Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A bolygónkat szerintetek...

Populistafiu kérdése:

A bolygónkat szerintetek hosszú távon egyesíti az internet?

Figyelt kérdés
Egyes tudósok szerint az internet egy egységes globális állam, és civilizáció kialakulásának egyik első jele. Ja én ezt pozitívnak találom. Mindenki mindenkivel kommunikálhat bárhol a világon, és azonnal meg lehet tudni bármit a neten a Föld másik végén történt eseményekről...

2013. okt. 28. 22:02
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
js én állandóan körbenézek a világban, és pont azt látom, hogy egy átmeneti korban élünk, amikor az emberi faj épp az összeolvadás felé halad, dőlnek le a határok, mindenki megy mindenhová, mindenki kommunikál mindenkivel, és okos telefonozik, netezik, angolul tanul, ugyanazt a ruhát hordja, stb... ezt lehet szeretni, vagy nem szeretni, de tény, hogy a szemünk láttára zajlik, megállítani meg lehetetlen, és nem is kell szerintem. A feszültségek, amik a világban vannak, meg épp az átmenetiség velejárói. Eddig minden átmeneti történelmi korszak zavaros volt, és a kortársak nem értették meg a jelentőségét, de ezer év múlva szerintem a történészek engem fognak igazolni. Azért tűnik néha ez zavarosnak, mert több száz évig fog tartani amíg a globális kultúra teljesen kialakul, és pont a folyamat első felében vagyunk. Nem is olyan rég még mindenki arra készült, száz százalékig biztos volt benne, hogy lesz egy harmadik világháború a szovjetúnió, és a nyugat közt, mégsem lett, ez is azt mutatja, hogy az ember nem annyira önpusztító, mint sokan gondolják. Rengeteg az olyan ember, aki a környezetet védi, vagy energiatakarékosan gazdálkodik, vagy pl sok kutató a napenergia rejtelmeit kutatja, vagy a fúziós energián dolgozik, hogy tiszta olcsó energiához jusson a fajunk. Ha annyira egyértelmű lenne, hogy rossz irányba haladunk, akkor jóval kevesebben lennének az ilyan hozzáállású emberek. Az államok is elkezdtek környezetvédő módon gondolkodni, és sorra hoznak pozitív törvényeket.
2013. nov. 4. 02:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!