Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A MÁV új luxusvonata szerintet...

A MÁV új luxusvonata szerintetek sok bevételt fog hozni?

Figyelt kérdés

[link]


Őszintén, én nem tudom hova tenni.


Meglehetősen érdekes, hogy ez az új Orient express egészen Iránig, azon belül Teheránig közlekedik.

Egyáltalán, ez nem fog politikai konfliktusokat okozni?



Úgy tudom, az eredeti Orient csak Isztanbul városáig közlekedett és sohasem tovább.



#MÁV #luxusvonat
2014. aug. 21. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Valaki(k)nek biztosan, de a MÁV-nak biztos nem!
2014. aug. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. A luxushajókat is nyereséggel üzemeltetik, annak ellenére, hogy a hajózás már rég nem a leggyorsabb módja az utazásnak, de egy hajón bőven van hely, hogy a többszörösére nyúlt utazási időt egyéb élményekkel, szolgáltatásokkal egészítse ki. Persze luxusvonaton is lehet többet nyújtani a sima személyvonatokhoz vagy repülőkhöz képest. Kérdés, hogy ez elég-e.
2014. aug. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az indiai kormány is futtat gazdag turistáknak ilyen 19. századi stílusú luxusvonatokat az országban, amik a brit fennhatóság korát idézi, ha nekik megéri akkor nekünk is.
2014. aug. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy látványos modern gőzmozdonyt kéne még kifejleszteni hozzá,hogy még exkluzívabb legyen.
2014. aug. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen elavult, biztonságtechnikailag veszélyes vasúti kocsikkal nem éri meg az árát. Érdemes lenne példát venni az osztrákok luxusvonatáról, a Railjetről, mennyire felszerelt és milyen biztonságosak a vasúti kocsijai.
2014. aug. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az osztrákok railjet-e nem "luxusvonat" csak az ország prémium komfortfokozatú menetrendszerinti vonata, mint nálunk az InterCity.


Ezek a luxusvonatok, mint a MÁV teheráni járata, vagy azaz indiai, amit korábban említettem, nem menetrend szerinti, egyszerű közlekedésre való vonatok, hanem inkább hasonlítanak az óceánjáró hajókra, amiken maga az utazás az élvezet. Nyilván ezt a MÁV-os vonatot se Mahmud és Pista a virsligyárból fogja használni egymás meglátogatására, arra ott van a sokkal olcsóbb és gyorsabb repülőjárat, hanem olyan turisták fogják használni, akik azt akarják, hogy maga az utazás legyen az élvezet, a vakáció fénypontja. A vonaton megelevenedik a régi korok hangulata, amikor a vonatok még drágák voltak és ritkán jártak, valamint luxuskörülmények uralkodtak rajtuk.

2014. aug. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A vonaton megelevenedik a régi korok hangulata, amikor a vonatok még drágák voltak és ritkán jártak, valamint luxuskörülmények uralkodtak rajtuk."

A Railjeten a Business Class is elég húzós összegbe kerül. De látom nem értetted a válaszomat: ha már luxusvonatot akarunk indítani, ne 100 éves vasúti kocsikkal tegyük. Ha valaki mélyen a zsebébe nyúl, akkor joggal várja el a biztonságot is. Nincs ezekben a régi vagonokban tűz átterjedésére védelem, nem olyan erős a szerkezetük, hogy egy ütközésben megvédje az utasok életét, nincs bennük biztonsági üveg és sorolhatnám.

Vagy akkor ne hívják luxusvonatnak, elég lesz nosztalgiavonatnak is.

2014. aug. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!