Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik a 3 legszegényebb...

Melyik a 3 legszegényebb ország az Európai Unióban?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 10. 15:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
74%
Te is nagyon okos lehetsz ha nem tudtad hogy EU tagok. Tele volt vele a média. Szerintem Albánia Moldova és a 3. helyre van pár jelentkező.
2013. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
34%

Lettország??? Ki az a barom aki ezt írta?:D


Románia se szegény... az ott élő Top 10 gazdag közül 1-2 ember az Európai Top 100-ban is benne van. Az pedig már euro milliárdot jelent, nem forint milliárdot. Itthon 1milliárd EUR körül van a legnagyobb vagyon..az meg smafu.


Magyarország egyértelműen csúszik le,és benne van a 3ban

2013. dec. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
67%

1. Bulgária

2. Románia

3. Magyarország

2014. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
46%
Románia, Bulgária, Görögország biztosan "előkelő" helyet foglalnának el a legszegényebb EU-tagország megnevezésért vívott küzdelemben.
2014. febr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
62%

Egy főre jutó nominális GDP alapján Bulgária az EU-átlag (100%) 44%-án van, Románia a 47%-án, Lettország az 54%-án.


Néhány másik ország, összehasonlításképpen:

Ausztria - 127%

Csehország - 80%

Észtország - 63%

Németország - 119%

Magyarország - 65%

Olaszország - 101%

Litvánia - 61%

Lengyelország - 63%

Szlovákia - 73%

Szlovénia - 84%

Spanyolország - 99%


Sajnos Horvátország még nincs rajta a listán, pedig arra én is kíváncsi lennék. Mindenesetre látszik, hogy Magyarország koránt sincs a 3 legcsóróbb EU-tagállam közt.

2014. febr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

szép volt 48-as :-)


én még azokat is lenézem akik csak azután mernek oltani miután biztonság kedvéért gyorsan utánanéztek mert ugye fejben maguk sincsenek ott a szeren.....de ez hogy meggyűződésesen ugatunk be saját magunkat leleplezve,na ez tényleg amatörizmus


a kérdést magát pedig nem lehet precízen megválaszolni hisz jóformán csak abból tudunk kiindulni hogy a spekulánsoknak mely országok lemínősítése áll éppen érdekében

2014. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak egy gond van: egy ország leggazdagabb embere nem mutatja meg, hogy mennyire gazdag az ország, a társadalomról nem mond semmit. Etiópia élén is vannak tehetős emberek. Ukrajnában is nagy a szegénység, de mikor Janukovicsot kiűzték, akkor szabad bejárás volt a villájába, mint kiderült még a budiülőke is aranyból volt.

Szerintem amúgy Balkánon kell keresgélni.

2014. ápr. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
79%
Horvátország jóval gazdagabb mint mi.
2014. máj. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
93%
ne haragudjatok meg de nagyon sok hülye ember írt most ide. az írek mióta szegények ? valaki volt köztetek egyáltalán horvátoknál ? az öcsém több mint 6 ezer eurot hozott egy hónap alatt, meg jegyezném azzal kereste hogy fel épített egy kertes házat. románia ? én voltam ott sokkal olcsóbb minden mind itt, és a havi átlag fizu is több.egyébkén a bulgárok sem olyan szegények.
2014. aug. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
69%
Bulgária és Románia a 2 legszegényebb. A harmadikat nem tudom.
2014. dec. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!