Kína nem kér a demokráciából?
Személy szerint egyetértek velük.
Kína autokratikus berendezése hozzájárult a fejlődéséhez.Olyan gyors az infrastruktúra fejlődése, amit máshol elképzelni sem tudnak.
A másik, hogy Kína és Oroszország is egy birodalom, ha demokratizálódnának, akkor szilánkjaikra hullanának szét.
Illetve, az autokratikus rendszer egyfajta védelmet nyújt az amerikai, illetve egyéb nyugati befolyástól.
Azért érdekesnek tartom, hogy a modern kori "népvándorlás" mégis ezekből a hű de nagyon fejlődő országokból folyik a dekadens, és nagyon lenézni való nyugat irányába. Mintha nagyon kevesen lennének (nem tudom, egyáltalán van-e olyan), akik nyugatról mennének mondjuk Kínába, vagy Oroszországba, hogy ott letelepedjenek.
Valahogy ezekből is ugyanazt látom, mint ami a saját véleményem is: Sokkal inkább élnék egy nyugati tipusú fejlett demokráciában, mint egy orosz, vagy kínai tipusú autokráciában.
Az a baj, hogy pillanatnyilag éppen hátat fordítunk a demokráciának, és egyre inkább a Kádár-korszakra emlékeztető központosítás, pártirányítás, állami árszabályozás, sajtócenzúra, vagyis egy sokkal autokratikusabb rendszer felé haladunk.
(Abban tévedsz, hogy az autokrácia megvéd a nyugati befolyástól - az csak attól "véd meg", ami a kedves vezérnek nem tetszik. Ha neki éppen az EU nem tetszik, akkor attól véd meg, ha pedig Oroszország, akkor attól.)
Persze Észak-Koreában állítólag mindenki boldogan építi a kommunizmust, és az egész ország egyöntetűen meggyászolta a nagy vezér halálát. De én valamiért azt hiszem, nem voltak ezek teljesen őszinte könnyek.
Pedro
Mi az, hogy "Kína nem akar"? Megkérdezték a kínai embereket, és majdnem mindenki azt mondta, hogy köszöni, de nem kér belőle? Vagy inkább csak a Kínai Kommunista Párt nem szeretné elveszíteni a hatalmát, ezért nyilván nem kér semmiből, ami meggyengíthenté.
Akik meg azt állítják, hogy Kína és Japán esetében az autokratikus berendezkedés járult hozzá a fejlődéshez, azok mire alapozzák ezt? Sok más különbség is van az ő trásadalmaik és a többi között, ezért nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy pont ez járult hozzá a fejlődésükhöz.
Erről a kínaiakat nem kérdezik meg, éppen ez a diktatúra lényege.
Lehet, hogy a többség változtatna a rendszeren.
A diktatúrának valóban vannak előnyei. Kiszámíthatóbb, ha a kormányzó párt eldönt egy 5-10-20 éves tervet, akkor azt meg is valósítják Kínában, nincs az, hogy a kormányváltás miatt átalakítanak mindent. Az is igaz, hogy demokratizálás, liberalizáció, decentralizáció esetében valószínű Oroszország és Kína is szétesne.
Ugyanakkor a diktatúra nagy korrupcióval párosul, mivel a hatalomnak nem kell tartani az elszámoltatástól. A diktatúra fenntartásához korlátozni kell a személyi szabadságot, gyülekezési jogot, sajtószabadságot és kell egy erős titkosszolgálat, rendőrállam. Ezek viszont korlátozhatják, visszavetik a fejlődést.
A történelmi tapasztalat azt mutatja, hogy számos diktatúrának sikerült kitörni a szegénységből és közepesen fejlett országgá válnia. Viszont ahhoz, hogy egy közepesen fejlett ország felzárkózzon a legfejlettebbekhez demokrácia, jogbiztonság, liberalizáció kell. Szingapúr az egyetlen diktatúra akinek sikerült fejlett országgá válni, ha a bányászatból, természeti kincsekből meggazdagodott országoktól eltekintünk.
Ertheto. Elvannak a gazdasagi fejlodesukkel, nem kell nekik valsag, nemmegszorito-csomag, jogok a bunozoknek, meg a tobbi liberalis "vivmany".
Koszonik szepen, ezek nelkul boven megvannak.
nem tudom, egyáltalán van-e olyan), akik nyugatról mennének mondjuk Kínába, vagy Oroszországba, hogy ott letelepedjenek.
Gerard Depardieu, Edward Snowden csak, hogy néhány híresebbet megnevezzek.
[link] - már szabájozni kell a bevándorlást...
Az a bajod Pedrókám, hogy megragadtál valahol a kilencvenes években és azt hiszed, hogy még mindig ugyanazokon az alapelveken van a hangsúly mint régen. Halkan hozzátenném, hogy az amerikai elnök sem Clinton már és Oroszországot sem Jelcin teszi éppen tönkre fele.
Ember most mondtam kettőt is aki nyugatról diszidált... inkább azokat indokold meg...
Máskülönben a lényeg azon volt, hogy manapság már Oroszországba is megéri átvándorolni egyes országokból. Aki dolgozni akar az ott munkát fog kapni és meg fog tudni élni, aki viszont nem akar dolgozni csak segélykékből és alkalmi munkákból tengődni az egyértelműen Londonba fog menni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!