Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » William Wallace forog a...

William Wallace forog a sírjában, hogy ennyi áruló van a Skótok között nem?

Figyelt kérdés

Skótok évszázadokon át az angolokkal harcoltak, hogy elszakadjanak tőlük, ne függjenek senkitől. Harcban nem sikerült elszakadni. Most csak szavazni kellett volna és kész.

Én ha skót lennék elsüllyednék szégyenembe, hogy ez lett az eredmény. Minden skótnak kötelező lett volna az elszakadás mellett szavazni.

Skócia most már egy igazi pancser nép...


2014. okt. 9. 20:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%

Én szégyellem magam a skótok nevében is...


Sarkítva, mintha mi magyarok szavazhatnánk, hogy az ezeréves határok egy tollvonással visszakerülnének Magyarországhoz, csak be kell húzni az X-et és holnap már újra miénk Erdély.


Ez a skót népszavazás kicsit olyan, mint nálunk 2004 december ötödike... :(


Igaz, hogy rendkívül szoros volt a skót szavazás és sok helyen egyértelműen csaltak is, de 90% felett kellett volna az igeneknek győzni.


Skótok százezrei haltak meg a csatamezőn - a semmiért.

Szégyen.

2014. okt. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
2: Nehogy azt hidd, hogy december ötödike után a reális eredményeket közölték
2014. okt. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
Szép dolog a nemzeti öntudat, de ha ezzel az ország gazdasági csőd közelébe sodródik akkor semmi értelme.
2014. okt. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

igen, minden hiába volt...


Én személy szerintem nem gondoltam volna, hogy a Skótok így szavaznak...ez nekem annyira egyértelmű volt, hogy elszakadnak. Mindig is ezért harcoltak évszázadokon át.

2014. okt. 9. 21:16
 5/22 A kérdező kommentje:

4,


Gazdasági csőd ? Előbb- Utóbb helyre jöttek volna és végre "szabadok" lettek volna ami a legfontosabb.

2014. okt. 9. 21:19
 6/22 anonim ***** válasza:
53%
Megkapták a lehetőséget, hogy válasszanak. Ők ezt választottál és pont. Te meg nyugodtan durcizhatsz! :D
2014. okt. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Most sincsenek elnyomva.
2014. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Kétséges a szavazás (közölt) eredménye.Sőt minden szavazásé az.
2014. okt. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Milyen illúzióid vannak a szabadságról, mondd? A skótoknak igen sok hasznuk van Nagy Britanniából, az elszakadás több évtizedes, nehézkes újjáépülést hozott volna. Ha nekem arról kéne szavaznom, hogy jól élek, cserébe be kell tartanom néhány tök ésszerű szabályt, vagy rosszul élek a kövi 30-40 évben, a "hős" (más emberek gyilkosa az én szememben sose hős, akármilyen eszme is áll mögötte) nagyapám emlékére, azt hiszem könnyedén tudnék dönteni. Anglia azért nem a patás ördög, a Skótokkal szemben se.
2014. okt. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Nézd meg a történelemkönyvet, a skótok egyáltalán nem harcoltak az elszakadásért, egyáltalán az unió úgy jött létre hogy a skót Stuartok megörökölték Angliát. Utána a skótok lelkesen részt vettek a brit világbirodalom kialakításában, ha nincs az egység kb. olyan szinten vannak mint Írország.
2014. okt. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!