Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » 1955-ig Kelet-Ausztriában...

1955-ig Kelet-Ausztriában Burgenland, Niederösterreich keleti része és Bécs pár kerülete is állomásoztak a szovjetek? Ilyenkor ott is kommunizmus volt és a magyarok szabadon utazhattak oda? Be volt integrálva a keleti-blokkba és a varsói szerződésbe?

Figyelt kérdés

2013. dec. 20. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. A potsdami szerződés (emlékeim szerint) szerint maradhattak ott és az ottani szovjet csapatok ellátása volt a hivatalos indoka itteni jelenlétüknek. Kommunizmus nem volt, viszont értelemszerűen a szovjet hadsereg amire szüksége volt (ez inkább a háború után közvetlenül), azt elvette. Nem volt "két Ausztria", úgy ahogy a németeknél.
2013. dec. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, hogy volt, de szerintem csak katonai megszállás volt, az ország igazgatását a választott osztrák kormány és a megszálló nagyhatalmak közösen végezték.

A keleti blokkban véghezvitt politikai, társadalmi változások nem voltak.

A magyarok biztosan nem utazhattak szabadon Ausztriába, nálunk már kemény kommunista diktatúra volt az 50-es évekre.

2013. dec. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Joe Makepeace ***** válasza:

A családom jó nagy része osztrák és tudom, hogy először Ausztria is a keleti blokk tagja lett volna, vagy volt is egy rövid ideig, csak nem úgy mint a legtöbb szocialista ország, végül 1955-ben nyerte vissza semlegességét teljesen, és az idegen csapatok elhagyták az országot.


Az ország függetlenné válása 1955 májusban totálisan egybeesett a Varsói szerződés létrejöttével...


Függetlenség teljes elnyerése 1955 július 27.


"A második világháború befejeztével a győztes nagyhatalmak csapatai elfoglalták és egy évtizeden át megszállva tartották a négy megszállási övezetre osztott Ausztriát. Ausztriára a háború után nem Németországgal együttműködő, hanem Németország által leigázott államként tekintettek. Ez a magyarázata annak, hogy az ország megtarthatta 1938-s határait, és nem kellett kártérítést fizetnie sem.


Egy kommunista irányítású hatalomátvételi kísérlet (Koplenik-puccs) kudarca után 1955-ben a Szovjetunió bejelentette, hogy hajlandó kivonulni, de cserébe meg kell tiltani Ausztriának a Németországgal való gazdasági és politikai egyesülését, és az újra felfegyverzést. Németországot pedig kötelezni kell, hogy lemondjon minden Ausztriát érintő igényéről. Ezzel a nyugati szövetségesek is egyetértettek. 1955. május 15-én Bécsben aláírták az államszerződést, melyben az ország visszakapta szuverenitását. A megszállók kivonulása után Ausztria örökös semlegességét alkotmányban rögzítették. Az államszerződés lehetőséget teremtett arra, hogy Ausztria független, semleges országként a saját útját járja..."

2013. dec. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!