Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem elterjedt a vasúti...

Miért nem elterjedt a vasúti közlekedés Amerikában?

Figyelt kérdés

Van 3-4 fővonal, amin tehervonatok mellett személyvonatok is közlekednek, a vonatok egész klasszak, de lassúak, relative drágák és ritkán járnak.


Amerika kb. akkora, mint Kína, Kínában mégis szinte mindenhová megy vonat és a többség azzal utazik. Az USÁ-ban ehelyett miért elsősorban repülés, autózás van?



2014. jan. 19. 23:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

""Az 1950-es évekig rengeteg személy szállító vonat közlekedett Amerikában. Ezek mind magán társaságok kezében voltak. "


Ezeknek a történetéről lehet valahol olvasni? Meg, hogy miért mentek csődbe?

"


Pont azt írta, hogy nem mentek csődbe, csak teherszállítással foglalkoznak...


És azt is leírta, hogy miért. Mert nagy távolságra repülővel utazik az ember. Amivel a vonat akkor fogja felvenni a versenyt, ha kb. 600-700 kilométer/órás átlagsebességgel halad majd nagy távolságon, max. 1-2 megállóval és a repülőnél olcsóbb jegyárakkal, nagyobb biztonsággal.


Ugyanis a repülő most az USA-ban:

- alig drágább, mint a vonat

- biztonságosabb mint a vonat (kevesebb a halálos baleset)

- még a reptéri macerázásokat belekalkulálva is sokkal gyorsabb

- bizonyos helyek között még a menetrend is sűrűbb...


Miért utaznál 20 órán keresztül x összegért, ha 3x összegért 3 óra alatt vagy ott? Aki megteheti, repülőzik. Aki meg nem teheti meg, annak meg általában nincs is miért utazni. Mivel általában ünnepek, egyetem vagy munka miatt utaznak az emberek, ezért általában az utazik sokat akinek kicsit több a pénze. Akinek meg kevés, az meg nem megy sehova, örül ha kijön a bérházban nyomorogva valahogy. (Nem könnyű az USA-ban szegénynek lenni)

2014. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Pont azt írta, hogy nem mentek csődbe, csak teherszállítással foglalkoznak... "


Én a személyvonatok történetére lennék kíváncsi, azt kérdeztem. Vannak-e erről könyvek ilyesmi.

2014. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Itt bőséges cikk van, forrásmegjelölésekkel:

[link]


Szóval az ottani források és a cikk alapján szerintem sokat megtudhatsz.

2014. jan. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!