Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért jó gazdaságilag, hogy...

Miért jó gazdaságilag, hogy Magyarország 10 éve EU tagállam?

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném kérni.

Egyéni véleményt pozitív és negatívat is írjatok lécci, hogy szerintetek, jó-e az hogy Mo. az Euhoz tartozik, és hogy miért igen, vagy miért nem. Meg hogy gazdaságilag ez miért jó vagy miért nem?

milyen előnyök/hátrányok vannak?


Köszi a segítséget:)



2014. ápr. 7. 20:58
 1/6 anonim válasza:
81%
Ügyes vagy Niga
2014. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Héló nem téged kérdeztelek nigga :DD
2014. ápr. 7. 21:03
 3/6 tubifex válasza:
91%

pl. a támogatások miatt, amiket mi magyarok kapunk:

támogatás összege a 2007 és 2013 közötti időszakban 347 milliárd euró (az EU erre az időszakra vonatkozó költségvetésének 35,7%-a), illetve évente kb. 49 milliárd euró. A kohéziós politika programjai a tagállamok közös finanszírozásában valósulnak meg, ami csaknem 700 milliárd euró rendelkezésre álló támogatást eredményez.

A regionális és a kohéziós politika részére elkülönített támogatás összege a 2014 és 2020 közötti időszakban 351 milliárd euró.

2014. ápr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Óriási piac, ami előnyben részesíti az uniós termékeket a nem uniós termékekkel. Közös szabványok, ami szintén növeli Magyarország versenyképességét a nem eu-s tagállamokkal szemben. Könnyebb a tőke/munkaerő/szolgáltatások(ez kvázi a vállalkozások) áramlása, így ezzel is előnyösebb helyzetben vagyunk. Eu-s tagként részesülünk azokban az előnyökben is, amely az Eu világgazdasági súlya miatt kiharcol (WTO, USA-EU szabadkereskedelmi megállapodás stb.) A negatívum, hogy a szabakereskedelmi övezet miatt Magyarország nem tud védekezni az olcsó importtal szemben, elvben erre szolgálnának a több ezer milliárd forintnyi pályázati pénzek, amiket mi sikeresen elsikkasztunk, illetve elb"szunk teljesen felesleges dolgokra. Bizonyos hatáskörök Eu-s hatáskörök, így döcögősebb az igényérvényesítés (bár, aki ismeri a döntéshozatali mechanizmust, azt tudja, hogy gyakorlatilag bármit meg lehet fúrni). Ez makroszinten magát az uniós alapelveket is gyengíti, mert sokszor lassabban születik válasz bizonyos kérdésekre (lásd: válság). A kvótarendszer sikere is erősen vitatható (pl: cukor, ahol az volt a cél, hogy a jóval olcsóbb eu-n kívüli import jöjjön be, ehelyett a világgazdasági folyamatok miatt felment az ára). Az a baj, hogy az emberek összemossák az elmúlt 12 év hibás gazdaságpolitikáját az Eu-s tagsággal. Az Eu nem kényszerített minket a túlköltekezésre, a teljesen rossz adóstruktúrára stb. Lásd Szlovákiát, ahol 2008-ban 10%-os volt a gazdasági növekedés, jóval nagyobb ütemben nőttek a reálbérek stb., pedig Eu tagok ők is, sőt, ők most is lehagynak minket a növekedésben (bár ez minden más visegrádi országra igaz).
2014. ápr. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert Magyarország sokkal több pénzt kap az EU-tól, mint amennyit befizet a közösbe. Gyakorlatilag amerre járok, mindenütt EU-s támogatásokat hirdető plakátokat látok.

Sok hibája van még az Uniónak, de szerintem összességében Magyarország jól járt a tagsággal.

2014. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
NIGGAAA :( ezek a régi szép idők...
2014. okt. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!