Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A legfejlettebb olasz régiókba...

A legfejlettebb olasz régiókban (pl Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna) sokkal jobban élnek az emberek, mint Magyarországon, s a legszegényebbekben (pl Campania, Szicília) kb olyan szinten, mint a magyarok?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét helyen sokkal jobban élnek. Délen is.
2013. szept. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szicíliában más jellegű a lepukkantság, de az életszínvonal hasonló (magyarnál esetleg minimálisan jobb, se semmiképp sem igaz az előző válasz).


Észak természetesen sokkal gazdagabb.

2013. szept. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én sok éven át éltem Campaniában, és láttam, hogy sokkal színvonalasabb, minőségibb az élelmiszerválaszték, a sokkal nagyobb plázák parkolóiba hétvégén alig lehet mozogni; annyian vannak, hogy rendőrök irányítják a forgalmat. Bent is óriási a zsúfoltság, hosszú sor álla pénztárak előtt, a legtöbb ember szinültig tele kocsikat tol, az öregek is. És egy általános iskolai tanár is megkeres nettó 2000 eurót, a kiterjedt állami és önkormányzati szektorban a magyarhoz képest álomfizetések vannak. A hivatalos számokat meg nem lehet összehasonlítani, mert óriási a feketegazdaság, hatalmas a kisvállalkozói és az önfoglalkoztató szektor, ami a hivatalos statisztikákban alig, vagy sehogy nem jelenik meg, viszont az emberek megélnek belőle. Rengeteg háztartásban foglalkoztatnak illegálisan román, ukrán vagy moldáv cselédeket, kerti munkásokat.


Azt elismerem, hogy elég lepukkantnak látszik sok minden, rettentő kátyusak az utak, sok a szemét mindenütt, de ha belépsz egy lakásba, az maga a csoda. Tágas, tiszta, gyönyörűen berendezett. Persze én se láttam mindent, de nem keveset láttam, és ebből nekem nem az jött le, hogy egy nívón lennénk.

2013. szept. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés ugyan régi, de voltam Délen Szicíliában 3-szor, Campaniában, Pugliában. A magyar színvonalhoz képest így is sokkal jobban éltek, hogy dél szegények számít. Az igazi putri Calabria zsákfalvaiban van.
2022. aug. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!