A japán diákokat miért uniformizálják?
Ott kötelező az iskolai egyenruha, minden iskolának másféle van.
De, mi az oka, hogy ennyire uniformizálják őket?
Az öltözködés egyéniséget is kifejez.
"Az öltözködés egyéniséget"
S egy 6-16 éves gyermek kb. annyira tudja ruházatával kifejezni az egyéniségét, amennyire a szülők pénztárcája megengedi.
"Az öltözködés egyéniséget is kifejez"
Innen, Európából nehéz megérteni a távol-keleti népek mentalitását. Ott más az értékrend, az egyéniség közel sem annyira fontos, mint itt.
Tinédzsereknél az az egyéniség legfeljebb azt fejezi ki, hogy éppen kit majmolnak ész nélkül.
Amúgy a kötelező egyenruhát, bármily meglepő, nyugatról, egész pontosan az angolszász oktatási rendszerből kölcsönözték (és megnyugtathatlak, hogy az egyenruha testreszabásának is megvannak a maga trükkjei).
A japán kultúra teljesen más, mint amit bármilyen nem japán ember eltudna képzelni.
Egyszerűen leírva: ha valaki odavan a japán kultúráért(pl amit animékben/mangákban lát), viszont nem japán, akkor jobb ha feljegyzi magának, hogy miután békében leélte ezt az életét, ott szülessen újjá, mert csak úgy értheti meg igazán ami ott megy.
Persze oda is megy a nyugati "kultúra"(pl.: maga az egyenruha), csak sokkal jobban megválogatják, hogy mit vesznek be belőle és mit nem.
Arról nem is beszélve, hogy a japán gyerekeken talán van a világon az egyik legnagyobb nyomás, egyszerűen alapelvárás a legtöbb családban, hogy jó iskolába kerüljön a gyerek és jó jegyeket szerezzenek. Viszont mivel ők sem csodaemberek, a stressz, meg a gyerekiség ugyan úgy kihozza a kiközösítést a gyengével/mással szemben mint bárhol máshol, viszont a japán kultúrában ha te szégyenben vagy, a családodra is szégyent hozol, meg ott sokkal érzékenyebbek is az emberek.
Mégcsak az kéne, hogy egy család anyagi helyzete táptalajt adjon az ilyeneknek, mert nem engedhetik meg, hogy a gyerek márkás ruhákat viseljen. Persze ez nem csak japánra vonatkozik, ahol egyenruha van egyrészt a hírnév erősítése miatt van(mind az iskola mind az tanuló-családja részére) meg a fent emlitett dolog miatt.
"Arról nem is beszélve, hogy a japán gyerekeken talán van a világon az egyik legnagyobb nyomás, egyszerűen alapelvárás a legtöbb családban, hogy jó iskolába kerüljön a gyerek és jó jegyeket szerezzenek. "
Ez a világon mindenhol alap kéne, hogy legyen.
A japán emberek más felfogásának hangoztatását meg be lehetne fejezni, már rajtam kívül is megjegyezte egy másik válaszoló, hogy ennek annyi az oka, hogy az angolszász oktatási rendszert vették át. A volt brit gyarmatokon és a nemzetközösség területén a mai napig általános az egyenruha viselete, ráadásul csak úgy emlékeztetőül, kb negyed századdal ezelőttig még itt is a legtöbb helyen volt egyenruha.
"Az öltözködés egyéniséget is kifejez."
Ez a nap vicce. Ahogy írták, egy iskolás gyereknél az egyéniség csak a szülő pénztárcájának vastagágát jelzi. Sőt, pont hogy a mai helyzet a legkevésbé jó, ahol már kb mindent megengedhet magának a gyerek, első ránézésre látod ki a "menő" és ki a "csóró", meg kinek van meg az aktuális iphone x.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!