Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kínában miért nem kezdenek...

Kínában miért nem kezdenek valamit a szmogos levegővel?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


Olyan, mintha állandóan köd lenne, csak ez sokkal károsabb, gyakorlatilag károsabb, mint a cigarettázás.


Értem én, hogy most ipari forradalom meg gazdasági növekedés van, de emiatt a szmog miatt élhetetlenné válnak a települések.



2014. márc. 27. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kibírják, mert ezek nélkül még mindig rizst palántáznának térdig érő vízben.


Ők is kezdenek már rájönni, hogy ez mennyire rossz (sokkal károsabb a pekingi levegő a visszafogott cigizésnél), de nyugati színvonalú környezetkímélő gyárakat építeni vagy a meglévőeket átalakítani sok pénz, amiből extrahaszon nem származik.

2014. márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen tudatában vannak a problémáknak, de sajnos két tűz közé szorultak. A környezetkárosítással szemben meg a túlnépesedő és fejlődő társadalmi struktúra van, aminek alapvető, hogy gazdasági növekedés legyen, különben az egész összeomlik. Talán szépen lassan találnak valami kiutat ebből a sakkhelyzetből.
2014. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Kína óriási gazdasági sikere épp abban rejlik, hogy sokkal olcsóbb ott termeltetni, mint a fejlett országokban. Egyrészt sok nyersanyaga van Kínának, nem kell mindent szállítani, másrészt a koldusszegény kínai kuli napi egy tál rizsért is hajlandó 12 órákat dolgozni (legalábbis valamikor hajlandó volt, de most már ez változóban van) és az egész ipar magasról sz*rik a munka-, illetve környezetvédelemre, ezért rengeteget spórolnak.

A végeredmény meg az, amit láthatunk: füstöt okádó széntüzelésű erőművek, szmog, szabadba engedett szennyvíz, bányabalesetek, satöbbi. Egyik oldalról ott van az, hogy ezzel valamit kezdeni kellene, mert nem egészséges így élni. Másik oldalról meg ott van az, hogy ha elkezdik komolyan venni az egészség és a környezet védelmét, megdrágul a kínai munkaerő és a fillérekért dolgoztató multik továbbtelepülnek más ázsiai országokba vagy Afrikába, ahol sz*rért-húgyért lehet dolgoztatni a rabszolgákat. Akkor pedig hiába tisztul a levegő, ha a népnek nincs munkája.

De azt sem szabad elfelejteni, hogy Kínában óriási a szakadék az állami vezetés és a nép között. A pártvezetők tudnának valamit tenni, hogy kicsit élhetőbb legyen a környezet, de őket meg pont nem érdekli, mivel megengedhetik maguknak, hogy tiszta, csendes környezetben legyen luxuslakásuk. Jól jövedelmez a legendás kínai korrupció. A prolik meg csak fulladjanak bele a mocsokba, van belőlük több, mint egymilliárd - jut is, marad is.

2014. márc. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hármas jól látja. Már el is kezdődött az áttelepülés , a Samsung Vietnámba viszi át a telefongyárát , és Indonézia is az első számú célpontok között van. Így már hogy eléri a magyar minimálbér felét a nagyvárosokban a fizetés vonulnak is arrébb:D
2014. márc. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!