Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az olaszok hogy tanulnak a...

Az olaszok hogy tanulnak a Római Birodalomról? Ők valamiféle elődállamként tekintenek rá?

Figyelt kérdés

2014. jún. 10. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a kötelező latin elég nagy kínlódás számukra. De igen, bennük van ez a "római érzet".
2014. jún. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én tanultam 4 évig latint, majd utána olaszt, nem tudom, mit kell rajta kínlódniuk...nem egy az egyben ugyanaz, de ha én átláttam mindkettőben az összefüggéseket, nekik még könnyebb lehetne...
2014. jún. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kéz a kézből több olasz tanulótól hallottam. És továbbra is fenntartom, hogy a latin (mint neolatin szövegek szakfordítójaként) magasabb, irodalmi szinten nagyon nem kompatibilis az olasszal.


Nekünk magyaroknak, akik kb. 25 esetet különböztetünk meg, nyilván nem okoz gondot a declinatiok megtanulása, azon belül is az esetek tíz különböző jelentése; egy olasznak viszont igen. Azt mondanom sem kell, hogy a mondattanuk köszönő viszonyban sincsen egymással.

2014. jún. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 2.,


ha úgy tanultad volna a latint, mint ahogy itt sok helyen tanítják, te is kínlódnál. Gyakran a tanárok sem tudják, mit kell tanítani... Ne olyan iskolákat képzelj el, mint amilyenek otthon vannak. Semmilyen szinten (tisztelet a ritka és drága kivételnek...).

2014. jún. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!