Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek a magyarok elnyomá...

Szerintetek a magyarok elnyomása Szlovákiában a nép akarata vagy a vezetésé?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit ártottunk nekik, de nagyon nem szeretnek minket arrafelé és szerintem ez nem csak sztereotípia. Miért érzik magukat sértettnek? A magyarok mindig megadták nekik a tiszteletet. Valaki írta itt, hogy erőszakosan magyarosították őket, de ez nem igaz mert kedvezményekben részesültek és amely településen elérte a 20%-ot a szlovákság aránya, ott szlovákul tanulhattak. Ezeket elfelejtették vagy mi? A magyarok mindenkinek csak jót akartak és ez a hála. Hát köszönjük szépen.
2014. aug. 11. 22:51
1 2 3
 11/25 mustafa33 ***** válasza:
7-es, és milyen nyelven szóltál a tornai és szádelői magyarokhoz hogy nem szolgáltak ki?
2014. aug. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 mustafa33 ***** válasza:
54%
3-as, én voltam 1981-ben csecsenföldön és oroszul beszéltem és nem vert meg senki, ez a te logikád szerint azt jelenti hogy az egész konfliktust csak kitalálták, ugye?
2014. aug. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Magyar/angol

Mikor hogy, de nem jött be, gondolom a rendszám miatt.

2014. aug. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Kedves 55 százalékos, akkor valamit nagyon rosszul csináltál. Egy hete jártam végig azt a környéket és nagyon meg voltam elégedve mindennel. Tornán minden üzletben magyarul beszéltek az ott dolgozók. A környékbeli éttermekben sem volt gond, mindenhol tudtak a pincérek magyarul. Áj falucskában magyarul köszöntek az utcán a helybeliek. A Szádellő-i túránk alatt pedig szinte valamennyi szlovák túrista előre köszönt szlovákul. Míg a rengeteg magyar közül akivel találkoztunk szinte egy sem.
2014. aug. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Az pedig nagyon érdekelne, hogy vajon hány ember (magyar, szlovák, roma) tagadta le a benzinkutat? Vagy csak sikerült kifognotok azt az egyet, aki tényleg nem tudta, hogy hol is kell keresni? Meglehetősen hatásvadász hozzáállásnak érzem azt, amit írtál. Úgy látom csak azt vetted észre a környéken, amit észre akartál venni.
2014. aug. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

#12-es

Gratulálok hozzá! :D

Akkor felvilágosítom a logikádat, hogy a válaszban a tapasztalataimat osztottam meg. Attól még verhették meg a Hedviget. Én nem akkor voltam ott, amikor ő. Neki kell tudni azt, hogy ki és hogyan verte meg! :D

2014. aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Barátom felvidéki magyar, sokat vagyok nálunk, így van valamennyi rálátásom a témára. Ráadásul nem olyan helyen él, mint pl. Csallóköz, ahol aránylag nagy terület (szinte) színmagyar, hanem olyan helyen, ahol a szomszéd falu már szinte teljesen szlovák, a másik meg kevert.

Igazából nem lehet általánosítani. Vannak olyan szlovákok valóban, akik zsigerből utálják a magyarokat, de sok olyan van, akiknek a nagyszülei között még volt magyar, vagy az egyik szülője magyar és kevert az identitása. Egyszóval nagyon emberfüggő. Barátomnak ment már neki szlovák, csak azért, mert magyarul beszélt, de köpte már le magyarországi magyar is, mert hogy ő "szlovák"... Mindenhol vannak barmok.

Egyébként aki után minket, az sokszor a szlovák politikának köszönhető, meg a "magyar kártyának", amit mindig előszeretettel előhúznak. Sokszor meg egyfajta kisebbségi komplexus jön ki belőlük, mert ők a Monarchiát elnyomásként élték meg, vagyis inkább utólag elnyomásként fogják fel, aztán most kijön belőlük az utálat emiatt. Mikor Csehszlovákia volt, akkor egyébként a cseheket sem szerették, csak most lett jobb a viszony, hogy nem kell együtt lenniük.

2014. aug. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 mustafa33 ***** válasza:
kedves 55%-os, Szádelő mindig is szinmagyar nyakas kálvinista falu volt, ma már van néhány hétvégi szlovák, és 1 cigány család a falu legvégén. Ha a falusi őshonos magyar ember meglátta a magyarországi rendszámodat és te angolul szóltál hozzá, akkor megértem ha a fenébe küldte az angolul nagyképűsködő anyást.
2014. aug. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 mustafa33 ***** válasza:
Kedves 55%-os. Torna (volt vármegye székhely) nagy többségében magyar (és magyarul beszélő roma) lakosú község. Régi benzinkútját a falu közepén likvidálták, azután egyik válakozó a telephelye udvarának közepén nyitott egyett, de egyetlen felirat sem hirdeti, az arra járó csak kő és kavicshalmokat látt és kőkereskedés cégtábláját. Aki nem jár oda személyesen tankolni, nem is tud róla. Az bizony útba sem tud igazítani. Még angolul sem.
2014. aug. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
50%

Jó igazatok van tényleg nem így volt.

Az étteremben nem hogy nem kellet kifizetnem a számlát, még telepakolták az autót étellel full ingyen.

Az asszony akkor még elfért a kocsiban.

Aztán lejutottam a benzinkútra(mert rendőri kíséretet kaptam, hogy minél hamarabb tudjak tankolni) ahol szintén ingyen tankoltam és amikor felajánlották, hogy annyit viszek amennyit akarok, sőt még kannát is adnak, akkor kidobtam az ételt és még az anyósülésre is kannát tetem így az asszony gyalog jött haza.

Engem persze a határig ismét rendőrök kísértek.

Így jó a sztori?

Vagy esetleg még mindig van benne valami kifogásolható?

2014. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!