Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lengyelországban a legrosszabb...

Lengyelországban a legrosszabb az egészségügy, ott is éhbéren élnek az orvosok, és elszipkázzák őket a németek. De hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Lengyelország a rendszerváltás óta orosz ellenes, nyugat párti politikát folytat. Támogatja a tőkegazdaságot, nyalja nyugat seggét, és mégse tartanak sehol. Náluk van az EU-ban a népességre jutó legkevesebb orvos és egyéb szakember. Náluk sincsen euró, meg hasonló cukiságok, mint itt nálunk.


Hogy lehet ilyen rossz egy nyugat orientált gazdaság?


2014. nov. 22. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos el kell hogy keserítselek. Rosszul tudod. A lengyelek nagyon jól állnak,sok a beruházás a lengyel cégek tőkeerősek,és nagyon erőteljesen terjeszkednek az egész európai piacon.

A szlovák-lengyel határnál akkora a különbség,mint a magyar-osztrák határnál,és már szemmel láthatóan többszörösen lekőröztem minket is.Én már 1997-ben amikor kinn voltam,éreztem hogy megelőztek,de mára már nagyon nagy a különbség. Persze ne feledjük,ez egy 45 milliós ország,és a fél Európa az Ő kegyüket keresi,akkora a belső piaca.

2014. nov. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Válaszoló, te nagyon el vagy tévedve


Igaz h éles a szlovák-lengyel határ, de a szlovákok "az osztrákok", a lengyelek meg a "magyarok" ebben a párosításban :D

2014. nov. 22. 19:21
 3/5 anonim ***** válasza:

#2: Kezdjük ott hogy a közegészségügy finanszirozása teljesen független az adott ország gazdaságának az állapotától, de amúgy a nagy helyzet az hogy a lengyel orvosok már évek óta nagyon-nagyon jól keresnek és legálisan, hálapénz nélkül is, mivel erősen piacosított az egészségügyi ellátás és nagyon le van szűkítve az TB kasszából fizetett rész. Akik gyengén keresnek, azok az ápolónők és egyéb személyzet.

A lengyel gazdaság meg kifejezetten jól muzsikál, közgazdász vagyok és Lengyelországban élek, úgyhogy tudom mit beszélek.

2014. nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ott is lopnak a vezetők, szóval náluk is magas a korrupció.
2014. nov. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Siralmas a 4. válasz.
2014. nov. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!