Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nyugat miért erőlteti, hogy...

A nyugat miért erőlteti, hogy Ukrajna egyben maradjon?

Figyelt kérdés
Javítsatok ki ha tévedek, de ha Ukrajna keleti része nem kér az EU-ból és Oroszországhoz szeretne tartozni az miért fáj sok embernek? Nem lehetne, hogy akkor azt a részt kapja meg Oroszország? Akkor mindenki lenyugodhatna és boldogok lennének a nyugati ukránok is. 14/L
2014. aug. 16. 16:50
 1/7 BlackSword ***** válasza:
35%
Igaz, csatoljuk vissza, mint anno a szudéta vidéket, meg elzászt és lotharingiát... Gyanúsan ismerős a történet... Ráadásul ott sem mindenki akar putyinisztánhoz tartozni...
2014. aug. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Nyugat Oroszországgal akar háborút, ezért fontos, hogy Ukrajnában Nyugatpárti kormány legyen.
2014. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

Az emberek többnyire nem akarnak sem háborút, sem határtologatást.


Ebben az esetben oroszország az agresszor, és egy független szabad állam status quo-ját veszélyeztetik. Ebben a helyzetben minden tisztességes nemzet eget tehet, kiáll az orosz agresszió ellen.

Tanulj még.

2014. aug. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Beszarok a sok 70IQ-s nethuszáron. Remélem eldurran a kis zacsitok minden alkalommal, amikor lepontoztok egy nyílvánvalóan pro-EU, nem diktatúra támogató válaszolót.
2014. aug. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak a nyugati érdekeket nézőknek fáj. Az ott lakó emberek azt akarják, hogy az oroszokhoz csatlakozzanak. De facto, azaz ténylegesen már nem ukrán felügyelet annak vannak azok a területek.


Nyugatnak az az érdeke, hogy - bármilyen módon - provokálja az oroszokat, és a másik, hogy egy nyugatnak (ami nemcsak az EU-t hanem Amerikát is magában foglalja) megfelelő bábkormány legyen Ukrajnában, aki a nyugat minden kérését teljesíteni.

Ha elszakadna kelet, nem lehetne mivel provokálni az oroszokat, ezért nem adják oda. Másrészt ha leszakadna kelet, félő, hogy az ország több része is el akarna előbb-utóbb szakadni (észak Lengyelo.-hoz, Kárpátalja Magyarországhoz). Főleg, ha a megmaradt, egyre szegényedő területeken azt látják ha az oroszok által bőven támogatják a volt-keletieket, és sokkal jobban fognak élni, mint nyugaton.


Az első provokáció az volt, hogy a nyugat által megbízott emberek elmozdították pozíciójából az oroszpárti ukrán elnököt, Janukovicsot, aminek nem volt semmi előzménye, alapja (pl. Janukovics nem provokált). Látható, hogy nem az oroszok kezdték az egészet, hiszen nekik semmi érdekük nem volt ebből, miután Ukrajna vezetése oroszpárti volt.

Janukovics elmozdítása után és a kinevezett báb vezetés rögtön hozzáláttak ahhoz, hogy még jobban provokálják az oroszokat (Timosenko kiengedése a börtönből, Krími ügy, szakadárok a keleti tartományokban, stb.).


Hogy mindent miért teszi a nyugat? Egyrészt, hogy a NATO és az USA (az EU segítségével) ott legyen Oroszország nyakán, és bármikor sakkban tarthassák őket. Másrészt, hogy a világ egyik legjobb, legértékesebb termőföldjének minden hasznát élvezhessék (na ez az az érv amiről a médiában nem hallasz:), harmadrészt, hogy az ukrán aranytartalékot elvegyék és kivigyék nyugatra (ezt már meg is tették). A lakosság számít a legkevésbé a történetben, még annál is sokkal rosszabbul fognak élni, mint eddig.


Csak arra nem számít nyugat, hogy az általuk tett parancsokat végrehajtó kormány nagyon hamar eléri, hogy kisemmizzék, kifosszák az országot, anarchista állapotokat idézzen elő, ahol nemcsak a lakosság egyre nagyobb része fordul majd el a kormánytól, de katonaság is. Akkor pedig kőkemény leszámolások lesznek, de majd azért is a Putyint hibáztatják majd nyugaton, mint most mindenért...

2014. aug. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előző válasz tökéletes helyzetelemzés.


Még csak annyit, hogy a szemét amerikaiak katonai támaszpontot terveztek a Krím területén, miután az orosz támaszpontot a kijevi bábkormány segítségével felszámolták volna.

Ezt szerencsére elbukták - a Krím Oroszország része.

2014. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó a kérdés. Jugoszlávia esetében ugyanígy erőltették az 1990-es évek elején az egyben maradást, aztán persze hogy szétesett egy véres háború során.
2014. aug. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!