Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek a magyarok elnyomá...

Szerintetek a magyarok elnyomása Szlovákiában a nép akarata vagy a vezetésé?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit ártottunk nekik, de nagyon nem szeretnek minket arrafelé és szerintem ez nem csak sztereotípia. Miért érzik magukat sértettnek? A magyarok mindig megadták nekik a tiszteletet. Valaki írta itt, hogy erőszakosan magyarosították őket, de ez nem igaz mert kedvezményekben részesültek és amely településen elérte a 20%-ot a szlovákság aránya, ott szlovákul tanulhattak. Ezeket elfelejtették vagy mi? A magyarok mindenkinek csak jót akartak és ez a hála. Hát köszönjük szépen.
2014. aug. 11. 22:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Mindkettő.
2014. aug. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
11%

" A magyarok mindenkinek csak jót akartak és ez a hála. Hát köszönjük szépen."


Ja! Meg Jézus is magyar volt, és nem galamb hanem turulmadár szállt le Mária vállára! És EZ A HÁLA??? Köszönjük. Nagyon szépen köszönjük!

2014. aug. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
25%

A jobbos köcsögöké!

Én voltam Szlovákiában egy hetet még középiskolásként. Voltunk Rév-Komáromban, Ógyallán, Nyitrán, Selmecbányán, meg ahol még út közben megálltunk. Sehol nem ért minket atrocitás, pedig magyarul beszéltünk. Az ógyallai Lidl-ben a szlovák pénztáros tört magyarral szolgált ki minket amikor meghallotta, hogy magyarul beszélünk. Nyitrán sem vertek meg minket, normálisan viselkedtek velünk!

2014. aug. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Lehet ezen poénkodni, de nem nyomtunk el népeket erőszakosan és más módon sem. Megadtuk nekik a lehetőséget, hogy ápolják a hagyományaikat. Most a szlovákok mit csinálnak? Leveszik a helységnévtáblákat, a magyar gyerekek nem tanulhatnak magyarul, sőt nem is beszélhetnek. Ha a magyar állampolgárságot felveszik a szlovákot le kell adniuk... Azért ez pofátlanság, amikor tőlünk nem ezt kapták.
2014. aug. 11. 23:55
 5/25 A kérdező kommentje:
Pontosítok, a magyar helységnévtáblákat veszik le természetesen...
2014. aug. 11. 23:57
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

Senki nem nyomja el odakinn a magyarokat, nem kellene ilyen hazug butaságokat terjeszteni!!!!

Megvetem, mikor embereknek az a legfontosabb dolga, hogy népeet/nemezteket utálnak, és gyűlöletet szítanak. A kérdező ebbe a kategóriába tartozik.

2014. aug. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Én nem ezt tapasztaltam Torna, Szádelő környékén.

A benzinkutat letagadták, h van a településen, a boltban meg egyszerűen nem szolgáltak ki.

Elég egyértelmű, h alapból is utálják a magyarokat, de a vezetők között is vannak, akik hergelik a népet.

2014. aug. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
61%
Ez van amikor pár ezer szélsőjobbos paraszt egy nemzet alól kirúgja sámlit. Azt hiszik hogy a nemzetet védik, de csak romba döntik. Mind magyar, mind szlovák oldalról igaz. Hiába viselkedik veled 1000 szlovák rendesen, ha az ezredik megver mert magyar vagy. És hiába normális 1000 magyar, ha lesz egy aki teleírja az internetet a szlovákok iránt érzett gyűlöletével. Itt is sokan büszkén vállalják szélsőjobbosságukat, akkor egyék meg amit főztek. Azaz mindenki eszi. Köszönjük nekik.
2014. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
Talán, mert amielőtt nem jöttek be a magyarok erre a területre addig szlávok éltek itt. Miután bejutottunk ide, azután meg csaknem 1000 évig nem voltak függetlenek. Függtek tőlünk, hiába mondod, hogy mindent megkaptak. De a szlovákok is olyanok, mint az oroszok. Mindíg csak keménykezű vezetőjük lesz, mert függöttek tőlünk magyaroktól. Ez az igazság, nem valami más által kitalált mese.
2014. aug. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Sőt, kevesen tudják, hogy az első oláh iskolát magyarok alapították Erdélyben az edélybi oláhok részére, a Kárpátokon túli oláhoknak még nem volt iskolájuk. Az első oláh nyelvű Bibliát magyarok nyomtatták nekik (talán Brassóban).


Szándékosan nem a román szót használtam, mert az 1840-es évekig a "román" szó még nem is létezett.

2014. aug. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!