Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az, hogy a palesztin...

Miért van az, hogy a palesztinok rátámadnak Izraelre, aztán mikor visszakapják duplán a pofont, akkor rinyálnak?

Figyelt kérdés
És tegzük kozzá azt is, hogy rögtön elfelejtik, hogy ŐK KEZDTÉK?

2014. júl. 23. 15:25
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Semmifele blokad nem lett volna, ha a hamasz nem raketakat es fegyvereket, robbanoanyagot, bunkerepitesi eszkozoket vitt volna at a hataron.

A bekes arukat Izrael most is atengedi. Blokad a hadianyagokra van:

https://www.youtube.com/watch?v=QbKxiQbJ9U0

https://www.youtube.com/watch?v=JvOAufwwnAo

https://www.youtube.com/watch?v=rS--tCiVNjo

2014. júl. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
23%
Miért van az, hogy itt a gy-n feltűnően sokakat érdekel ez az egész? Nekem az a gyanúm, hogy egy ember írkálja ki ezeket. Propaganda.
2014. júl. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
64%
Nyugi, ha Irán támadta volna meg Irakot, senkit nem érdekelne... de mivel az undorító Izrael megtámadta a szegény palesztinokat, lehet bátran őrjöngeni egész nap. A nagy kurucokat miért nem érdekli a több ezer halálos áldozattal járó ISIL tombolás Irakban és Szíriában, vagy a Boko Haram majdnem, hogy népírtása Nigériában és környékén? Mert ott nem lehet zsidózni egy jót... Holott 10x annyi ember hal meg ezekben a konfliktusokban mint Palesztínában. Mondom ezt úgy, hogy se zsidó se fideszes, se amerikamajmoló nem vagyok, csak egy egyszerű ember.
2014. júl. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
35%
Aki az sms-es és szórólapos, bekopogtatós gyalázatot írkálta az izraeli hadsereg védelmében, annak üzenem, hogy vegye a fáradságot, vigye a google mapsot Gáza fölé és nevezze meg azt a területet Gázán kívül, de az övezeten belül, ahol 2 millió ember biztonságban be tudja várni a harcok végét - miután Gáza teljes területe bombázás alatt van. Ez nem olyan, hogy átmegyek a Rózsadombra az Örs Vezér térről, mert oda már nem lőhetnek. De aranyom, lőhetnek. Lőhetnek a települések közötti sivatagos területekre is. Mindenre. Ha kell shrapneles lövedékeket használnak civilek ellen, mert eddig nem sok hamaszost láthattunk elesni tűzharcban.
2014. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
77%

"Miért van az, hogy ..."

Baromi egyszerû: azért támadnak, hogy kapják a pofont, hogy aztán rinyálhassanak, mive ELFOGYOTT A HAMASZ PÉNZE és a rinyálásért remél "segílyt".

Csak annyit igazítanék, hogy nem "a palesztinok", de még csak nem is "a gázaiak", hanem a hamasz, melyet terrorszervezetként tart nyilván nemcsak US, hanem az EU ( [link] ) és még tucatnyi állam, köztük pl Jordánia, Japán.

A pénzük meg azért fogyott el, mert már az egész arab, muszlim világ is rülelli õket, elvesztették összes támogatójukat. Az arabok legfeljebb csak Izrael ekézése céljából szólnak valamit, de most azt is csendesebben, mint máskor, mert még a mostani akció kezdetén Merkeltõl a !! HRW-ig !! mindenki kijelentette, hogy amit a hamasz csinált eddig, az hádorús illetve emberiesség elleni bûncselemény.

Mellesleg, az a "csúnya gonosz" Izrael adta eddig is az áramot, gázt, vizet Gázának és ezért már évek óta Gáza egy kanyit sem fizet. És mégis kapja. Továbbá élemiszert is, gyógyszert, kórházi eszközöket most is, a harcok alatt.


Ami a katonai akciót illeti:

Az év elsõ felében a hamasz 450 rakétát lõtt Izraelre ( ez átlag nai 3 - kiwi vok, mit várnál a Magyar Kormánytól, ha mondjuk a matica slovenska csinálná, nemcsak komáromra, Balassagyarmatra, de Szombathelyre, Budapestre, Debrecenre, stb ). Tetejébe elraboltak és meggyilkoltak három tinit, aki nemhogy nem katonak, de nem is lettek volna, mert yeshivába jártak, így fel vannak mentve.

Igen, figyelmeztetik a lakosságot napokkal korábban röpcédulákon ( arabul és angolul - utóbbi a külföldi katasztrófa-túristákra tekintetel, mert a hivatalos ENSZ tisztviselõket természetesen az ENSZen keresztül. Azonívül sms-en és telefonon, tekintettel az esetleges analfabétákra. ( Iyen egyébként az egész un "Palesztina" területén sokkal kevesebb, mint bárhol az arab világbabn. )

És igen, van hova menniük, mert nem egyszerre támadják egész Gázát, mindig csak kisebb területet. Attól eltekintve, hogy ahogy evándoroltak Gázába ( mert a lakosság nem kis része az ara világ más részeibõl ment oda ), úgy el is hagyhatják egész Gázát, ahogy tették is tízezres nagyságrendben.

Viszont sajnálatos tény, hogy a hamasz tv arra szólítja fel õket, hogy ahelyett, hogy mennének a francba, menjenek fel a háztetõre, mert akkor természetesen az IZF nem bombáz. Olykor fegyverrel zavarják vissz, aki el akar menni.


Ami az index-videot illeti, nem láttam az orvlövészt, így csak megjegyzem, hogy az orvlövészet inkábba hamaszra jellemzõ, mint az IDF-re. Hogy a saját népét? Miért ne? Ki garantálja, hogy az a "Nemzetközi Szolidaritási Mozgalom (International Solidarity Movement)" állítja, hogy leõttek, de a cikkben nincs, hogy azt is állítaná, hogy látta, hogy izraeli katona lõtt.


A négy gyerek: látótávolságból? Te láttad a videón a hajót? Mert én max sejtettem valamit, legalább 1 km-re, de inkább messzebb.

És az meg sem fordul a fejedben, hogy azét kellene millimétrenként levágni, aki hagyta, hogy a szerncsétlen srácok a hamasz parti parancsnokságának fõhadiszállása mellett focizzanak. ( Amit aztán szét is lõttek. )


Najó, értem én: a zsidót szabad sértegetni, mocskolni, megverni, kirabolni, meggyilkolni, de ha ilyesmi közben a zsidó akármilyen hakan meri akár suttogni, hogy "légyszi ne!", akkor a zsidó az gyûlölködõ, rasszista, náci, agresszor, gyilkos, felsõbbrendûnek tartja magát, felvásárolja Európát, világuralomra tör, világkormányoz meg háttérhatalom és tsuppa ilyen.

Ez van b+!

2014. júl. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
54%

'Najó, értem én: a zsidót szabad sértegetni, mocskolni, megverni, kirabolni, meggyilkolni, de ha ilyesmi közben a zsidó akármilyen hakan meri akár suttogni, hogy "légyszi ne!", akkor a zsidó az gyûlölködõ, rasszista, náci, agresszor, gyilkos, felsõbbrendûnek tartja magát, felvásárolja Európát, világuralomra tör, világkormányoz meg háttérhatalom és tsuppa ilyen.

Ez van b+!'


Tudod, ha valamitől, hát ettől a zsidózunk 1000-rel módszertől már így is megcsömörlöttem, de a jelek szerint ez nem zavarja a szitkozódókat. Az egyetlen, amit megnéznék, hogy az ilyen netrambók vajon akkor is ilyen tökösek lennének-e, ha mindannyiukat bezsuppolnák egy bombázóba és elhajtanák őket, hogy na öcséim, bombázzátok le Izraelt, ha annyira a bögyötökben van! Gyanítom az első izraeli faluig nem jutnának el, már élveznék a légierő meleg vendégszeretetét.

2014. júl. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
38%

Feltettem egy kérdést, válasz persze nem jött...


Hová meneküljön 2 millió ember 360 négyzetkilométernyi területre? Fulladjanak a tengerbe?

2014. júl. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
56%

A kerdest nem ITT tetted fej. De azert idezem a valaszom onnan, ahol feltetted:


1. Ha "mindent" lonek az izraeliek, akkor az azt jelenti, hogy a hamasz mindent alaaknazott bunkerekkel, raketakilovokkel,fegyverekkel, taketagyartokkal.

2. Bar az 1-es pont igaz, Izrael megsem lo egy csomo helyet, ezert tudnak pld a hamasznyikok meg mindig raketazni. Amikor a raketakilovo bynker pld egy 10-20 emeletes haz toveben van, akkor Izrael nem lo, eppen a civilek miarr.

3. Lattal mar gorogdinnyet? Annak van egy kulso zold heja, aztan egy vekony feher reteg, aztan a piros bele. Az izraeli katonasag csak a feher retegen van Gazanak, az izraeli hatar menten, hogy a Gazabol firt gyilok-alagurakat megkeresse es felrobbantsa. A hatar menten elok menekulhetnek belulre.

2014. júl. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Nem igazán, mert Gáza belvárosát is ugyanúgy lövik a zöld héjadról... na mindegy, nem mindenki nézegeti a térképet részletesebben mint én.


A kezdetekről csak annyit, ha már a "ki kezdte" a kérdés: oké, megöltek 3 izraeli telepest, tehát ez volt az indok a sikertelen rakétázások mellett. Ez tehát elfogadható érv a részedről.


Tehát ha holnap egy elcigányosodott faluban 3 magyart agyonvernek Borsodban (ez bármikor megeshet), akkor az egész falut körbezárva aknatűzzel kell kikövetelni a feltételezett gyilkosokat? Ha nem jönnek, akkor gyereket, öreget, nőt halomra kell lőni csak azért mert az a néhány gyilkos megbújik köztük???

2014. júl. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

[link]


38-as, nézd meg a térképen a helyet és talán láthatod, hogy ez már nem az északi csücsök, Gázaváros. Kicsit el vagy maradva vagy 2 héttel.

2014. júl. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!