Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Osztrák és német újságokból...

Osztrák és német újságokból melyik milyen oldali?

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Hogy értve? Észak/Dél/Kelet/Nyugat, Jobb/Bal/Fent/Lent?


Milyen értelemben milyen oldali?

2013. nov. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Osztrákoknál évtizedek óta baloldali erő kormányoz. Nem is csoda, hiszen Ausztriában is alig találni jobboldali médiát.

Kurrier tulajdonosa a HVG tulajdonosa is.

2013. nov. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Marczell ***** válasza:
1-es válaszolónak: természetesen politikai hovatartozás szempontból értette, ezért tette a Politika rovatba a kérdést...
2013. nov. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én se értem miért kell mindig cinikusnak lenni? 1. re reagálva.
2013. nov. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Németország


FAZ - önmagukat liberális-konzervatívnak határozzák meg, de inkább balosak, rengeteget kritizálják Magyarországot is

Süddeutsche Zeitung (München) - középbal, progresszív

a Die Welt - konzervatív

a Die Zeit - közép/szoclib

a Die Tageszeitung - középbal.


Láthatod, hogy a balos lapok enyhén többségben vannak. De vedd figyelembe, hogy a németországi politikai paletta jobboldala nem pont olyan, mint itthon. Ebből következik az, hogy pl. az ott konzervatívnak, jobboldalinak tekintett Die Welt nem biztos, hogy hasonló hangvétellel, ideológiával dolgozik, mint az itthoni legismertebb jobboldali újság, a Magyar Nemzet.


Ausztria:

Kurier - középjobb, liberális (tehát bal :D )

Der Standard - baloldali liberális

Die Presse - középjobb és klasszikus liberalizmus


Egyébként itt fennébb írta valaki, hogy Ausztriában évtizedek óta a baloldali erők vannak kormányon, ez így tévedés. 1945 és 1966 között folyamatos nagykoalíció volt a szocdemek és az osztrák Néppárt között, volt egy ciklus önálló Néppárt-kormánnyal, majd 1970 és '83 között kormányzott önállóan az osztrák baloldal. '83 és '86 között szocdem-Szabadságpárt koalíció, '86-tól pedig két kivétellel (2000, 2003) mindig nagykoalícióban kormányzott a két párt.

2013. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!!


És az olyanok, mint a Der Spiegel, Krone, Heute, és Österreich?


Vagy ezek némelyike inkább bulvár jellegű? :)

2013. nov. 25. 17:59
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Németországból még kihagytam pl. a WAZ-t, ami egy esseni újság. Hozzájuk tartozik a magyar HVG is.

A Der Spiegel egy nagyon minőségi lap, a legolvasotabb német nyelvű lap, amennyire tudom. Ők az oknyomozó újságírás királyai, viszonylag független, bár voltak már megvádolva így nemzetközi szinten, hogy túlzottan Izrael-pártiak.

A Krone szociálisan konzervatív, gazdaságilag liberális politikai csoportok lapja. Kissé populista, és euroszkeptikus hangvételű.

A Heute nevü svájci lap (ha egyről beszélünk) a 2000-es évek végén megszűnt, és az Österreich lapról sem tudom, hogy hová húznának, bocsi.

2013. nov. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy lehet a legjobban kideríteni, ha olvasgatod őket.

Ha az alapján nem tudod megítélni, akkor felesleges ezen rágódni.

2013. dec. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!