Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehet valamilyen következménye...

Lehet valamilyen következménye az ebolának ránk, európaiakra nézve?

Figyelt kérdés
Olvastam a híreket, és talán egy kicsit bizarr, de engem teljesen hidegen hagy, hogy pár afrikai meghal (úgyis sokan vannak meg túlnépesedés etc.), de ugye ide sosem fog eljutni?

2014. okt. 4. 00:07
1 2 3 4
 11/31 tetro ***** válasza:

12.31

az orvosok nővérek attól betegszenek meg, hogy testnedvekkel érintkeznek.

az egyik családtagom részben Afrikában él. olyan országban, amivel tele vannak a hírek, hogy ott aztán vadul terjed az ebola. nem hogy látni, még csak hallani sem lehet kint arról, hogy bárki megfertözödött volna. hogy mennyire virulens az ebola? azt hiszem talán kettes a fertőzési rátája. és csak onnantól terjed, miután a betegség kialakult, így elég könnyen izolálható. szóval aki emiatt aggódik, az jobb ha az életében ki se lép az utcára.

mennyi ebola áldozat is van összesen eddig, hogy ennyire rettegtek? csak mert hozzávetőlegesen 12000-15000 gyerek hal meg naponta a rossz minőségű ivóvíz miatt.

szóval nyugodjon le mindenki. sokkal több esélyetek van mondjuk a hívet elkapni mint az ebolát.

u.i.: vajon neked milyen vírus falta fel az agyadat, hogy azt kívánod valakinek legyen ebolás, csak mert nem ért egyet veled?

2014. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Úgy látszik a te agyadat zabálja valami. Pont hogy azt kívántam hogy ne kelljen megtapasztalnod, sem neked, sem nekünk. Amúgy csak egy példát mondok. Maradjunk az ovinál. Az én kislányom 3 éves. Sokszor veszi a szájába a kezét vagy esetleg valami játékot, vagy mondjuk a ceruza végét. Teszem azt van egy ebolás a csoportban (tudom hogy ez tisztán elméleti dolog, mert nincs ilyen veszély jelenleg, de ugye a hivről sem gondolta senki hogy világméretű járványt fog okozni). Szóval az ebolás gyerkőc elkezd köhögni, meg belázasodik. Anyuka nem tudja otthon tartani, mert kirúgják, így ad neki egy kis nurofent és beadja a csoportba. Rajzolnak. A gyerkőc köhög, és van olyan jólnevelt hogy a szája elé tezsi a kezét. esetleg ő is szereti a szájába venni a ceruzát. Vagy véletlenül összecserélik a poharat és egymás után isznak. Vagy mondjuk barátok, és puszit adnak ami ugye kicsiknél néha nyálasra sikeredik. Néhány apró véletlen összejátszása és kész. Mint minden nagy járvány előtt. Sosem hitték egyikről sem hogy veszélyes lehet.
2014. okt. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 tetro ***** válasza:

16.20

igen, ha van az oviban egy ebolás a csoportban, akkor az valóban veszélyes. mondjuk az ebolás kisgyerek nem csak csúnyán köhög, hanem vért fosik és köhög fel. szerintem kevés az a szülő, aki a gyereket oviba viszi így, és nem az orvoshoz. de tényleg csak elméleti síkon. honnan kapja el az az egy gyerek az ebolát?

2014. okt. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Tudtommal kezdetben messze nem fosik vért. Influenzához hasonló tünetekkel indul. Láz, fejfájás stb. Nyilván nem arra gondolok, hogy ma elkapja valaki. De ha nem sikerül megfékezni a járványt, márpedig a szakemberek is elismerik hogy nem sikerül, akkor a nagy számok törvénye alapján, előbb utóbb terjedni kezd Afrikán kívül is. Én csak arra szeretnék rávilágítani, hogy nem annyira fekete és fehér ahogy be akarják állítani. Lenne olyan terület bőven, nálunk is ahol terjedhetne. Pl. Néhány hete egy díjátadón voltunk a parlamentben. A női WC-n egy nő, miután kijött a fülkéből, lazán kiment kézmosás nélkül. Legközelebb a büfében láttam. És ez csak egy. Mindegyik járvány úgy kezd terjedni, hogy csak egy fertőzött van. Viszont a mai világban rengeteg embert megfertőzhet. És ha Amerikában egy fekete afrikait hazaküldtek fejfájással és lázzal anélkül hogy kikérdezték volna volt-e Afrikában, akkor szerinted itt hogy reagálna egy háziorvos hasonló tünetekre? És ez tényleg csak elmélet. Ne is legyen más, mert az nem lesz szép. Bár előbb utóbb biztos hogy lesz valamilyen nagy járvány. Csak azt szeretném hogy vagy ne érjem meg, vagy a családomból engem vigyen el először. Nem akarom a gyerekeim halálát megérni.
2014. okt. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Újabb fejlemény. Vajon ha annyira nem fertőző az ebola, akkor hogy fertőződött meg a spanyol ápolónő, aki fullos biztonsági intézkedések mellett kezelte az ebolás papot. És a hülye 6 napig nem is gondolta hogy ebolás.
2014. okt. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 tetro ***** válasza:

11.35

szóval van egy fertőzött európában, akinek közvetlen fizikai kapcsolata volt egy beteggel? hmm. tombol a járvány.

2014. okt. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Nem nem tombol. Nem ezt írtam, és nem kell kiforgatni. De nekünk azt mondják hogy csak kezet kell mosni és nincs gond. Az ápolónő vajon nem vigyázott? Nem mosott kezet? NEm volt beöltözve? Ha annyira nehezen terjed akkor hogy kapta el?
2014. okt. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne, és járványveszély van Európában is emiatt. Nem durva, egyelőre, de van, főleg ha nem állítjuk le a járatokat az érintett országokba ideiglenesen, de egyöntetűen.


Európában sokkal keményebben terjedne, mint Afrikában, több okból is, és a sokkal jobb egészségügyi felszereltség ellenére is. A higiéniához ennek meg vajmi kevés köze van, az ebola nagyon agresszív vírus, és kb. 3 hét a lappangási idő, talán ez a legveszélyesebb benne, Európára nézve.

2014. okt. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 tetro ***** válasza:

02.01

a lappangási idő miért is veszélyes annyira?

2014. okt. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Mert 3 hét alatt bárki bárhová eljuthat. Talán ezért
2014. okt. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!