Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugat-Európa miért liberálisa...

Nyugat-Európa miért liberálisabb társadalmilag, mint Kelet-Európa?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt a térképet találtam például.

A sötétkékkel jelzett országokban engedélyezett az azonos neműek házassága, a világoskékekben bejegyzett élettársi kapcsolat működik az azonos neműek számára, míg a vörös országokban az alkotmány tiltja az azonos nemű házasságot.


Eszerint világosan kirajzolódik, hogy egy széles sávban, Spanyolországtól egészen Svédországig engedélyezett a melegházasság, míg keleten éppen az ellenkezője.


Mi ennek az oka?


2014. máj. 12. 21:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%
Továbbá, a katolikusok még mindig három részre vannak bontva: 1. akik támogatják a katolikus tanítást. 2. akik el akarják törölni katolikus tanítást. 3. akik szolgalelkűen követik az egyházi vezetőket kritika nélkül. Ferenc alatt bármi történhet.
2014. máj. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Az az oka, hogy nagyobb a jólét.

Ha nagyobb a jólét, akkor elégedettebbek az emberek.

Ha elégedettebbek az emberek, akkor toleránsabbak is.

Ha toleránsabbak, akkor simán elnézik az ilyet, nem foglalkoznak vele.


Hát így.

2014. máj. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
43%

Miért, itt mi megy?


Itt vannak szakállas éneklő nők? [link]


Vagy a színpadon egymást DIREKT lehányó "művészek"? [link]


Vagy antikrisztusi, sátánimádó jelképekkel programozó videóklippek? [link]


Nem hiszem!

2014. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
38%

Ezt a szakállas éneklőt hagyjuk már, látom nagyon népszerű témája lett a jobboldalnak.


Tegnap a Hírtv-ben már odáig jutottak megint az összeesküvés-elméletükkel, hogy "mert nem tisztelik a keresztény országok valódi erkölcsi értékeit, és a gyerekek milyen mintát látnak blabla", majd kifejtették, hogy szerintük ez is az Unió egy szándékos provokációja Magyarországgal szemben, csak hogy piszkáljanak minket, mint konzervatív érzelmű országot.


Emberek ... ezeket már pszichiátriára kellene küldeni.


Egyébként pedig nem szakállas nő, hanem szakállas férfi, csak nőnek volt öltözve. ismét a butaság a legnagyobb probléma, amikor még a transzvesztitizmus jelentését is el kell magyarázni ... most nem? Hát kérem, ez itt a szint.

2014. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Azért, mert Nyugaton a vallás nem játszik akkora szerepet, mint keletebbre, másrészt pedig a katolicizmus és minden más erősen ortodox vallás mereven tilt mindenfelé másságot. Értsd: pl. a zsenialitást is, ha ez egy nőben jelenik meg.


Valamint a zsarnokságok alatt levő országok, akik húsz éve megszabadultak ugyan a zsarnokok igája alól, nem tudnak élni a liberalizmussal, a szabadsággal, mert nem ismerik és ezért rettegnek tőle. Mint a rabként felnevelt madarak: visszavágynak a biztonságos kalitkába. Ezért hódított újra seperc alatt Keleten zsarnokság - mindegy, hogy Fidesznek hívatja magát, Putyinnak vagy síma neonáci szélsőjobbnak. A lényege ugyanaz.

2014. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
50%

"Ezt a szakállas éneklőt hagyjuk már, látom nagyon népszerű témája lett a jobboldalnak. "


Milyen "jobb oldalnak"? Én nem vagyok semmilyen oldalon. Szavazni sem mentem el, mert a politika az idióták játékszere. És szerintem nem kéne ilyen könnyen elsuhanni a szakállas "fickó" kérdése fölött, mert amúgy tökéletesen prezentálja, hogy hová tart a nyugati társadalom. Mint ahogy a sátánimádó videóklipek, és a hányós jelent a színpadon. Nagyon betegnek, azaz nagyon liberálisnak kell lenni ahhoz, hogy valaki ezeket normálisnak tartsa.

És ha te ebből azt veszed ki, hogy én utálom azt a szakállas "nőt", akkor elég erősen megvagy tévesztve. Én egyáltalán nem utálom, sőt, együtt érzek vele. Őt csak kihasználják a gyűlöletkeltés érdekében. Akik tudják, hogy nem normális dolog ez, viszont gyűlölködnek, azok vannak a legmélyebb álomban, és ők vannak a legjobban manipulálva a háttérérdekek által. Részt vesznek a szándékos gyűlöletkeltésben anélkül, hogy tudatában lennének, mert ezt a gyűlölet használják ki, hogy még jobban liberalizálják a társadalmakat, és kiterjesszék a befolyásukat. Ezért szerveznek folyton meleg felvonulásokat, és ezért vannak naponta holokausztmegemlékezések. Ezért fordítják egymás ellen a különböző népcsoportokat szándékos gyűlöletkeltésen keresztül. Pl a magyart a cigány ellen. Mert nagyon jól tudják, hogy amíg egymás vérét szívja a kép nép, addig nem veszik észre, hogy a harmadik fél tönkre teszi és kizsákmányolja őket.


Remélem elég világos voltam.

2014. máj. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Azért, mert Nyugaton a vallás nem játszik akkora szerepet, mint keletebbre"


Ehhez ennek semmi köze. A spanyolok és olaszok vannak legalább annyira vallásosak, mint a legtöbb kelet-európai ország. Szerintem a vallásosság inkább következmény, mint ok.

2014. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!