Magyarország milyen kapcsolatban van Oroszországgal?
Semleges.
Van 1-1 orosz beruházás, vannak erre tevékenykedő orosz befektetők, de ezenkívül semmi.
Várakozó állásponton vagyunk, de ha kell átállunk hozzá.
Magyarország egy "vonakodó csatlós", mivel sokan látják, hogy az agressziót az USA és a NATO követi el - odatolva a pofáját a Baltikumba és Ukrajnába - és nem Oroszország.
Itt gyülekeznek Oroszország magyar barátai :
Magyarország továbbra is elkötelezett szövetségese az USA-nak, odaadó tagja a NATO-nak és az EU-nak.
Csak ezt nem kommunikálják le. A kormányoldal azért nem, mert per pill elég Nyugat-ellenes hangulat van idehaza, a liberális ellenzék pedig azért nem, mert a "moszkvai báb Orbán Viktor" című hamis hazug képet nem tudnák eladni, ha a Nyugattal való kapcsolatainkról is egyformán tudósítanának.
Amúgy szeretem a liberálisok álszent hisztériáját. A 2006-os miniszterelnökjelölti vitában. éppen Gyurcsány kéri számon Orbán Viktort, hogy az MSZP-kormány mennyit javított az Oroszországgal való viszonyon.
Gyurcsány írta alá a Déli Áramlathoz való csatlakozást, most meg Orbánt támadja a 444.hu és egyéb szemétoldalak összessége, hogy Magyarország Putyin seggében van a Déli Áramlat miatt.
A türkmén elnök budapesti látogatása előtt az ATV-n három napos össznépi hisztériakampányt rendeztek és Türkmenisztán-szakértőket hívtak meg az Egyenes beszédbe, hogy milyen szörnyű az emberi jogi helyzet Türkmenisztánban. Valóban az. Csak akkor Gyurcsány Ferenc és Kóka János mi a töknek ment ki diplomáciai látogatásra TÖBBSZÖR Asgabatba? (Türkmenisztán fővárosa.)
Miért lehet a kitekinto.hu-n 2008-as, 2009-es cikkeket olvasni arról, hogy a magyar kormány mennyire elégedett a kínai kapcsolatok javulásával?
Bajnai miért riogat az EP-listavezetők vitáján Kínával, amikor miniszterelnökként ő maga fogadta Budapesten Hszi Csin-ping kínai alelnököt?
Miért rendez a 444.hu hisztérikus kirohanást Nurszultan Nazarbajev kazah elnök budapesti látogatása ellen? Akkor nem volt baj, amikor Gyurcsány Ferenc miniszterelnök meghívására érkezett Hazánkba? Sőt, kérdezem Én, azzal sem volt baj, hogy mikor Gyurcsány meghívására nálunk járt Kazahsztán elnöke, rögtön meg is kapta a külföldi személyeknek adható legmagasabb magyar állami kitüntetést?
#15:16!
Ha Fideszesnek néztél tévedsz! :-)
A magyar politika három legnagyobb tenyérbemászó barmának Orbánt, Gyurcsányt és Bajnait tartom.
Szóval írd le nyugodtan, tényleg kíváncsi vagyok, akár privátban is, ha itt nem akarod :-)
Mondtam én hogy Fideszes vagy? Csak arra utaltam, hogy a visszamutogatás értelmetlen és a kontextushoz sem kapcsolódik sorozatosan.
A külpolitikai stratégiai pedig mindkét esetben hibás volt. Az összes keleti partnernek alányalt Orbán és Gyurcsány is, helyett hogy törekedett volna rá hogy egyenlő partnerként kezeljenek.
Ráadásul még ezt is rosszul csinálták, hisz az oroszokat leszámítva senkihez nem ragaszkodtunk, sőt kifejezetten keresztbe tettünk nekik sokszor (a két ázsiai gázállamnak pl. a Nabucco-gázvezeték ügyében).
Az elvtelen szervilizmus kevés bárminek a megkötéséhez (bár az oroszok ennyivel is beérték mert igényt tartanak hazánkra, mint kapura az EU-ba), ha nem tudunk semmit nyújtani cserébe. Erről nem tudta sem Gyurcsány sem Orbán meggyőzni ezen rezsimeket.
Abban teljesen egyetértek, hogy egyik kormányunknak sem jó a külpolitikája. Nem csak Keletre, Nyugatra sem.
A magyarok alapvetően abban a mentalitásban élnek, hogy ha XY államnak benyalunk, akkor az majd visszaadjaafelvidéket/építnekünkdolgokat, stb. Ez már nem a KGST és nem is az Antikomintern Paktum.
Ha néha megpróbálunk kiállni magunkért annak is rossz a vége. Teljesen indokolatlanul egy-egy szimbolikus kérdésben beszólunk valamelyik nyugati/keleti hatalomnak, hogy aztán visszakozzunk, "nemisúgygondoltuk", aztán "ugyeazértadtokgázt?", "ugyeazértjönnekmégpénzek?".
Ausztria vagy Finnország velünk összemérhető nagyságú és fajsúlyú államok, aztán az osztrák kormányt senki nem nevezi "Putyin bábjának", pedig beneveztek a Déli Áramlatba, nem tartja senki Bécset "Brüsszel kutyájának" pedig jól használják az uniós forrásokat. A finn export jelentős hányada is Oroszországba megy, ahogyan az egyik legjelentősebb tőke Finnországban éppen az orosz. Senki sem tartja őket moszkvai bábnak. Ahogy a kiváló Helsinki-Brüsszel viszonyért sem kapnak Oroszországból nevetséges rágalmakat a nyakukba.
A magyarok járják a Kállay-kettőst, bárki is van hatalmon, de még azt is rosszul csináljuk.
Egyetértünk. Mondjuk Ausztriát nem bántanám ott azért a nemzetközi sajtó azért emlegette a radikálisok oroszpártiságát, de a kormánypárt tényleg jól húzza a dolgot 55 óta.
A finnek érdekesebbek, hisz ők negyven évig ugyanezt az utat járták mint mi most rendszerváltás után. Aztán úgy döntöttek, hogy ebből a posványból elég volt s a modernizációba az oktatásba toltak egy csomó pénzt, ahogy a transzparenciára is nagyon rárepültek.
S ahonnan komp járt át Leningrádba, Európa egyik éltanulója lett, a világ (talán második) legjobb oktatási rendszerével.
Mi meg maradunk a két szék között a pad alatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!