Az emberek miért gondolják azt, hogy lehetne jobb az élet jelen körülmények között? (3 éve csődben volt az ország, ezért kaptunk csőd hitelt. Mit gondoltak, ezt a hitelt nem kell sose visszafizetni? )
Miért gondolják, hogy 80% államadósság és kamataival több pénz marad gazdaság élénkítésre és bérfejlesztésre, mint azoknál kiknél csak 30% az államadósság és negyed annyi a kamat.
Hol látnak Európában olyan gazdasági bővülést, mint ami volt a válság előtt (10-12%)?
Minden viszonyítás kérdése. Az államadósság csupán egyetlen mutató, bár a Fidesz 2008 óta folyamatosan és kizárólagosan ezen lovagol, nyilván azért, hogy saját politikáját (például a magánnyugdíjpénztári vagyon elrablását) igazolja. A valóság az, hogy nálunk sokkal jobban teljesítő európai országoknak (pl. Németország, Franciaország, Nagy-Britannia) magasabb a GDP arányos államadóssága, mint nekünk:
Ráadásul a Fidesz gyakorlatilag nem tudta csökkenteni az államadósságot 4 év alatt sem.
A másik pedig az, hogy környező, hozzánk korábban hasonló cipőben járó országok (Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Szlovénia) gazdaságai elhúztak mellettünk, márpedig a kormánynak lett volna lehetősége és mozgástere ahhoz, hogy legalább az ő pályájukat kövesse. A kormányon maradáshoz nyilván többet hozott a konyhára a nacionalista, szabadságharcos hangnem, az állandó ellenségkép keresés és mutogatás, viszont látható, hogy hosszú távon ennek értelme nincsen, az ország és a társadalom számára rendkívül káros.
Angliát vagy német gazdaságot nehéz lenne a magyargazdasággal összemérni!
Gondolkodj már ember, mennyi magyar terméket magyar multi gyárt autót mexikóban vagy délkelet ásziában? mennyi profit jön onnan vissza az anya államhoz? ha csak egy forint!
Magyar gazdaság a régióval versenyzik, akik ugyanúgy súlytalanok és nicns más bevételi forrásuk csak a saját gazdaságuk által megtermelt adóforint.
vagyis, ha nálunk 80% államadósság kell három négyszer több kamatot fizetni, akkor ott elég jelentős forrásokat pazarlunk el törlesztésre. Szemben a román vagy szlovák cseh gazdasággal, ahol fele annyi az adósság és a kamat is negyed annyi, így a törlesztés is jóval kevesebb vagyis a gazdaság élénkítésre beruházásokra is több pénz marad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!