Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztriában legális a torrente...

Ausztriában legális a torrentezés és az egyéb letöltögetés?

Figyelt kérdés
Tudok ott letölteni anélkül, hogy megbüntetnék?

2014. máj. 15. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Sehol nem tudsz akrmit letölteni büntetés veszélye nélkül.


Btw, a torrent csak egy letöltéstechnológia, használhatod legális tartalomletölésre is.

2014. máj. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából, filmeket, sorozatokat szoktam fele letölteni.

Magyarországon még sosem volt belőle bajom.


De, ahogy hallottam, erre külön "gestapo" van a torrentezők ellen.

2014. máj. 15. 21:28
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Főleg Németországban van igazán nagy "torrent" üldözés.

Nyílván ott sem kapnak el mindenkit, de ott már valóban el lehet mondani, hogy megvan az 5%-os esély, hogy lekapcsoljanak, ami NAGYON szigorú büntetést von maga után (liberalista büntetőrendszer, jobban büntet egy torrentező tinit, mint egy betörőt/enyhített büntetésű gyilkost)

Minél többet töltesz, annál inkább hívod fel magadra a figyelmet.

De a németeknek alapból érdekes vezetésük van, cenzuráznak bármit ami nem tetszik nekik (pl a 18+-os játékokat lecenzurázzák, mert nehogymár valaki elkezdjen lövöldözni, a játék miatt, meg hurr-durr mi voltunk a náci sátánok, de mostmár angyalok vagyunk, esküszöm, elveszem az emberek végső józan eszét is, beengedem az egész világot, csak ne szídjatok :( ).


Mondjuk legalább nekik a gazdasághoz van eszük... mindenben van jó meg rossz, nem?

2014. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy Németországban van a legnagyobb mértékű üldöztetés bizonyos jogvédett tartalmak visszaosztása miatt. Állandóan küldözgetik az erre utaló adatokat az internetszolgáltatók az erre szakosodott ügyvédi irodáknak (ez utóbbiak kérésére gondolom), akiknek sokan egy levélre fizetnek, mert ha ügyvédhez fordulnak és védekeznek, akkor is hasonló összeg elköltése lesz az eredmény. Bezsarolják a kisembert könnyedén.


Ezután jön az a típusú tiltás, hogy bizonyos oldalakat elérhetetlenné tesznek. Ilyen van az Egyesült Királyságban pl., ahol a The Pirate Bay nem érhető el. Ebből viszont nincs per, büntetés sem.


Kínában, Indiában nem tudom, hogy van-e ilyen jellegű korlátozás.

2016. nov. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ausztriában (és a legtöbb EU országban) szerintem nem üldözik a torrent felhasználókat. Ausztriában a legtöbb ember úgyis számára elfogadható áron jut hozzá a megvásárolható digitális anyagokhoz.
2016. nov. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!