Ausztria miért számított nagyhatalomnak?
Figyelt kérdés
nem volt tul nagy, még galiciaval sem. De az egyebkent sem tartozott bele az orokos tartomanyokba. Magyarorszag hiaba volt a habsburgoke az nem ausztria volt. az 1800as evekben sokan lepofoztak oket foleg poroszorszag. na meg egy magyar szabadsagharcot sem tudtak leverni magukban2013. nov. 21. 19:54
1/5 anonim válasza:
Ausztria nem az 1800-as években számított nagyhatalomnak, hanem ~1500-1750 között.
Akkor sem kifejezetten Ausztria, hanem a Habsburgok.
Régen nem országokban gondolkodtak a nagyhatalmak, hanem feudális birtokviszonyokban. A Habsburgok kezében volt az Örökös Tartományokon kívül még Burgundia (Franche-Comté), a Németalföld (Luxemburg, a mai Belgium, Hollandia), Spanyolország (az újvilági gyarmatokkal együtt), Milánó és Nápoly.
Aztán szép lassan felőrlődött ez a világbirodalom a feudalizmussal együtt, ami megalkotta. És átadta a helyét a tőkés kapitalizmusnak.
2/5 anonim válasza:
Az Osztrák-Magyar Monarchia gazdaságilag erős volt. Főleg ha rögtön hozzátesszük, hogy Németország és Olaszország csak a XIX. század végefelé lett egységes ország (1860-70-es évek). A Habsburg gyerekek meg általában elég jól házasodtak, így a családnak nagy befolyása volt Európában.
3/5 anonim válasza:
Akkor fogalmazzuk át az állítást: a Habsburgok voltak a nagyhatalom, ők meg egyenlők voltak Ausztriával. Amúgy a felbomlásáig nagyhatalom volt az Osztrák-Magyar Monarchia, viszont a leggyengébb volt közülük, igazi papírtigris volt.
4/5 anonim válasza:
Európai nagyhatalom mindenképpen volt, azonban nem a legerősebb a 19. században, mivel nem voltak jelentős gyarmatai és nem volt olyan ipara, mint a kevés gyarmattal rendelkező Németországnak. Bár hivatalosan Osztár-Magyar Monarchia voltunk akkoriban, mégis Ausztria és az osztrák császár fennhatósága alá tartoztunk mi is. Nagy népességű és területű államalakulat volt, azonban nem haladt a korral, így kezdett letűnni a hajdani csillogása, akárcsak az Oszmán Birodalomnak.
5/5 anonim válasza:
Ausztria majd később az Osztrák-Magyar Monarchia nagyhatalom volt. Hogy miért? Ez egyszerű a Brit Birodalom hadereje fénykorában a XIX. században (akkoriban a világ legerősebb országa volt) kb 200000 katona az anyaországban és további 400000 a gyarmatokon. Ausztria-Magyarországé (1867 után) ugyanekkor kb 250000 aktív és kb 600000 tartalékos. A Brit Birodalom azért volt erősebb mert voltak gyarmatai és ezért nagyobb volt a politikai befolyása. Ami a szabadságharcot illeti: Magyarországnak is kb 150-200ezer katonája volt és ők persze nem támadhattak a teljes hadseregükkel, mert akkor ki védte volna Ausztriát...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!