Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha nem lett volna Trianon,...

Ha nem lett volna Trianon, akkor is széttesett volna Magyarország mitn pl: Jugoszlávia?

Figyelt kérdés

Szerintem pont úgy jártunk volan mint Jugoszlávia.


Szlovákia egészen biztos kivált volna.


Talán több terület megmaradt volna ,de nagyon sokat elveszítettünk volna sorjában...Mit gondoltok ?


2014. okt. 28. 20:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Talán, de nem biztos.

Annyi biztos, hogy nagyobb lenne az ország, még ha váltak is volna ki.

2014. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, hogy milyen rendszer lett volna.

Franciaországban is kisebbségben voltak a francia ajkúak, de végül többségbe kerültek.


Igazából az I. világháború után, ha nem az idióta Károlyi Mihály a főnök, akkor másként alakul.

Veszített volna területet Magyarország, de ennyit.

2014. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Hát edély délvidék meg """""szlovákia"""" sokkal kisebb részben szakadt volna ki. Lehet lett volna kiszakadás jóval nagyobb rész marad.
2014. okt. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg igen, Magyarország sosem fogta túl szigorúan a nemzetiségeket, viszont akkor majdnem teljesen biztos, hogy az etnikai határok mentén szakadt volna szét.


Polgárháborúra/szabadságharcra szerintem csak akkor került volna sor, ha Magyarország nem hajlandó elengedni az elszakadni kívánó nemzetiségi területeket. De talán akkor is csak abban az esetben is csak akkor, ha külföldről tüzelik őket.

2014. okt. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Jugoszlávia egy olyan szövetségi állam volt hol korábban önállóan létező és fejlődő területeket toltak össze. (vallásuk, múltjuk értékeik különböztek) a "szláv testvériség" -en kívül semmi nem tartotta össze.

Magyarország kicsit más volt. Az itt élő népek közösen fejlődtek a történelem folyamán. A területek nagy részén vegyes volt a lakosság. Nem voltak történelmileg kialakult belső határok, ami mentén szétvált volna az ország...leszakadt volna egy nemzetiség. Bizonyos kisebbségi jogok vagy autonómia kialakulhatott volna, de szerintem a konkrét "kiszakadás" az országból elkerülhető lett volna.

2014. okt. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%
Ahhoz meg kellett volna nyerni a háborút, de akkor ugyanúgy megmaradt volna az Osztrák-Magyar Monarchia. Meg talán nem kellett volna a nemzetiségeink fejére 5 emelet magasról szarni, akkor talán még 1918 után is lehetett volna monarchia, amivel talán elkerülhető lett volna a nagymértékű területvesztés. Lehet hazaárulózni, de az elmúlt 500 évben az idő alatt volt a legjobb az élet az országban.
2014. okt. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Igazából Magyarország számára az első világháború a padovai egyezménnyel lezárult.Ha nem lett volna Trianon akkor nem esett volna szét az ország.

Jugoszlávia pedig egy tákolmány volt.Nem hasonlítható Magyarországhoz.

2014. okt. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Magyarországnak mindenféleképpen jobb lett volna, hiszen a többségi magyar városok mint Kassa Pozsony Arad Szabadka Kolozsvár vagy Ungvár magyarok lennének ma is. Kiválni egy tömbben csak a szlovákság és a dél-erdélyi románság tudott volna.
2014. okt. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont a szlovákság volt az a magyarországi nemzetiség, akik a (a rutének mellett) legtovább szimpatizáltak a többséggel, vagy ha nem is, de nem akartak föltétlenül elszakadni.Lásd 1848, amikor pl. a románok és a szerbek már bőven ellenünk fordultak, pedig az ők érdekük is lett volna lerázni a bécsi igát magukról.Dehát bedőltek a Habsburgok igéreteinek.

Viszont az erdélyi románság pl. eléggé erős öntudatra tett szert, és bár nem látszott, már a 19. század második felétől nyíltan az volt a céljuk, hogy a frissen létrejövő román államhoz előbb-utóbb hozzácsatolják Erdélyt.

A mi lett volna ha? kategória igazából egy végtelenségig folytatható játszma, de ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy az 1870 utáni erdélyi és romániai románság tevékenységét elnézve valószínű, hogy előbb-utóbb felléptek volna az elszakadásuk érdekbében.Meg ha nem lett volna első világháború, tegyük fel, akkor is lett volna később másmilyen nemzetközi átrendeződés, vagy hasonló, és azt a románok felhasználták volna.Meg gondolom a többi nemzetiség is.Más kérdés, hogy a valós etnikai-nyelvi határokat meghúzva sokkal jobban állnánk, igaz, stratégiailag nehezen védhető ország lenne akkor Magyarország (gondolj az észak-erdélyi kusza határokra, ahol Kolozsvár még magyar terület, de onnan 5 km-re levő dombok már román kézben vannak, és még százegy ugyanilyen példa van).

2014. okt. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Ez egy érdekes kérdés, de a történelemben mint tudjuk, nincs sok értelme a ,,mi lett volna ha" kezdetű mondatoknak és kérdéseknek.

Először is, ugye hogyan ,,nem lett volna Trianon"?

Fegyveresen álltunk volna ellen a békediktátumnak, ahogy Törökország is, vagy béketárgyalások útján, vagy csak simán az 1. vh. után az antant hatalmak a Párizs környéki békékben nem lettek volna területi változtatásokat érintő intézkedések. Esetleg csak annyi, hogy Magyarország köteles kárpótlást fizetni az antantnak, ingyen mezőgazdasági termékeket, árucikkeket kell az antant számára biztosítani, engedni kell az antant gazdasági térnyerését az országban, pl: vállalatokat eladni antantnak, stb., hadsereg létszámának alacsony szinten tartása,illetve Magyarország vállalja, hogy nem egyesül Ausztriával (ez benne is volt a szerződésben), tehát a Habsburg-restauráció tiltása, és vállalja hogy ellent áll a bolsevizmus térnyerésének.

Pl. így ez egy kitűnő béke lett volna.

Vagy csak simán mi nyerjük meg a világháborút. Na az ég jobb lett volna.


Szóval a kérdésre válaszolva,szerintem ha nincs Trianon, egészen biztos vagyok benne, hogy Magyarország 1 cm2 sem vesztett volna, és mind a mai napig egyben volna.

Leszámítva Horvátországot, mert az már akkor is különálló volt valamelyest. Bár én a horvát-magyar belső határt máshol húztam volna meg, a horvát-nagyar kiegyezés , és a megyerendezés során. Kicsit délebre. Pl. Szerémséget és szlavóniai részeket megtartottam volna Magyarország birtokában.

2018. jún. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!