Az USA szövetségeseinek (amerikai gyártmányú) vadászrepülői miért modernebbek, fejlettebbek, mint az USA gépei?
Nem a Raptorra gondoltam, hanem az F-15 és F-16 típusokra.
Amíg az USA F-15-ösből az alap C/D/E, F-16-osból a C/D változatokat használja, addig Izrael / Szingapúr / Egyesült Arab Emírségek / Dél-Korea F-15I/K/SG/ Silent Eagle és F-16E/F/V változatokkal repülnek.
De azért van ám benne valami. Bár a legfőbb szövetségeseik, akik megkapják a legújabb cuccokat, azok Japán, Dél-Korea és Izrael. Mindegyik fejlett ország, Izraeli cuccok is világvezetőek, ráadásul folyamatosan háború van kilátásban körülöttük.
Persze, ott van az F-22, de az F-35 még nem bevethető, plusz abból jut több országnak is, de pl azért egy izraeli F-16I Sufa nem lebecsülendő.
Vagy pl Dél-Korea most mondott nemet az új F-15 Silent Eagle gépekre, valószínűleg hosszabb távon ötödik generációs típusra játszanak ők is.
Nem modernebbek.:)
Azokat a gépeket,amiket a "kirakatban" látsz a 10-15-20 évvel ezelőtti színvonalat képviselik jórészt.
de azért érdemes a hadiflotta méretét is figyelembe venni:
15 ezer harci repülője van, míg a soron következőnek csak 5 ezer
meg aztán egy gép élettartalma nem 10 év, hogy aztán lecserélhessék újabb verzióra, hanem egy kicsit több
szántóvető azért vicces vagy, leszidod a wikipédiát, aztán onnan linkelsz :D
Azt mondjuk nem tudom honnan szeded hogy atombombát pakolgatnának a Reaperekre, valószínűleg megtévesztett a gyártó cég "General Atomics" neve, a cégnek meg semmi köze az atombombához, pilótanélküli gépekre vannak szakosodva.
Amúgy mondom, az összes felsorolt ország fejlett ország, Korea, Izrael, Szingapúr, Emírségek, mindegyik olyan ország, amelyiknek fenn kell tartani egyfajta "elrettentő erőt". És ugye pont ez az, hogy az USA hatalmas mennyiségi fölényben van, így főleg az első vonalbeli csapatok kapják meg az új cuccokat, míg ezek az országok sokkal kisebb haderőt tartanak fent, viszont annak ütőképesnek kell lennie.
És persze benne van, hogy ezek az országok mostanában szerezték be a vadiúj technikát, míg az usa évtizedek óta repteti. Szóval összességében ha azonos típusokat nézünk, akkor lehet hogy egy második vonalbeli F-16 pilóta az usában megirigyelné mondjuk az emírségek F-16 block60-asát.
De akkor fogalmazzunk úgy, hogy nem modernebbek, de ugyanúgy a legfrissebb technikát képviselik mint az usa gépei.
general atomics aeronautical systems-a google fordította atomfegyvernek.
ez inkább egy multifukciós könnyű felderítő gép,minimális fegyverzettel.
USA több féle fejlettségi szinten lévő vadászrepülőt tart fenn, fenyegetettségnek megfelelően. A rizikósabb helyeken ott vannak az F22-esek, USA középső részén azonban még előfordulnak korábbi F-16-osok is.
A külföldi vevők persze a legújabbat vásárolják, ezért feltűnő a különbség, ha látsz egy Sufa-t meg mondjuk egy F-16-ot a nebraszkai Air National Guard-tól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!