Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a gazdag nyugat-európai...

Ha a gazdag nyugat-európai országokban sem működik a cigányok integrációja, akkor hogyan várhatják el ezt a szegényebb keleti országoktól?

Figyelt kérdés

[link]


Úgy tűnik ennek a problémának a megoldása az egész világban teljesen reménytelen, legyen akár baloldali, liberális vagy jobboldali kormány.



2013. szept. 28. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Ők tudják jól,hogy nem fog sikerülni nekik sem, de szeretnék ha a romák jól/jobban éreznék magukat keleten, mert akkor itt maradnak.

Ha nem erőltetnék a keleten élő cigányok integrációját akkor azok egytől egyig hozzájuk mennének, és az már nem olyan jó.

2013. szept. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
A franciák módszere bevált, itthon is arra lenne szükség.
2013. szept. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

2#


Itthon azt nem tudjuk megcsinálni.


Létre kellene hozni egy külön roma államot.

A cigányok közül a putrisok 1 doboz cigiért meg 1500 forintért bármit aláírnak.

Így, lemondanának az állampolgárságukról és a roma állam polgárai lennének.

Mivel nem lennének magyar , sem európai állampolgárok így kilehetne őket toloncolni.

2013. szept. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Kérdés nagyon jó és jogos, ők bátran kirúghatják őket, de ha mi akarjuk szegregálni őket valamilyen formában akkor rögtön sikítoznak hogy itt rasszizmus tombol.
2013. szept. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Dávid ***** válasza:
32%

A cigányok integrációja értelmezhetetlen dolog. Egy népet nem beolvasztani kell, hanem elérni, hogy hasznos tagja legyen a társadalomnak.

A felzárkóztatásra (értsd: oktatásra) mindig megéri költeni, minél iskolázottabb egy cigány, annál kevesebb gyereke lesz.

Márpedig nem mindegy, hogy 3-4 gyereket szül vagy hetet.

2013. szept. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kutyámat én is probáltam tanitani angolul de nem ment. Biztosan rossz volt a modszerem.
2013. okt. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok épenség rasszista.Volt a szomszédomban egy cigány, mondjuk ugy barátok voltunk.Van egy fia ,én figyeltem a nevelesét. A barátom mondjuk igy, rendkivül tiszta volt,igaz, tanácsi bérlakasa volt ,amit példamutatoan rendben tartott.Ö is látta a cigány kérdést,ezért fiát próbálta tanittatni. Három szakmának lódult neki, mind ott hagyta.Ráadásul sportra is tanittatták. Fiu magassága 180cm 80kg a sport ,harcmüvészet. apját megrugdosta ,csaladi rendezett otthont elhagyta. Kábitószer,bétöresek emberölési kisérlet stb.Élettárs sok gazdátlan gyerek,putri, nyomor vége pedig börtön.Nem tudták kivenni öt a piszokból. Visszatért az alaptermészete.Erre az alaptermészet letezésére, a bizonyitékot önnmaga az apja szolgáltatta addig nem italozó apa beivott, felelösségre vonta fia ellen tanuskodo embert. Kés szamurájkard, stb. Most a Csillag börtön lakoja gyilkossági kisérletért. Alkohol feloldotta addig elnyomott ,meglévö tulajdonságokat es felszinre hozta.
2013. okt. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát má, mért nem hiszitek, hogy jó cigány csak a temetőben van !
2013. okt. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Baracsi Attila.:

Én sem vagyok rasszista,de a cigányságot mint népet én sem túlzottan komálom,de.Mi a véleményetek azokról a nem cigányokról,akik,hadd szabadjon mondanom,sok esetben még rosszabbak-az önmaguk,s a környezetük tekintetében igénytelenebbek(mocskosan-koszosan-büdösen járnak-élnek),mint sok cigány? Sok olyan mandróról hallottam,s nem csak hallottam,sajnos ismeretem is olyanokat,olyan fehérek voltak szinte mint a tej,a hajuk-szemük színe is világos volt,s legalábbis nem tudtak-emlékeztek arra,hogy valamelyik felmenőjük,vagy annak családjában lett volna cigány,ezenképpen feltételezem,nem félvérek,ráadásul Hitler-kép a falon,náci jelképek,olyan zenei kultur háttér,s ízlés,amely inkább a skinhead-ekre jellemző,mégis sokszor a viselkedésük afelé tendált,amit "mi átlag magyarok"a cigányokhoz társítunk.Ellenben viszont olyan fekete cigányokat is ismertem,akiknek még a negró is világított volna a szájukban,mégis mondhatnám,a származásuk,s a körülményeik ellenére normális,akár még azt is merem mondani,hogy szinte példás,cigányoknál mintaéletet éltek. Nem volt több három gyereknél,mindkét szülő dolgozott,amikor volt hol,az idős hozzátartozóikkal is illően bántak,mindegyik gyerek jó tanuló-tisztelet tudó,illedelmes viselkedésű.Jah,és mindkét szülőnek szakma volt a kezében,a férfinak kettő is,és egyszer sem kerültek összetűzésbe a törvénnyel,sem pedig a környezetükben élő nem cigányokkal!

2013. okt. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!