Mi lesz a menekültkérdéssel Európában?
Félre kellene tenni a politikailag korrekt beszédet, és ki mondani, hogy a harmadik világbeli országok politikai és gazdasági problémáit nem az európai, észak-amerikai és ausztrál adófizetőknek, hanem az adott országok lakóinak, ott helyben kell megoldaniuk
Ugyebár ismerjük az EU legújabb álláspontját erről, azt a szép kis "csomagot"
Lehet lesz valami megegyezés, hogy Európának X millió , Ausztráliának x ezer, USA-nak x millió bevándorlót kell befogadni.
Valószínűleg, az EU vezetői szeretnék majd elosztani arányosan a tagállamok között.
Tegyük fel 1-1,5 milliót befogad az EU évente.
Ebből Magyarország kapna 20 ezer-40 ezer között kb.
Ki az aki szerint Magyarország tartalékai ezt elbírnák?
Emellett ki az aki szerint a magyar kultúra, értékrend összeegyeztethető az afrikaival, dél-ázsiaival vagy a közel-keletivel?
Ha így folytatjuk nagy baj, főleg azért mert az elkövetkezendő 10 évben afrika népessége nagyon magas lesz és várható egy menekülthullám. Nyomorgók 10 milliói fognak jönni európába. Ha befogadjuk őket, akkor összeomlik a szociális rendszer és a közbiztonság is. A legnagyobb baj, hogy ezek az emberek nem képesek beilleszkedni a társadalomba, Franciaországot is tönkre tették az arabok.
Az a jó, amit az USA csinál, ők fegyverrel fogják távol tartani a nem kívánt személyeket, a határőrség költségvetését az elmúlt évben megkétszerezték
"Félre kellene tenni a politikailag korrekt beszédet, és ki mondani, hogy a harmadik világbeli országok politikai és gazdasági problémáit nem az európai, észak-amerikai és ausztrál adófizetőknek, hanem az adott országok lakóinak, ott helyben kell megoldaniuk "
pl. a Borsodi szegénységi problémát is akkor helyben kell megoldaniuk? Ne legyen semmiféle együttműködés a különböző megyék között sem? Sőt, a városok, emberek között sem? Aki bajban van, haljon meg, a többiek meg ezzel is csak "gazdagodnak"?
2.
Az teljesen más.
Más országok, más közösségek problémái nem a magyarok meg a többi európai problémája.
Van elég baj itt is.
"
Más országok, más közösségek problémái nem a magyarok meg a többi európai problémája.
Van elég baj itt is."
Akkor megint oda jutunk ki, hogy akkor a Borsodi szegénység miért problémája Budapestnek? Hiszen az más megye! Van elég baj Budapesten is!
Vagy Európán belül, miért probléma nekünk a Görög válság? Vagy a más országokba érkező bevándorlók?
"Emellett ki az aki szerint a magyar kultúra, értékrend összeegyeztethető az afrikaival, dél-ázsiaival vagy a közel-keletivel?"
A közel keleti kultúrával biztosan, hiszen a magyar kultúra is nagyrészt azon alapszik (Görög, Zsidó, Keresztény, Arab kultúra)
Dél-Ázsiaival: nagyobb a különbség, de a közel keleti kultúrára olyan erős kihatással van, hogy nehéz nem észrevenni az európai kultúrában is. Gondoljunk csak az arab számokra. Vagy az irodalmi műfajokra, várostervezési megoldásokra, indoeurópai nyelvek, stb. Gyakorlatilag kulturális téren az egyik legfontosabb alapunk Dél-Ázsia.
Afrikai kultúra: ez elég tág fogalom. Észak-Afrikában már vagy ezer éve az iszlám kultúra uralkodik, aminek Európa is köszönheti értékrendje nagy részét. Tehát hozzájuk pl. közel állunk. Sokkal közelebb, mint például az őslakos amerikaiakhoz (akikkel semmilyen kapcsolatunk), vagy például az őslakos Ausztrálokhoz. Eurázsia és Észak-Afrika mindig is globalizált volt, de főként az elmúlt kb. 2000-4000 ezer évben. Nagyon erősek a kulturális átfedések. Gyakorlatilag közelebbi kulturális klasztert nem is találhatnánk, hiszen egy klaszterben vagyunk.
De! Ha nem lennének hasonlóságok a kultúránkban, akkor is összeegyeztethető lenne. Egy stabil rendszer csak multikulturális alapokon tud működni, ahogyan működött is mindig Eurázsiában. Az Arab világ, India, Róma, A Brit Birodalom, Habsburg Birodalom, etc. mind erősen multikulturálisak voltak. Nem is működhettek volna másképp, hiszen pontosan a más kultúrák elfogadására és elsajátítására építettek. A kultúra így fejlődik. Mindeközben a monokultúra mindig is pusztulást, kínhalált hozott. Például Írországban állami szorgalmazásra szinte mindenhol csak és kizárólag burgonyát vetettek. Ami rövid ideig gazdasági fejlődést hozott, hosszú távon viszont Európa történelmének legkeservesebb éhezését. Vagy például a Pápai rendszer is mindenkit ugyanarra a vallásra akart téríteni. Elüldözték Európából az arabokat, és a zsidók egy jelentős részét is. Mindenkit azonos, előre meghatározott életmódra kényszerítettek. Rövid távon egész Európa alávetette magát a Pápai hatalomnak, hosszú távon viszont a keresztény világnézet összeomlását hozta.
8#
Stabil rendszer csak multikulturális lehet?
Az általad felsorolt birodalmak nem egy kategóriák, emellett pont, hogy ebbe a multikulturalizmusba buktak bele.
A Brit Birodalom egy gyarmatbirodalom volt, Nagy Britannia volt a domináns a felsőbbrendű.
A Habsburg Birodalomban az osztrákok voltak a főnökök, hiába volt később papíron egyenlőség.Az ő szavuk többet ért.
A multikulti ellenpéldájára jó példa Japán, teljesen homogén ország és nagyon fejlett országot építettek.
A multikulturalizmus csak feszültségeket szül, hosszútávon nem működhet.
"A multikulturalizmus csak feszültségeket szül, hosszútávon nem működhet."
Ez csak azért butaság, mert monokultúrát igazán még soha nem is sikerült építeni. Egy monokultúra nem is tudná fenntartani magát. Egy fehér monokultúra meg főleg nem. Ilyenről szó sincs. kb. csak minden tizedik ember fehér. Szó sincs arról, hogy fehér monokultúrát lehetne építeni. Az a világ 90%-ának kiirtásával járna.
A monokultúra értelemszerűen egy zárt rendszert jelent. A zárt rendszernek pedig nincs ki és bemenete. Vagyis nem tud sem vegyülni, sem kereskedni. Ez egyenértékű a teljes kiszolgáltatottsággal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!