Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem hajlandóak a paleszt...

Miért nem hajlandóak a palesztinok a békére? REÁLISAN mit akarnak?

Figyelt kérdés

Egy keretmegállapodásról van szó, amelyben a palesztinok az 1967-es vonalak alapján épithetnének országot - cserábe el kell ismerniök Izraelt mint zsidó allamot. De nem hajlandóak.

Végülis REÁLISAN mit akarnak?



2014. febr. 14. 16:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

"Volt egy idoszak, amikor oriasi volt a gyerekek utan jaro segely, akkor is foleg Gazaban szuletett sok gyerek. Az izraeli arabok akkor sem "teljesitettek" kirivoan. Ma mar nem csak hogy kiegyensulyozott a helyzet, a zsidoknal van tobb gyerek. A NEM vallasos zsido csaladokban mindigis 4-6 gyerek volt az atlag, ma inkabb csak 4. A vallasos zsidoknal 6-8 gyerek a termeszetes. Es az araboknal sen tobb. Viszont a zsidok sokkal tobben vannak. Izrael lakossaganak - a palesztin teruleteket is beleertve - a 4/5-e zsido."


És arabok csak kizárólag Palesztinában élnek. Értem.

2014. febr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Ismét kérem, hogy akik a propaganda alapján gondolják ismerni az ottani helyzetet, azok most ne szóljanak. Én ugyanis TÉNYLEG szeretném megérteni, hogy a palesztinok mire számitanak.

Katonailag nem tudják legyőzni a zsidókat. Tudomány, technológia Izraelben lényegesen fejlettebb. Akkor mire számitanak? Merre mennek?

2014. febr. 14. 18:23
 13/28 anonim ***** válasza:
45%

Mégis te mit tudsz ? Semmit.. Te is csak a propaganda híreket figyeled.

Nézd a térképet..Mennyit változott Palesztina helyzete 1946-tól

[link]


vagy ez neked normális? ezt tűrjék el?

Lehet nem fejlettek mint Izrael, de egy valamijük volt, és nem adják fel. A szabadságukat. Ha kell inkább meghalnak,de nem hajtanak fejet. Én megértem őket.

[link]


A zsidók sem különbek. Terroristák..

2014. febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Termeszetesen arabok nem csak Izraelben elnek, es akkor meg nem is szoltunk a nem-arab iszlamrol.

En kifejezetten az Izraelen beluli nepesseg-alakulasrol beszeltem, de hogy a vilagon legalabb 1 milliard muzulman van, raadasul oriasi olajkincsekkel es igy dollar-milliardokkal rendlkeznek ez nem vitas. Az arab, hat meg az iszlam tulero teljesen vilagos es vitathatatlan.

Es megis allandoan megbuknak. Az utolso 100 evben hany pogromot, haborut, tamadast, terrort kezdemenyeztek - es Izrael virul. A palesztinok meg plane nem szamithatnak erre a tulerore - ugyanis ez a tulero csak akkor mozdul meg, amikor az az ERONEK SAJAT ERDEKE - teljesen fuggetlenul attol, hogy a palesztinoknak jo-e vagy nem. Pld 1948-ban is 6 arab allam tamadt Izraelre. Es mit foglaltak el? Azt a teruletet, amit az ENSZ az izraeli araboknak - a mai palesztinoknak - itelt. Azt az arab Jordania, az arab Egyiptom, az arab Libanon es az arab Sziria szepen felosztotta egymas kozott.

Fegyverre meg propagandara annyi penzt kapnak a palesztinok, hogy ha azt orszagepitesre hasznaltak volna, ma boven fejlettebbek lehetnenek mint pld Magyarorszag. De igazabol mindig csak kihasznaljak oket a "testvereik". Most pld Iran nagyon tamogatja oket, de kinek az erdekeben? A palesztinokeban? Egy fenet! Sajat befolyasi teruletet igyekszik novelni, ezert szallit fegyvert a Hizballanak es a Hamasznak.

2014. febr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Én nem a propaganda alapjan itélek. Odamentem megnézni, hogy mi a helyzet. Azonkivül hiteles irott dokumentimokra támaszkodom.
2014. febr. 14. 18:50
 16/28 anonim ***** válasza:
Voltál már Izraelben?
2014. febr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Igen. Zsidó és arab területeken egyaránt.
2014. febr. 14. 19:32
 18/28 anonim ***** válasza:
Irigyellek... nagy vágyam eljutni oda. :)
2014. febr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Nosza! Hátizsákos túristaként nem különösebben drága. Csak stoppra ne számits, az autósok többnyire csak katonáknak állnak meg. Viszont hátizsákosan azt nézel meg, amit te akarsz megnézni, nem azt, amit akár a zsidó, akár a palesztin idegenvezető mutatni akar.
2014. febr. 14. 19:58
 20/28 anonim ***** válasza:
Hú, egymillió dolgot tudnék kérdezni...
2014. febr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!