Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A bolygónkat szerintetek...

Populistafiu kérdése:

A bolygónkat szerintetek hosszú távon egyesíti az internet?

Figyelt kérdés
Egyes tudósok szerint az internet egy egységes globális állam, és civilizáció kialakulásának egyik első jele. Ja én ezt pozitívnak találom. Mindenki mindenkivel kommunikálhat bárhol a világon, és azonnal meg lehet tudni bármit a neten a Föld másik végén történt eseményekről...

2013. okt. 28. 22:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Szerintem nem így van, az ember a bolygó legkülönlegesebb faja, amit eddig az emberi faj létrehozott, a műalkotásoktól kezdve a piramisokon át a Szent Péter Bazilikán keresztűl az űrrepülőgépg mind elképesztő mérnőki és tudásbéli teljesítmény. A fejlődés folyamatos. Régen a nőknek semmi joga sem volt, vagy általános volt a rabszolgaság, most pont az ellenkezője az igaz. Globálisan mindenhol teret nyertek olyan eszmék, amik azelőtt elképzelhetetlenek voltak. Egy állatfaj sem tett még semmi hasonlóat. Most lehet példálózni a termeszvárakkal, vagy a delfinek játékaival, de az nem igazán tudatos dolog. És hogy vannak kapzsi emberek? Na és? Valószínűleg a magas fokú intelligencia ezzel jár. A sok tudós, festő, művész, vagy álmodó meg pont azt bizonyítja, hogy az ember fejlődére, és alkotásra képes élőlény.
2013. okt. 28. 23:27
 12/21 A kérdező kommentje:
Ja a pesszimista véleményekről annyit, hogy atomháború sem lett a hidegháború alatt, pedig az 1950-es években boldog boldogtalan biztos volt benne, hogy a Szovjetúnió meg az USA hidegháborúja véget vet mindennek, mégsem így lett, pedig 100 emberből tuti 90 nem adott sokat a jövőnek...Az ember egyáltalán nem evolúciós zsákutca, nem hinném, hogy pl zsákutca lenne mondjuk egy reneszánsz kori festő, vagy az aki feltalálta pl a gőzmozdonyt. Egyetlen állatfaj sem ért el semmi hasonlót. Amúgy nagy valószínűséggel a problémák a fejlődés velejárói, és az Univerzum összes intelligens faja keresztül mehet hasonló kríziseken, hogy pl szennyezi a környezetét, de idővel kifejleszthet jobb, hatékonyabb technológiákat, amik kevésbé teszenk kárt a környezetben. Ma pl már nem a szén az általános eneria forrás, de régen az volt.
2013. okt. 28. 23:33
 13/21 anonim ***** válasza:

Tudósoknak mennyi köze a politikához? ja igen, túl sok, sajnos :(


Egyébként már most is egyesített minket az internet, és ez nagyon jó. De globális állam remélem soha nem lesz. A technológia, az információk, és a tudás megosztása nagyon fontos globális szinten, viszont a multi cégek, meg a globalista érdekek nagyon károsak. Minden városnak, sőt minden falunak minél önállóbbnak kellene lennie a jövőben. Gazdaságilag, és politikailag is ennek kellene a célnak lennie.

2013. okt. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
28%

"amúgy sok mindent csak globálisan lehet kezelni, pl a környezeti problémák, vagy a globális felmelegedés sem áll meg országhatároknál:D"


Tündérke!

A globális felmelegedés egy természetes folyamat. A természetben semmi sem állandó, minden változik ciklikusan, ez így van a hőingadozással is. Jégkorszakok és felmelegedések váltogatják egymást, mit akarsz ezen kezelni?

2013. okt. 29. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom, hogy globalista szemmel nézve az az állítás, hogy a civilizáció kialakulóban van, szerénység, vagy tiszteletlenség a múlttal szemben.

Azt sem tartom jónak a kérdésben, hogy bárminek egyesítenie kellene a bolygót - nincs szétszakítva.

2013. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpp a lényeg, hogy semmit tiszteletlenséget nem állítok, csupán azt, hogy szerintem minden jel arra mutat szerintem, hogy egy egységes globális civilizáció, és kultúra , meg gazdaság kezd kialakulni, és ennek egyik első jele az internet, mint globális kommunikációs forma... ez a véleményem. Én ezt a folyamatot pozitívnak tartom, mivel vélemény szabadság van.
2013. okt. 29. 15:34
 17/21 A kérdező kommentje:
A globálos felmelegedés jelenleg nem természetes folyamat. Voltak olyan földötörténeti korszakok, amikor az volt, de most konkrétan nem az...Amúgy ez csak egy eleme annak, miért lenne jó egy globális szemlélet kialakulása
2013. okt. 29. 15:38
 18/21 anonim ***** válasza:
Hát nagyon nem... Amíg ember lesz a Földön addig a bolygó nem lesz egységes...
2013. nov. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 EagleHUN ***** válasza:

És tudtommal volt olyan jövőkutató SCI-FI író is aki azt jósolta hogy a civilizációk valószínűleg előbb elpusztítják önmagukat mielőtt egymással kapcsolatba kerülnének, és ez alól a földi sem lesz kivétel.

Most nézz körül a világban és meglátod hogy ezen utóbbihoz állunk közelebb és nem az általad említett egyes típusú civilizációhoz.

Másrészt az előttem írók is megírták helyesen hogy az ember nem ilyen lény hogy ez megvalósuljon. Most azon lehet beszélgetni hogy szerencsére vagy sajnos nem ilyen, meg hogy ennek mi az oka, de az tény hogy (jelenleg) nem képes erre.

Harmadrészt nagyon helyes hogy megemlítetted a reneszánsz kort, mert akkoriban tényleg szép dolgok születtek. És kis energiabefektetéssel, minőségi dolgokat alkottak. Azóta egyre nagyobb energiabefektetéssel egyre silányabb dolgokat épít/készít/alkot az emberiség. Aminek részben az az oka hogy most már mindenki birtokolni akar mindent, (ha a szomszédnak van lcd tévéje nekem is kell sőt jóval nagyobbat veszek...). Ha a reneszánszban kivágtak egy fát, abból faragtak egy jó széket, az még 100 év múlva is szék volt, ha ma kivágnak egy fát (üzemanyagot égetve), utána energiát használva feldolgozza, mondjuk farostlemezzé, összekeveri valami kőolajszármazékkal ami összeragasztja és elvileg erősebbé teszi, csinál belőle asztalt. De az az asztal már 20 év múlva nem asztal, vagy azért mert tönkrement, szétesett stb vagy mert "ódivatú" és csak úgy kidobod, vagy beaprítod tűzifának. Na itt a gond.

Ez nem fejlődés hanem visszafejlődés. Szerintem az emberiség egyik (és egyben utolsó) virágkora a XVI.-XIX. század közt volt. Az ipari forradalom óta gyorsulva hanyatlunk, hiába minden technikai és politikai vívmány, szabadságjog, stb...

2013. nov. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Én szerintem meg épp az egységes Föld felé halad az emberiség fejlődése, a világgazdaság egységes, a globális kommunikáció megvalósult. Az Európai Únió pl meg a globális egységesülés első jele.Amúgy régen is birtokolni akart mindenki mindent. Az ember a bolygó első olyan intelligens faja, ami képes kijutni az űrbe, és saját szemével látni kivülről a bolygónkat. Amúgy egyáltalán nem értem az utolsó hozzászóló véleményét, mert én pont az ellenkezőjét látom. Az ember az első teljesen tudatos lény a bolygón, és az első aki képes törvényeket hozni, és máshogy szemlélni a dolgokat. Erre egy más élőlény sem képes. Óriási utat, és fejlődést járt be a fajunk. Régen a rabszolgaság, a nők elnyomása, a faji megkülönböztetés, mindennapos dolog volt, ma meg ezek megszűntek, holott a maguk korában az élet természetes részei voltak. Az ember igenis jó irányba fejlődik. Azért a 18. században az átlagéletkor alig volt 40, és egy sérvet sem tudtak kikezelni, nem hinném, hogy az aranykor lett volna:). A reneszánsz kori példa amúgy szerintem azért érdekes, mert ha ma csinálnak egy széket, az is jó száz évig, max nem olyan szép, de megrendelésre készítenek ma is olyat. A régi dolgokat is folyamatosan restaurálni kell. A mai kor alkotásai eddig a legígéretesebbek, mert azért nehéz dolog összehasonlítani egy festményt egy globális kommunikációs hálózattal, vagy egy űrsiklóval. Az egyik egy egyéni, személyes művészi teljesítmény, a másik meg egy faj kollektív alkotása, ami mögött több évtized szorgos alkotómunkája áll.
2013. nov. 4. 02:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!