A bolygónkat szerintetek hosszú távon egyesíti az internet?
Tudósoknak mennyi köze a politikához? ja igen, túl sok, sajnos :(
Egyébként már most is egyesített minket az internet, és ez nagyon jó. De globális állam remélem soha nem lesz. A technológia, az információk, és a tudás megosztása nagyon fontos globális szinten, viszont a multi cégek, meg a globalista érdekek nagyon károsak. Minden városnak, sőt minden falunak minél önállóbbnak kellene lennie a jövőben. Gazdaságilag, és politikailag is ennek kellene a célnak lennie.
"amúgy sok mindent csak globálisan lehet kezelni, pl a környezeti problémák, vagy a globális felmelegedés sem áll meg országhatároknál:D"
Tündérke!
A globális felmelegedés egy természetes folyamat. A természetben semmi sem állandó, minden változik ciklikusan, ez így van a hőingadozással is. Jégkorszakok és felmelegedések váltogatják egymást, mit akarsz ezen kezelni?
Nem is tudom, hogy globalista szemmel nézve az az állítás, hogy a civilizáció kialakulóban van, szerénység, vagy tiszteletlenség a múlttal szemben.
Azt sem tartom jónak a kérdésben, hogy bárminek egyesítenie kellene a bolygót - nincs szétszakítva.
És tudtommal volt olyan jövőkutató SCI-FI író is aki azt jósolta hogy a civilizációk valószínűleg előbb elpusztítják önmagukat mielőtt egymással kapcsolatba kerülnének, és ez alól a földi sem lesz kivétel.
Most nézz körül a világban és meglátod hogy ezen utóbbihoz állunk közelebb és nem az általad említett egyes típusú civilizációhoz.
Másrészt az előttem írók is megírták helyesen hogy az ember nem ilyen lény hogy ez megvalósuljon. Most azon lehet beszélgetni hogy szerencsére vagy sajnos nem ilyen, meg hogy ennek mi az oka, de az tény hogy (jelenleg) nem képes erre.
Harmadrészt nagyon helyes hogy megemlítetted a reneszánsz kort, mert akkoriban tényleg szép dolgok születtek. És kis energiabefektetéssel, minőségi dolgokat alkottak. Azóta egyre nagyobb energiabefektetéssel egyre silányabb dolgokat épít/készít/alkot az emberiség. Aminek részben az az oka hogy most már mindenki birtokolni akar mindent, (ha a szomszédnak van lcd tévéje nekem is kell sőt jóval nagyobbat veszek...). Ha a reneszánszban kivágtak egy fát, abból faragtak egy jó széket, az még 100 év múlva is szék volt, ha ma kivágnak egy fát (üzemanyagot égetve), utána energiát használva feldolgozza, mondjuk farostlemezzé, összekeveri valami kőolajszármazékkal ami összeragasztja és elvileg erősebbé teszi, csinál belőle asztalt. De az az asztal már 20 év múlva nem asztal, vagy azért mert tönkrement, szétesett stb vagy mert "ódivatú" és csak úgy kidobod, vagy beaprítod tűzifának. Na itt a gond.
Ez nem fejlődés hanem visszafejlődés. Szerintem az emberiség egyik (és egyben utolsó) virágkora a XVI.-XIX. század közt volt. Az ipari forradalom óta gyorsulva hanyatlunk, hiába minden technikai és politikai vívmány, szabadságjog, stb...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!