindent el lehet mondani, de ezt nem. És a gazdaság nagy úr, békét és háborút egyaránt tud teremteni, attól függően, éppen milyenek az érdekek.
Oroszországnak még 100 évre elég olaj, gáz és több száz évre elég szénkészlete van. De ez is csak a jelenlegi helyzet, az árak változása, technológia fejlődése is befolyásolja ezt.
A bányászat sok esetben inkább gazdasági és nem geológiai okok miatt esik vissza. Például csökken a kereslet vagy máshol olcsóbban kitermelik az adott nyersanyagot.
Én nem hiszem, hogy az olaj és a földgáz iránti kereslet a következő évtizedekben csökkenni fog a világban. A kérdés az, hogy Oroszországban és a világ más részein hogyan fognak alakulni a beruházások ebbe a szektorba. Ha például a szankciók, elmaradó beruházások miatt Oroszországban elkezd csökkenni a termelés, míg például a világ más részein az új technológiáknak köszönhetően felfut, akkor romolhat az oroszok helyzete.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!