Miért nem csinál a 2 ország vmit az Aral-tóval?
Figyelt kérdés
Azért írtam ebbe a kategóriába, mert ez elég komolyan Kazahsztán és Üzbegisztán érdeke, mégsem csinálnak semmit. A nemzetközi szervezetek miért nem fegyelmezik meg ezt a 2 országot, hogy ne hagyják kiszáradni a tavat?
Csak azért kérdezem, mert Mo.-t mindenért megregulázzák, meg ha mi szárítanánk ki a Balatont, már itt lenne a fél világ.
Tényleg hagyják, hogy a tó végleg, és örökre kiszáradjon?
Vagy Kazahsztán és Üzbegisztán le se tojja az egészet?
2013. nov. 15. 20:51
1/7 A kérdező kommentje:
AZ egy dolog, hogy egyik sem gazdag ország, de akkor is....a Holt-tenger ellen is tesznek, Izrael és Jordánia közös csatornát akar, amely feltölti vízzel. (legalábbis nem tudom eddig mennyi valósult meg belőle)
2013. nov. 15. 20:52
2/7 anonim válasza:
Csinálnak azzal locsolják a sivatagot... illetve az Aral-tóba folyó folyókkal.
3/7 A kérdező kommentje:
Sivatagot aztán nagyon kell locsolni.
De az Amu-darja és a Szír-darja miért nem elég már a tó feltöltéséhez?
2013. nov. 15. 20:58
4/7 anonim válasza:
valamiből el kell tartani az éhes szájakat, helyi hagyományos növények helyett, inkább táj idegen nagy víz igényű fajokat termesztenek.
ott is átalakult a gazdaság.
5/7 anonim válasza:
Kapzsiság ami a világ betegsége és fertőzött vele mindenki aki érintkezik a kényelemmel.
6/7 anonim válasza:
Az a probléma, hogy az 50-es években ugye elkezdték elöntözni a folyó vizét, és a 90-es évekre egy egész nagy területen több millió ember életben maradását (ivóvíz, öntözővíz) biztosítja az akkor kiépült csatornahálózat. Én voltam Üzbegisztánnak a dél-nyugati részén, elég durva, hogy Híva környékén a sivatag egyszer csak átvált zöldellő mezőkbe, végeláthatatlan megmunkált földekbe, és bizony a települések is besűrűsödnek. Az itt élő emberek egyszerűen éhen- és szomjan halnának, ha a vizet a tóba vezetnék. Ráadásul a két folyó vizét nem csak ez a két ország használja, hanem Türkmenisztán és Tádzsikisztán is, őket is rá kéne venni az önkorlátozásra úgy, hogy nekik semmilyen közvetlen hasznuk nem származik az Aral-tóból.
7/7 anonim válasza:
Ne felejtsük el, hogy a tómeder alatt komoly ásványkincskészletek vannak, és ha teljesen kiszárad a tó, akkor ki lehet őket termelni. Szóval senkinek, de senkinek a világon nem érdeke, hogy a tó ne tűnjön el. Sajnos ez van, a gazdasági érdek az gazdasági érdek, a természet önmagában SOHA nem érték.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!