Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lesz Kárpátalja sorsa?

Mi lesz Kárpátalja sorsa?

Figyelt kérdés
Ukrajna szerintem szét fog szakadni, de ebbe nem vagyok biztos. Engem az a forgatókönyv érdekelne, hogyha az öt szakadár állam (Krím, Harkiv, Luhanszk, Odessza, Donyeck) Oroszországhoz kerül vagy független lesz, mert hogyha Ukrajna visszakapja, akkor valószínűleg minden marad ugyanaz. Tehát ami érdekelne: Kárpátalja autonóm lesz, vagy független? És akkor föderalizálódik (lesz benne ukrán, ruszin és magyar tartomány) vagy csak magyar és ukrán autonóm körzetek lesznek benne? Esetleg Csonka-Ukrajna megtartja és minden marad ugyanúgy? Vagy talán elismerik a ruszinok és magyarok autonómiáját?
2014. júl. 10. 19:35
 1/2 hollófernyiges ***** válasza:
94%
Kárpátaljának csak akkor van esélye valamennyi autonómiára. ha Ukrajna egyben marad és az orosz kisebbség kikényszeríti a nemzetiségi jogok figyelembevételét. Ha a keleti részek elszakadnak, akkor a maradék Ukrajna egy nagyon nacionalista, nagyon lecsúszott, minden kisebbségi jogot elutasító ország lesz.
2014. júl. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Krím kivételével a többi terület Ukrajna része marad. Várható, hogy a megyék, így Kárpátalja is nagyobb fokú autonómiát kapnak, de a föderalizáció nem valószínű.

Kárpátalján belül a magyar területek leválasztására, egy külön magyar autonóm terület létrehozására jelenleg nincs esély. Ha Kárpátalja kap is valamilyen nagyobb mértékű autonómiát, akkor az egyben fog történni, mint például a Vajdaság esetében.

2014. júl. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!