Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA miért ellenzi a terület...

Az USA miért ellenzi a területcserés rendezést Koszovó és Szerbia között?

Figyelt kérdés

Szerintem ez megoldás lehetne a konfliktusra.


Általában azt az érvet hallani, hogy az államhatárokat nem szabad megváltoztatni, de Koszovó elszakítása esetében is éppen ez történt. Mellesleg Koszovó és Szerbia között jogilag még nem államhatár húzódik, csak az autonóm tartomány határa.


És például az azeri-örmény konfliktusban a 90-es években az USA is területcserés rendezést javasolt a két ország között és az izraeli-palesztin konfliktus megoldására is ezt javasolják.


Sikeres, megvalósult történelmi példák is akadnak:

- Az 1951-es lengyel-szovjet területcsere egyezmény.

- 1963-ban Németország vásárolt vissza néhány határ menti, a háborús vereség után elcsatolt német falut Hollandiától.

- 2011-ben India és Banglades kötött területcsere megállapodást a határaik rendezésére.



2014. aug. 22. 19:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is pont az stabilizálná a Balkánt, ha végre olyan határokat húznának, amit az ott élők akarnak, nem olyat, amilyet az észak-ír/skót függetlenségtől rettegő Anglia, a baszk/katalántól rettegő Spanyolo., stb akar. A 21.században már kicsit könnyebb elérni az embereket, mint 1919-ben. Ki lehet írni népszavazást, el lehet magyarázni a kisebbségnek, hogy mi a helyzet és a lakosság teljes bevonásával dönteni, rendezni a helyzetet. Én pl. boldogan szavaznék, hogy Koszovó mintájára Borsod is megkapja-e az önállóságot. Én biztos nem küzdenék ellene, hanem megszavaznám. Aztán határokat lezárni, csak vízummal Mo-ra, mint amilyen sorbanállás annakidején ment az amerikai vízumért. A gond csak annyi, hogy a borsodi többség nem akar önálló lenni. Életképtelen lennének, szó szerint.
2014. szept. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!