Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Sok olyan hirt halottam h az...

Sok olyan hirt halottam h az oroszok fel akarják osztani ukrajnát ebböl mennyi igaz?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 20:13
 1/4 anonim válasza:
Igen,valóban felmerült egy ilyen ötlet, az orosz Vlagyimir Zsirinovszkij, a szélsőségesen populista Liberális Demokrata Párt elnöke szájából! Az elnök három ország között osztaná fel Ukrajna egy jelentős részét Magyarország,Lengyelország,és Románia között. Az elnök mindhárom ország külügyminisztériumának küldött egy levelet miszerint Varsó követelje egy népszavazás kiírását öt nyugat-ukrajnai terület, a volhini, a lvivi, az ivano-frankivszki, a ternopili és a rivnei megye csatlakozásáról Lengyelországhoz. Ugyanígy kapott levelet Budapest és Bukarest is miben az áll,hogy Magyarországnak Kárpátaljára, míg Romániának Csernyivcire kellene igényt tartania. Így végül Ukrajna számára csak az ország középső része maradna!
2014. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem Zsirinovszkij blöfföl. Moszkvának nem érdeke, hogy az EU kelet felé terjeszkedjen.
2014. márc. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Remélem nem leszünk olyan hülyék h beleegyezünk mert abbol könnyen háború lehet és nem épp az oroszokhoz kellene akkor állni
2014. márc. 28. 14:21
 4/4 anonim ***** válasza:

A felosztás a lengyel nacionalistáknak is eszébe jutott.


Orosz felosztási terv:

[link]


Lengyel felosztási ötlet:

[link]


Pár terület kivételével szinte megegyezik a kettő. Az, hogy ebből mi valósul meg, nem tudom. De az Oroszország részeként ábrázolt területek többsége orosz többségű vagy érzelmű, szóval annak azért elég nagy az esélye. Például Krím után most Donyeck is népszavazást akar, hogy csatlakozhassanak Oroszországhoz.

A nyugati területek leszakadása azért nem valószínű, mert ott ukrán többség van, ráadásul a nacionalista ukránok vannak többségben. (Az ukrán nacionalizmus "fővárosa" Lviv)Arról nem is beszélve, hogy Ukrajnában ha 1-2% lengyel kisebbség él, mit kezdenének a lengyelek sok millió ukrán kisebbséggel, plusz ennyi szegény lecsúszott területtel?

Kárpátalja még mindig más helyzet, mert ott a ruszinok vannak többségben, akik nem ellenségesek Magyarországgal szemben.

2014. márc. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!