Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehet valamilyen következménye...

Lehet valamilyen következménye az ebolának ránk, európaiakra nézve?

Figyelt kérdés
Olvastam a híreket, és talán egy kicsit bizarr, de engem teljesen hidegen hagy, hogy pár afrikai meghal (úgyis sokan vannak meg túlnépesedés etc.), de ugye ide sosem fog eljutni?

2014. okt. 4. 00:07
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Nem azért mert utazik közben, a lappangási idő alatt nem fertőz. Hanem azért mert nem köti össze azt, hogy "Afrikában volt" - a tünetekkel, mert az már egy-két hete volt például. És azt hiheti, hogy ételmérgezést kapott vagy influenzát.
2014. okt. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Már bocs de ezzel van tele a média hogy 21 nap is lehet a lappangási idő. Ha valaki nem köti össze a két infót az hülye. Amúgy meg ki tudja hogy is fertőz valójában és mikor. Ha elég a kézmosás akkor a spanyol ápolónő sem lenne beteg.
2014. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 tetro ***** válasza:

23.08

fél nap alatt is bárki eljuthat bárhová, isten hozott a XXI. században. szóval továbbra se értem, hogy mennyiben releváns, hogy három nap vagy hét a lappangási idő.

2014. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

23-as, azért mert annyi ideig kellene karanténban tartani a beérkezőt. Ha nincs semmi baja ezután mehet. Mindig is így ment, csak még nem elég nagy a járvány és egyesek hülyéskednek valódi megoldás helyett.


Másrészt a holttesteket tök fölösleges hazacipeltetni, hamvasszák el aztán már nem veszélyes. Mi a fenéért kell folyamatosan szerencsejátékot játszani járványveszély idején? Ezek még mindig temetnek, mert az jó. A sok vallásos hülyét első körben kellett volna kirúgni az egész irányításból. Otthon szórakozzon, ne a más életével.


Másrészt a spanyolnak lyukas lehetett a védőfelszerelése. Persze, hogy elkapta. De eleve nem kellett volna hazahozatni senkit aki beteg, nem lehet néhány ember miatt az egész társadalmat veszélyeztetni.

2014. okt. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Tetro, mmiért veszélyes a lappangási idő? Ugyanazért, amiért a hülyeség, csak az néha sosem derül ki, legkevésbé a zéró páciensek milliárdjai számára.
2014. okt. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Félelmetes, hogy én diagnosztizáltan pszichopata vagyok, mégis a "normális" emberek többsége így gondolkozik:

" engem teljesen hidegen hagy, hogy pár afrikai meghal (úgyis sokan vannak meg túlnépesedés etc.), de ugye ide sosem fog eljutni?"

Miért, mik vagyunk mi, istenek? Ugyanúgy 46 kromoszómád van, mint nekik, és bármennyire fáj is, ugyanabba a fajba tartozunk mindannyian.

Bár nőné ki magát világméretűvé a járvány, akkor legalább jó néhány hozzád hasonló "nyugati" s*gget is magával vinne. (Igen, tudom, hogy én sem vagyok kivétel, de én nem félek a haláltól...)

2014. okt. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Talán épp ezért "diagnosztizált" más pszichopataként, mivel az egészséges szociopatikus jellem sincs meg benned. A kettő elég különböző dolog, az előbbi beteges kényszercselekvő selejt, az utóbbi pedig csak szimplán pragmatikusabb mint amennyire az manapság a bohócbolygón divatos.
2014. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Akkor másképp fogalmazok: én empátia nélkül is igazságtalanabbnak tartom az elnyomottak helyzetét, mint a "normális" emberek empátiával. Ami érdekes...

Nem mellesleg éppen azért tartunk itt, mert a "normális" kisemberek fenntarthatóvá teszik a jelenlegi világpiacot, amelynek ez az elnyomás az eredménye. Holott azok az emberek semmivel sem kevesebbek, mint te, vagy én.

Ők elpusztulhatnak ebolában, de mi nem. Ennek van egy olyan áthallása, hogy mi többet érünk, mint ők. Holott csak szerencsések vagyunk, hogy mi ide születtünk, és nem oda.

2014. okt. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
Nincsenek elnyomottak, és ha lennének is, az igazságtalanság velük szemben nem ok arra hogy elvágasd a torkodat. Vagy akár csak hogy kockáztasd az ebolajárványt néhány értéktelen nyugat-afrikai gyökér sosemvolt egyenjogúságáért, mellesleg nem JÁR nekik a vízum, meg kell tagadni az ebola kockázat okán, teljesen legitim és egyszerű.
2014. okt. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ó dehogynem, és te is kevesebb vagy nálam, minimum azzal a józansággal amit fentebb demonstráltam. Nincs egyenlőség, nem is volt soha, ez csupán illúzió a korlátolt birkaszar számára, mely segít neki együttműködni egy társadalomban, így nem kell különösebben kondícionálni. Nem azért van, mert neked jár, hanem mert ez a legolcsóbb módszer arra, hogy együttműködj. Sajnios manapság ez el is harapódzott kissé, túlzásba vittük.
2014. okt. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!