Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Meddig hiszünk még a dollárban?

Kis bob kérdése:

Meddig hiszünk még a dollárban?

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg vásárolni tudunk vele és adnak is érte valamit.
2014. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Amíg Kínának érdekében áll.
2014. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amíg nincs valami stabil tartalékvaluta amire lecserélhetjük, mert a világgazdaság nincs meg ilyen tartalékvaluta nélkül Erre a legesélyesebb az Euro lenne (gazdasági fedezet, árfolyamstabilitás, likviditás etc..)

[link]

Csak ezt meg kellően el nem ítélhető módon a világon mindenki, kívülről és belülről is fúrja az páneurópai összeborulást.


Addig marad ez:

[link]

2014. jan. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amíg nincs jobb alternatíva.
2014. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

az usa a mi vérünket szívja, a mi számlánkra él, hogy hogyan?

miért hiszünk bármilyen pénzben? miért hiszünk értéktelen papírban? mert hisszük, hogy kapunk érte árút, ha ez a hit meging, akkor mielöbb probálunk szabadulni a pénztöl, probáljuk árúra váltani, ami inflációhoz és végül hiperinflációhoz vezet. de miért hiszünk egy olyan ország pénzének, ami manapság már szinte nem is állít elö semmit?!

nixon álltal megszüntetett aranykötöttség, óta, a dollárnak semilyen fedezete sincsen.

és itt jön a trük, az usa a mai napig kényesen ügyel arra, hogy az olajat dollárban számolják, ha valaki megprobál kitáncolni a sorból, azt eltüntetik, így saddam husseint, aki euroért akart olajat eladni, ghadaffi úgyszintén ill. ö tervezte egy aranydinár bevezetését, iránt is befenyítették, a diktátor saud család és a többi elnyomó annyi segitséget kap, ammennyit csak ohajt, ameddig ezt az egyeséget fel nem rúgják.

milyen érdekes észak afrikában, az arab tavasz idején szabadság harcosokról volt szó, bahrainban ugyanekkor felkelökröl. az egyik országban ugyanazok a csoportosulások terroristák, a másikban szabadságharcosok...

sokan azt hiszik, az amerikaiak, az olaj miatt szállják meg a középkeletet, de az olaj csak a bónusz. az olaj rendszer fetartása a cél, ezért nem lesz elektromos kocsi se. ha nincs igény olajra, nincs igény arra a pénzre se, amellyel kizárólagosan, azt a terméket megvehetem.

per pillanat, azért hiszünk a dollárban, mert az értéktelen dollárunkért kapunk olajat, és azért hiszünk az olajban, mert az usa, azt eröszakkal ránkkényszeríti.

2014. jan. 2. 19:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Ennyi hülyeséget is rég olvasott már egy helyen. De most jó kedvem van ezért egyszer végigveszem


Első adag:

"miért hiszünk bármilyen pénzben? miért hiszünk értéktelen papírban? mert hisszük, hogy kapunk érte árút, ha ez a hit meging, akkor mielöbb probálunk szabadulni a pénztöl, probáljuk árúra váltani, ami inflációhoz és végül hiperinflációhoz vezet. de miért hiszünk egy olyan ország pénzének, ami manapság már szinte nem is állít elő semmit?! "


Mert kényelmesebb, mint a cserekereskedelem és a javak cseréje is jóval egyszerűbb, aranytallérokat, kagylókat, papírfecniket, vagy bármit értékközvetítésre felhasználni.

[link] De saját szakálladra továbbra is szabadon cserélheted az árút nem tiltja meg senki:

[link]


Az USA gazdasága meg így is a legnagyobb és az egyik legversenyképesebb a világon és minden ami ezzel jár, ezért és és a korábban említett okokból marad a mostani tartalékvaluta rendszer:

[link]

[link]


2. csomag:

"nixon álltal megszüntetett aranykötöttség, óta, a dollárnak semilyen fedezete sincsen."


Az arany sem fedez önmagában semmit. Van valamelyes ipari felhasználása de a tezauráció nélkül töredékét érné, ahogy a papír is. Az arany értéke is konszenzus kérdése súlyos monetáris krízis esetén annyira mész az aranyrudakkal, mint a bankókkal hiperinfláció idején; semmire.


"és itt jön a trük, az usa a mai napig kényesen ügyel arra, hogy az olajat dollárban számolják, ha valaki megprobál kitáncolni a sorból, azt eltüntetik, így saddam husseint, aki euroért akart olajat eladni, ghadaffi úgyszintén ill. ö tervezte egy aranydinár bevezetését, iránt is befenyítették, a diktátor saud család és a többi elnyomó annyi segitséget kap, ammennyit csak ohajt, ameddig ezt az egyeséget fel nem rúgják."


Tehát mások olaj ad fedezetet a dollárnak. elég röhejes a dolog, tény hogy a tartalékvaluta szereppel olcsóbban jut olajhoz, meg más előnye is van a világpiacon, de azért nem ebből élnek meg. Amúgy már rég folyik másfajta pl. euró alapú elszámolás is (őket miért nem rohanta le az ENSZ intervenciós erők és az US), ahogy a fennálló rendszernek is megvannak a maga hibái:

[link]


3 csomag:

"Milyen érdekes észak afrikában, az arab tavasz idején szabadság harcosokról volt szó, bahrainban ugyanekkor felkelökröl. az egyik országban ugyanazok a csoportosulások terroristák, a másikban szabadságharcosok...

sokan azt hiszik, az amerikaiak, az olaj miatt szállják meg a középkeletet, de az olaj csak a bónusz. az olaj rendszer fetartása a cél, ezért nem lesz elektromos kocsi se. ha nincs igény olajra, nincs igény arra a pénzre se, amellyel kizárólagosan, azt a terméket megvehetem.

per pillanat, azért hiszünk a dollárban, mert az értéktelen dollárunkért kapunk olajat, és azért hiszünk az olajban, mert az usa, azt eröszakkal ránkkényszeríti."


Először is Bahreini tüntetéssorozatot néhány nap alatt lezavarta Katar és Szaúd-Arábia rendőri támogatásával a kormány így még ideje sem lett volna az USA-nak közbeavatkozni. Kiadtak néhány elítélő nyilatkozatot és annyi.


Elektromos kocsi meg már hosszú ideje létezik és most is gyártanak sorozatban néhányat. Nem egy olcsó mulatság, nem is tépnek háromszázzal, de használhatók és működik vegyes és szimpla rendszerben is:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Nincs erőszak nem kényszerít ránk semmit.

2014. jan. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

látom nehézségeid vannak a szöveget értelmezni, ezért én is egy kicsit tagolom:

kérdeztewm miért hiszünk bármilyen pénzben? -ezt a kérdést nyomban meg is válaszoltam, tehát nem a pénzt kérdöjeleztem meg, hanem azt a bizonyos valutát- válaszom, azért hiszünk a pénzben, mert kapunk érte árút.

és lépek tovább, ha az árú kinálat visszaesik, de a pénzkibocsájtás nö, akkor egy pénz túlkínálat keletkezik és tudjuk, hogy amiböl sok van, de kevesen akarják, annak nyilván csökken az értéke, tehát, egy zsömle reggel 10ft, de valamilyen dramatikus hír által -akár válság, akár háború- meging a hitünk a pénzben, akkor lehet, hogy az a zsömle estére má egy milliárdba kerül... na most persze ez viccesen hangzik, de pont magyarországon volt, a valaha legnagyobb pénz érték veszítés (lásd: [link] nem tudom hány quintilliárd vagy sextilliárd pengö ért egyetlen egy forintot.

az egyesült államok abszolut adósága, a ranglistában a rákövetkezö 4 helyezetet együttvéve múlja felül. az elmúlt 8 év során az egyesült államok megduplázta az adósagát immár 14 billio dollárra, ami körülbelül 3 billiárd! forintnak felel meg.

de nem kell félni, mert az usa közgazdasága óriási... nezzük csak meg közelebbröl szektorok szerint: [link]

az amerikai egyesült államok össztermékének az elsö 10 helyezetböl 8 nem-termelöi ágazat, tehát, ingatlanpiac, kereskedelem, közalkalmazás, pénzügy, stb.... ami reál értéket nem termel.

na és akkor jön, hát az arany sem egy reáléték érv.

valóban, az aranyat nem lehet megenni, és hát ha válság van a kutyának se fog kelleni. ez az arany árfolyamának történelme egyenesen megcáfolja, DE valóban az areany ára eshet is. akármennyit esik, az arany reális. kezembe tudom venni, fel tudom használni. a pénz ezenbelül a papírpénz nem reális. még a fémpénz valóban képvisel egy reális értéket, mert azt az anygot amiböl készítik fel tudom használni, a fémnek van és lesz is értéke, noha persze nem akkora amekorra rá van préselve, de akárhogy is, értéke az van.

a papírpénz ellenben egy abszolut virtuális érték. ha én fogok egy papír darabot ráírok egy 5öst, aláírom és mindenki elfogadja, hogy az 5öt ér, akkor az addig ér 5öt, ammeddig ezt valaki is elfogadja.

tehát a dollár is csak addig ér valamit, ameddig, azt valaki hajlandó árúra cserélni.

vegyük például a jüant. a kínaiak nagyon aktivak afrikában, sok ország már olyan szorosan kapcsolódik kinához, hogy nyersanyaguk kereskedelmét kizárólagosan jüanban bonyolítják le. na de mi van, ha például az euró, rubel, jüan teret nyerne, ha a dollár nem uralná az olajkereskedelem monopóliumát? mi van, ha egy vagy több ország nem fogad el dollár az olajáért? hanem plk csak jüanért hajlandó olajat eladni? akkor mi a fedezet a dollárra? ha én mint állam egy komoly dollárösszeget gyüjtöttem össze akkor, akarok a pénzemért venni valamit, de ha már olajat nem bírok, akkor mit vegyek a helyébe??? chryslert??? xD

2014. jan. 3. 19:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!