Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Horvátországban a határ...

Horvátországban a határ mellett miért nem alakultak ki egységes magyar tömbök?

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
miért kellett volna? horvátország nem volt magyar terület. mármint úgy értem, hogy ők csak personalunionban voltak velünk
2014. aug. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Ott a Dráva-Duna, mint természetes határ. Ez nagyrészt megmaradt etnikai, nyelvi, politikai határnak is.

És Horvátország is már ezer éves állam, mely föderációban volt Magyarországgal, a helyzete teljesen más, mint például Szlovákia.

2014. aug. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kérdésfeltevés. Verőce, Pozsega, Szerém vármegyék eredetileg magyar vármegyék voltak mivel a török idők előtt ezen dráva-száva közötti terület is magyar szállásterület volt. Nem tudom mennyire volt keveredve a horvátokkal, de pl. Eszék, Vukovár (=Valkóvár) Daruvár magyar eredetű településnév.


Talán arról volt szó, hogy a felvidékre visszaszorult magyarság a török kiűzése után már nem tudta visszanépesíteni az eredeti területét - a mai magyarországgal épp csak megbirkózott - így a magyar nyelvi határ kb. 100 kilométerrel északabbra tolódott a délvidéken.


Megfigyelhető ugyanez a Bánátban, ami a török idők előtt jelentős magyar terület (Temesköz) volt. (De még az al-dunai orsova is magyar alapítású, magyar nevű város volt) A Habsburgok alatt már kevert népességgel telepítették újra. Így lett Temesvár német, Szabadka vagy Nagykikinda szerb többségű, utóbbi már az eredeti Kökénd nevét sem kapta vissza.


Trianon meg még északabbra tolta az etnikai határt.

2014. aug. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
A települések nevei alig számítanak ebben az esetben. Ennyi erővel Szentpétervár is magyar város, mert magyar a neve. Szlavónia egyszer veszített önállóságából, ám hamar visszanyerte azt. Egyébként meg is flrdíthatnánk a helyzetet: Mosonmagyaróvár is lehetne horvát város, mert a horvát neve (Mošonsko-Ugarsko-Stari Grad), Sopron (Šopron), Szombathely (Sambotel), Nagykanizsa (Velika Kaniža), Pécs (Pečuh), Mohács (Mohač), Tököl (TUKULJA), Érd (Andzabeg), Budapest (Budimpešta), Szentendre (Senandrija). Egyébként a magyarok és horvátok a 20 századig sosem keveredtek.
2014. aug. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó láthatóan nem érted. Nem arról van szó hogy egy adott településnévnek van-e idegen nyelvű megfelelője hanem hogy a település eredeti neve milyen eredetű. Attól hogy Zagrebet Zágrábnak írjuk még nem válik magyarrá, ugyanúgy a te példáid is hülyeségek.
2014. aug. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!