Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik a világ legcentralizált...

Melyik a világ legcentralizáltabb és legdecentralizáltabb országa?

Figyelt kérdés
2014. dec. 29. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Svájc?


Elég nagy autonómiája van a kantonoknak.


Nagyobb, más szövetségi köztársaságok tagállamainak.

2014. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország szerintem kifejezetten centralizáltnak számít.
2014. dec. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

A legdecentralizáltabb mindenképpen Svájc, ha azt a néhány törzsi közösséget nem számoljuk, de azok nem országok. Igaz? :P


A legcentralizáltabb már nagyon jó kérdés, Észak-Korea?! Bár ki tudja, hogy most a kisdiktátor kezében van minden, vagy csak úgy tűnik?!

2014. dec. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

A legdecentralizáltabb gondolom valamelyik afrikai állam, mondjuk Szomália, évtizedek óta nincs igazi kormány, pár éve még a Wikipédián is anarchia szerepelt a Szomália szócikknél hivatalos államformánál. :D

A legcentralizáltabb meg szerintem Észak-Korea. Korunk abszolút totális diktatúrája.

2014. dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat, mindenki zöld kezet kapott!

Az igaz, hogy Svájc a legdecentralizáltabb ország, de Bosznia-Hercegovina is annak mondható. A legközpontosítottabb ország pedig szerintem is Észak-Korea. De mondhatnánk a törpeállamokat is.

2014. dec. 29. 20:05
 6/11 A kérdező kommentje:
Szomália már nem is decentralizált, egyesen anarchikus ország. Igazad van, de ott inkább csak a "tartományuraknak" van tényleges hatalmuk (Puntföld, Szomáliföld) és egyébként ezek a részek központosítottak. A te válaszodat az előbb még nem vettem észre, ment neked is a zöld kéz!
2014. dec. 29. 20:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A legdecentralizáltabb szerintem is Svájc lehet, a legcentralizáltabb valószínűleg Brunei.


"Brunei szultánja a 15. század óta uralkodó dinasztia tagja, Brunei állam- és kormányfője. A szultán döntéseit a miniszterek tanácsa, valamint személyes tanácsadói segítik, bár a szultán végül egyszemélyben dönt mindenről. Az ország tömegtájékoztatása rendkívüli módon kormánypárti, az uralkodói család szinte isteni kiváltságokat élvez az országban. Bruneiben nincs választott országgyűlés." - wikipedia

A szultán becsült vagyona egyébként 4000 milliárd Ft.

2014. dec. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Svájc az miért lenne decentralizált annyira? Rengetek széteső félben lévő állam van a Földön, ahol már csak névileg van a kormány kezében a hatalom.
2014. dec. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

Decentralizált: általában a föderális berendezkedésű országok, ennek példaképe főleg Svájc.

Centralizált: általában a kétes hírnevű, lesüllyedt diktatúrák: Észak-Korea, Kína, Oroszország, Magyarország, stb.

2015. jan. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Decentralizált: általában a föderális berendezkedésű országok, ennek példaképe főleg Svájc.

Centralizált: általában a kétes hírnevű, lesüllyedt diktatúrák: Észak-Korea, Kína, Oroszország, Magyarország, stb."


Ez is egy értelmezés. Azt viszont te sem gondolod komolyan, hogy Észak-Korea meg Kína mellé odateszed Magyarországot. Hol vagyunk mi ezektől? Értem én, hogy Orbán nem szent, de a diktatúrától olyan messze vagyunk mint ide Mekka.

2015. jan. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!