Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svédországban belpolitikai...

Svédországban belpolitikai válság van kialakulóban?

Figyelt kérdés

Vasárnap tartották az általános választást, melynek eredményeképpen a 2006 óta kormányzó jobbközép tömb (Moderaterna, Folkpartiet liberalerna, Centerpartiet, Kristdemokraterna) elvesztette az abszolút többségét a Riksdagban, ellenben a balközép tömb (Socialdemokraterna, Miljöpartiet, Vänsterpartiet) sem tudott abszolút többséget szerezni, a szélsőjobboldali Svéd Demokraták (Sverigedemokraterna) megerősödése miatt.

Ez azt jelenti, hogy vagy a balközép vagy elkezd kisebbségben kormányozni, vagy megpróbál elcsábítani egy pártot a jobbközéptől, ami szinte lehetetlen vállalkozás, az ideológiai eltérések miatt.


2014. szept. 16. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Svédország...az egész ország válságos és elmebeteg.


Vegyük egy spektrumot.

Az egyik felén Svédország a másik felén Szaúd-Arábia van.

A két országban az a közös, hogy mindkettőben kiváló az életszínvonal, jólét van.


Viszont mindegyik egy elmebeteg ország.

Az egyikben 20 korbácsütést kapsz egy korsó sörért, a másikban meg lánynak nevelik a fiú gyerekedet az oviban és megtiltják, hogy bizonyos színű ruhát viseljen.


Persze, mindjárt mondja valaki, hogy hogy vehetem ezt a két országot egy kalap alá.

Szaúd-Arábiában abszolutista monarchia van, az uralkodó az élet halál ura, gyakorlatilag egy diktatúra az egész ország.


Svédországban meg abszolút liberalizmus van, méghozzá annak extrém formája.


Teljesen mindegy, hogy a jobbközép szövetség vagy a szociáldemokrata párt vezeti az országukat, Svédország politikája ugyanaz maradt.

2014. szept. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Barcsak magyarorszag is olyan valsagos lenne, mint svedorszag :)
2014. szept. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

"Barcsak magyarorszag is olyan valsagos lenne, mint svedorszag :)"


Inkább ne legyen olyan.


Inkább maradjon csóró, de ne legyen olyan elmebeteg, mint Svédország.

2014. szept. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Egy kerdes: jartal mar Svedorszagban?
2014. szept. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mihez képest?

Politikai/belpolitikai válság nálunk van, nem a svédeknél.

2014. szept. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves Első Válaszoló!

Látom, ezen nézeteidet mindenhová bemásolod, nem egy helyen láttam már.

Nem tudom, hogy jártál -e már Svédországban, de szerintem Magyarország örülhetne, ha fele olyan jó hely lehetne, ellenben a kérdés nem erre irányult.

2014. szept. 16. 16:43
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Ne privátban, mert ott nem szoktam válaszolni.

Az, hogy egy párt magabiztosan kormányoz, az még nem jelenti, hogy nincs válság. Alacsony a részvétel a választásokon, akik pedig szavaznak, azoknak a nagyobbik fele szétszórja a szavazatát. Eközben szarrá megy az ország.

2014. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szaúd-Arábiában nincs túl nagy jólét.

Szerintem kevered Kuvaittal.

2014. szept. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mi az, hogy kevesen szavaznak? Ennél nagyobb hülyeséget nem is mondhattál volna! A népesség 85%-a szavazott, ami ez Magyarországéval össze sem hasonlítható. Szerintem Te még nem is jártál Svédországban!
2014. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!