Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik II. világháborús...

Melyik II. világháborús szereplőnek volt a keresztneve "Ike"?

Figyelt kérdés
Vagy a beceneve? Valahol egy képregényben olvastam. Eddig azt hittem, Eisenhower, de aztán eszembe jutott, hogy ő Dwight volt, ciki, mert nem túl fontos, de engem nem hagy nyugodni.
2009. dec. 21. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Eisenhower volt. a Dwight a valódi neve, az Ike pedig ráragadt.
2009. dec. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ó, szóval csak jól tudtam! Köszi szépen!
2009. dec. 21. 07:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen ő volt. A választási kitűzőkön meg úgy reklámozta magát, hogy "I LIKE IKE".
2009. dec. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
AZAZ! Hellboy pont ezt mondta az egyik náci zombinak, hogy I like Ike. De ez akkor már a háború után volt, amikor beállt politikusnak?
2009. dec. 21. 18:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Eisenhower már a II. világháborúból is szépen kivette a részét. Elég nagy szerepe volt a D-napnak a kidolgozásában.
2009. dec. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Bakk de akkor hadvezető volt, nem választható politikus.

És köszi, ez jól esett.

2009. dec. 21. 19:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, elnök csak a 2. vh. után lett. A vh. alatt nem volt "i like ike"-ozás, hanem csak utána majd.
2009. dec. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!