Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez az Ukrán hercehurca most...

Ez az Ukrán hercehurca most miből indult ki pontosan?

Figyelt kérdés
Az elejéről lemaradtam..
2014. ápr. 29. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Euromaidan.


[link]

2014. ápr. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Lényegében arról volt szó, hogy Ukrajna csatlakozik az EU-hoz, majd vissszakozott a politikai vezetés. E miatt a főváros lakosai végrehajtottak egy Puccsot. Ezen feldühödtek a Keleti nagyvárosok lakói, ők meg az új kormány ellen hajtottak végre puccsot saját régiójukban. Most meg úgy áll a helyzet, hogy aligha tudni, hogy polgárháborűvá fajul -e a helyzet: Kijev vs Kelet-Ukrajna
2014. ápr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Röviden és szárazon:

Ukrajnában két politikai erő versengett. Az egyik orosz-, a másik EU-barát. Az oroszbarátok voltak kormányon, és Kijevben elvileg több halálos áldozattal is járó tömegtüntetések árán eltakarították az oroszbarát kormányt. Az oroszok ennek persze nem örültek, és az Ukrajnában élő (egyébként jelentős számú!) oroszok sem. A Krím-félszigeten egy népszavazás döntött az Orozországhoz való csatlakozás mellett, de a fegyveres konfliktusok és a feszültség azóta is tart.

2014. ápr. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az túlzás, hogy a főváros lakossága ... Én úgy tudom, hogy a legnagyobb tüntetésen is volt 1milliós becslés és 100ezres is.

A radikális megmozdulások után, pedig nem is nagyon jutott el a nyugati médiákba, hogy lényegében 20-30 ezer ember maradt a téren.

2014. ápr. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Két hatalom megint osztozkodik.

Egyik nem tagadja, a másik becsomagolja.

[link]

Milyen botrány lenne abból, ha Oroszország küldene helikoptereket egy puccsista kormánynak?

2014. ápr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 viktorvarga ***** válasza:

mindennek megvan az oka de nem az amit az ujságban olvasunk.

USA keze van a dologban ...

2014. ápr. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Az oroszbarát Ukrán vezetést elüldözték az Európabarát tüntetők. Most pedig az EU és Oroszország a "kinek nagyobb a pénisze" nevű játékot játsszák a területükön.
2014. ápr. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekem legjobban a 23:01-es valasz tetszik. Szerintetek o honnan tudja ilyen hatalmas biztonsaggal azt, amit senki mas nem tud?
2014. ápr. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És vajon miért vannak lepontozva a helyes válaszok?
2014. máj. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!