Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz hogy Norvégia 1972-ben...

Igaz hogy Norvégia 1972-ben rövid ideig tagja volt az Európai Uniónak?

Figyelt kérdés
Majd 9 hónap tagság után népszavazással kiléptek?

2014. dec. 15. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, soha nem voltak tagok.
2014. dec. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
[link] Én itt úgy olvastam hogy azok voltak,nem tudom hogy ez mennyire hiteles....
2014. dec. 15. 14:31
 3/9 anonim ***** válasza:
A kedvedért megnéztem, Wiki szerint két népszavazás is volt de mindkétszer leszavazták, ott semmi nincs arról hogy tag lett volna Norvégia.
2014. dec. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A Wikipédia nem hiteles!!! :D

Annak sose higgy!!! :D

2014. dec. 15. 14:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert az eoldalas cikk biztos hitelesebb. Azért az országok/EU lapok elég komolyan meg vannak szerkesztve, főleg az angol cikkeknél.
2014. dec. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hollófernyiges ***** válasza:
9%
Tegyük hozzá hogy EU nem is volt még 1972-ben.
2014. dec. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát dehogynem!!! :)
2014. dec. 15. 16:01
 8/9 hollófernyiges ***** válasza:
A gazdasági szövetség Közös Piac, meg a politikai autonómiákat feladó Unió között azért elég nagy a különbség, még ha a tagság át is fed.
2014. dec. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1972 január 22: Dánia, Írország, Norvégia és az Egyesült Királyság aláírja az Európai Közösségekhez történő csatlakozásról szóló szerződést.

1972 szeptember 25: A norvégiai népszavazáson az állampolgárok többsége az Európai Közösségekhez történő csatlakozás ellen szavaz.

1972 október 9: A norvég népszavazás eredményére való tekintettel a norvég kormány kijelenti, hogy nem terjeszti a csatlakozás ratifikálásáról szóló törvényjavaslatot a parlament elé. Az Európai Parlament állásfoglalást fogad el, amelyben határozott javaslatokat és kéréseket fogalmaz meg a Közösségen belüli határokon történő ellenőrzések eltörléséről.

[link]

2014. dec. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!