Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikorra jöhetne létre egy...

Mikorra jöhetne létre egy "Földi Egyesült Államok" és mi kellene tennünk hozzá?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan globális problémával találkozunk, aminek a hatékony kezeléséhez, megoldásához a világ államainak egyesülése és a közös demokratikus politikai akarat megteremtése szükséges (pl. klímaváltozás, túlnépesedés, környezeti-válság, terrorizmus, háborúk, önkényuralmi rendszerek, járványok, szociális feszültségek).

2014. máj. 7. 12:15
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Totálisan félreérted kérdező!

Problémákat formálisan, ilyen olyan szervezetekkel, szövetségekkel nem lehet megoldani. Problémákat akarással lehet megoldani, mert ha van akarat, akkor lesz képesség, és máris kész.

Például az Európai Unió egy roppan egyszerű ok miatt nem hatékony (mert tényleg nem az), nevezetesen, ez első szerződés tárgyalásakor úgy döntöttek, hogy az államokat értelmesen gondolkodó vezetők vezetik, és elvi (filozófiai) szempontból nem tudnak jobbat az emberi szuverenitás elfogadásánál. Ebből pedig az következik, hogy az államok is szuverének, direkt beavatkozás nem lehetséges.

A feltételezés azonban hamis. Az emberek egy része a szuverenitását csalásra használja és jogosulatlan előnyök szerzését végzi, ezt akarja. Az Unió munkájának döntő többsége abban áll, hogy olyan megoldásokat találjon, amit mindenki elfogad. Csakhogy például egy évtizede van két állam (néha több), amely mindenre nemet mond. Amire igent mondana (a csalásra), azt meg a nagy többség nem akarja. Így aztán csak tipródás van.

Semmiféle szerződés nem befolyásolja az emberi akaratot, azt csak rábeszélés, vagy olyan helyzet befolyásolja, amikor az illető fél rájön, hogy mi a valódi érdeke. De mindig akadnak, akik erre direkt nem kívánnak rájönni, vagy alkalmatlanok rá. A kényszerítés lehetne egy eszköz, ez azonban a szuverenitás feladását jelenti.


(csak zárójelben említek egy hasonlatot, ami talán egyszerűbb. A rendszerváltás után sok dolgot próbáltak itt rendbe tenni, így a társasházak működését is. Néhány alapvető döntést, ami a ház egészét érintette, egyhangú döntéshez kötötték, hiszen különben egy lakással is ki lehet szúrni alaposan. 10 múlva akkora nyomás volt a parlamenten, hogy megváltoztatták a szabályt, mert jó néhány társasház működésképtelenné vált (voltak akik semit sem voltak hajlandók megszavazni). Ekkor a döntést levitték 95%-ra, később 90%-ra, és most is számos per zajlik, mert néhány társasházban kifejezetten kicseszésként akadnak ellenállók. Ezt eltüntetni nagyon hosszú idő alatt, neveléssel lehet csak. Ám vannak, akik meg ebben nem hisznek).


Tessék tudomásul venni, két egymást kizáró eset van: 1. szuverenitás, ami feltételezi, hogy mindenki hajlandó gondolkozni, érteni és cselekedni. 2. A szuverenitás eltörlése, ami más néven diktatúra. Csak annak sok fokozata van. ennek a bekezdésnek a megértésében sem lesz egyetértés. Ez van. Az embernek még sokat kell fejlődnie.

2021. szept. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!