Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szicíliába, hogy lehet eljutni...

Szicíliába, hogy lehet eljutni olcsóbban? Kocsi vagy vonat?

Figyelt kérdés
Ketten, diákok szeretnénk bejárni Szicíliát, de útközben Olaszországban is megállnánk egy két helyen. Ha kocsival mennénk vinnénk biciklit, az talán segítené a közlekedést. Van tapasztalatotok, hogy milyen a közlekedés vonattal Olaszországba? Esetleg, ha valaki járt ezen az útvonalon, mit érdemes megnézni? Mennyire drága az élet? Egy hónapra mennénk körülbelül és a lehető legolcsóbban szeretnénk kijönni. Szerintetek ezt mennyiből lehet lególcsóbban kivitelezni? Köszönöm a segítséget!

2013. máj. 21. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Kocsival jobban jártok, kb ugyanannyi mint a vonat (2 főre), viszont sokkal előnyösebb és kényelmesebb. Bár én csak Szardíniára és Korzikára mentem, de ott sok helyre nem is lehetett volna tömegközlekedéssel eljutni.

De arra készüljetek, hogy Olaszban nagyon drága a benzin és az autópálya is, úgyhogy nem lesz olcsó. Viszont tudtok vinni jó sok cuccot, sátrat, így a szállás költségen sokat tudtok spórolni, ha kerestek olcsó kempingeket.

2013. máj. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Te melyik hónapban voltál? Mi július közepétől mennénk. Milyen akkor a közlekedés? Parkolni könnyen lehet? Vagy nagyon drága? Ti is kempingben voltatok? Ha június közepén kezdek el foglalni lesznek még helyek a tengerparti kempingekben? Köszi a válaszod!:)
2013. máj. 21. 17:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Én utószezonban voltam, szeptember-október. Akkor már jóval kevesebb turista van, mint nyáron. De azért nyáron is lehet közlekedni. A nagyobb városokban, főbb látványosságok környékén nehezebb parkolni. De ezt csak általánosságban mondom, mivel ahogy írtam, Szicíliát nem ismerem.

Általában a tengerparti kempingek irreálisan drágák, úgyhogy inkább a parttól távolabb érdemes keresgélni. 1 hónappal előtte is lehet szerintem találni, de lehet, hogy a legolcsóbbak már előbb betelnek.

Én egy ismerősnél laktam, úgyhogy szerencsére a szállással nem volt gondom.

2013. máj. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!