Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Angliában mi ez a nosztalgia...

Angliában mi ez a nosztalgia a Viktoriánus meg az Edward-i kor felé? Amikor a nőknek és a gyereknek nem voltak jogai, a rasszizmus és antiszemitizmus elterjedt és elfogadott volt, és gyarmatiak voltak. És még mi vagyunk a média szerint a fasiszták?

Figyelt kérdés
Nemrég néztem a youtube-on BBC dokumentumfilmeket, lényégében minden második amit találtam történelmi, a késő 19. és korai 20. századról szól és azt bizonygatják, hogy nem is volt olyan rossz kor, akkor jelentek meg először boltban vásárolható márkás termékek, lett áram stb. csak azt felejtik el, hogy akkoriban a nők nem szavazhattak a gyerekek szénbányában robotoltak, négert, zsidót megverhettél következmény nélkül, gyarmatokat zsákmányoltak ki, amiken szörnyű életkörülmények voltak, ezekről persze kuss, csak milyen elegáns a kemény kalap meg az öltöny, milyen finom volt régen a ceylon tea.

2014. júl. 18. 20:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és hogy lehet az, hogy nincsenek néger nosztalgia klubbok, örülnek, hogy olyan korban élhetnek, ahol jogaik vannak.
2014. júl. 18. 20:35
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon is szeretnek nosztalgiázni az emberek a Kádár rendszerről vagy a Horthy korról vagy az Osztrák-Magyar Monarchiáról.


Szerintem a Viktoriánus Anglia maga volt a kultúra és az elegancia.

2014. júl. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Most komolyan? Neked mondjuk Mátyás királyról a nők és kisebbségek helyzete jut először eszedbe? Vagy másodszor? Hát nem. Vagy Szent Istvánról? Vagy Bocskairól? Vagy Kossuthról? Nyilván nem. Ezek az ügyek senkit nem érdekelnek, mikor a múltról van szó. Mióta vannak nők és kisebbségek, onnantól kezdve a XX. század közepéig ezek el voltak nyomva. Minden egyes korban. Akkor most minden történelmi eseményre azt kéne reagálni, hogy "hát oké, ez szép és jó, de nézd meg a leszbikus kisebbségiek helyzetét is abban a korban". Nyilván rossz volt a helyzetük. Akármelyik történelmi kort választod ki. Nem ez határozza meg azt, hogy hogy gondolunk vissza egy korra.
2014. júl. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ÁÁ azok voltak ám a szép idők
2014. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az angoloknak adok igazat. Lehet hogy 100 év múlva annyival rosszabb lesz a helyzet, hogy még a mostani is nosztalgiával fognak gondolni. Már ha lesznek ott még angolok.
2014. júl. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyilván, akik ezeket a doku filmeket készítik nem a te véleményedet osztják.

Egyébként én nagyon szeretem a történelmet, de így nőként az tuti, hogy nem akarnék pl abban a korban élni. Még most se valami jó a helyzet, de talán már egy fokkal jobb.

2014. júl. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi, az angolok sötét barbár állatok, csak szeretik ezt a nagy és merőben félreértett, túlkompenzált egyenlősködéssel, és undorító álszent moralizálással takargatni, egyébként a mindennapi életben is éppen ilyen közel mind.
2014. júl. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!