Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik ex-szocialista országba...

Melyik ex-szocialista országban vágynak vissza a legjobban az emberek a szocializmusba?

Figyelt kérdés
Ahogy észrevettem elég sokan megsínylették/ik a vadkapitalizmust, visszavágynak régi rendszerbe. Nem rég olvastam egy felmérést, hogy Szlovákiában a megkérdezettek 30 százaléka visszakívánkozik a szocializmusba. Nálunk is elég sokan hiányolják az akkori lét-, és közbiztonságot. Romániában (Erdélyben) jártam nem rég, alig láttam szarvasmarhákat, ismerősök meg mondogatták, hogy ,,bezzeg a szocializmusban nem tudott olyan irányba nézni az ember, hogy ne lásson teheneket,,.

2013. júl. 29. 07:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Magyarország.
2013. júl. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

- Joska gyerek, mostpofázzááá! Aszontad, hogy visszavágysz a szocializmusba??!!

- De én ilyet nem mondtam...

- MÉÉÉ NEM MONTÁ, MÉÉÉ NEM MONTÁÁÁ??!!

2013. júl. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Azt hiszem a kelet-németek is visszavágynak a régi rendszerbe. Pár éve olvastam, hogy 12%-uk szerint vissza kéne állítani a Falat.
2013. júl. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Pro Patria ***** válasza:
100%

Akárhogy is, de ez még így is egy kisebbségi kört jelent. Ha a szlovákok 30%-a hozná vissza (az ilyen, nem reprezentatív felméréseket mindig fenntartásokkal kezelem), az az én olvasatomban azt jelentené, hogy 70%-uk nem.


Itt, Magyarországon is kisebbséget alkotnak, hiába van nosztalgia, nem tudnak politikai többséget szerezni, vagyis azok vannak túlsúlyban, akik nem akarják vissza azt az eszmeiséget.


Azt pedig csak a mélyebb folyamatokba bele nem látó, idősebb emberek gondolják, hogy a szocialista rendszer visszaszavazásával a létbiztonságot és alacsony árakat is elérné. Azok, akik ennyit tapasztaltak az egészből, összekötötték a kettő jelenséget, és nem értik, hogy ez a folyamat fenntarthatatlan volt.

Ebbéli általános csalódottságukban szavazták meg '94-ben nagy többséggel a szocialistákat, majd miután látták, hogy a jólét mégsem jött vissza, el is fordultak tőlük.

De akik a "vidám barakk" generációját jelentik, azok - mivel a politikát sosem ismerték meg, nem is érthetik - ezt sosem fogják elhinni. Ők egyszerű emberek, akik csak azt látják, hogy akkor lehetett, most mégsincs úgy, és legfeljebb belenyugvással, de nem megértéssel fogadják.

Pont erre épített a rendszer: "Kit érdekel a politika, ha tele a has?"

2013. júl. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

11:19

2001 óta semi másról nem szól az aktuális kormányzás nálunk, mint a kádári nosztalgiák kiszolgálásáról debil szociális demagógiával. Mindegy, hogy most éppen melyik 'gyurcsánykormány' van hatalmon...

2013. júl. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Eléggé általános, de mi ebben is eléggé élen járunk.


Nincs kedvem többoldalas monológot előadnom arról, hogy miért kapitális marhaság az hogy szocikhoz köthető Bokros-csomag vagy akár a Tocsik-ügy szétszórta volna a kádáristák jelentős táborát 1998-ban, amiknek az újrarendeződött alakulatait zúzta volna szét újra de ezúttal véglegesen, a Nemzeti Együttműködés Kormánya 2010 forradalmi tavaszán. A magyarok többsége ugyanúgy bizalmat szavazna a nyolcvanas évek világát visszahozó illetőnek amennyiben képes rá. Nem véletlenül jutott a jelenlegi rezsim sem ilyen messzire a nyugat felé ökölrázogatással különböző jogdeformációkkal és szociális demagógiával.


Csak két szöveget hoznék ezúttal erről:


[link]


[link]

2013. júl. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az a helyzet,hogy az emberek nagyobb többsége összekeveri vagy egyáltalán nincs tisztában azzal,hogy mi vagy mit jelent a KOMMUNIZMUS vagy a SZOCIALIZMUS.

Magyarországon ha azt mondod,hogy Szocializmus,szinte mindenki egyből a Kommunizmusra gondol és arról is beszél.

Szocializmus NEM Kommunizmus !

Egyébként minden volt Szocialista ország lakosai visszavágynak a Szocialista rendszerhez de kommunizmus nélküli Szocializmusra. Én személy szerint egy a volt Yugoszláv Szocializmusnak tudnék örülni. Ugyanis a volt Yugoslávia nem volt más mint egy "mini Európai Unió" melynek a közös valutája a Dínár volt,stb.stb.

2013. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindegyik országban megvan a nosztalgia, de véleményem szerint ez Magyarországon a legnagyobb, ugyanis itt volt a legpuhább diktatúra.

Szerbiában inkább Jugoszláviát sírják vissza, mint a szocialista rendszert, Romániában a Ceaușescu-kultusz virágkorát éli (bár nem értem, miért), s az NDK-ban is viszonylag él még az ún. "Ostalgie".

2013. aug. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Horvátok is hiányolják a Tito-korszakot, azt hiszem. Romániában nem tudom, hogy az emberek hány százaléka sírja vissza a Ceaușescu-korszakot. Tudtommal, ott sokkal rosszabb volt a helyzet. Be volt tiltva az abortusz, emiatt sok gyerek árvaházba került. Voltak, akik titokban tudták elvetetni a nemkívánatos gyerekeket. A nép éhezett, míg a Vezér a roskadozó asztal felett jóízűen falatozott.
2013. aug. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsó két válaszoló!

Nekem magyar ismerőseim jártak Erdélyben, de azt mondták katasztrófa, milyen változás ment végbe. Ahogy mondták, ,,Régen Romániában nem tudtál olyan irányba nézni, hogy ne láttál volna szarvasmarhákat" , most alig van néhány gulya, úgy tudom leginkább a TSZ gazdaság adta munkalehetőségeket hiányolják...

2013. aug. 9. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!