Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Várhatóan milyen új országok...

Várhatóan milyen új országok fognak születni jogilag a következő évtizedekben?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 10 évben csak kettővel nőtt az ENSZ tagok száma (létrejött a független Montenegró és Dél-Szudán).


Továbbá elismerték Palesztinát nem tag megfigyelő államként, az amerikai vétó miatt teljes jogú tagságot nem kaphatott.



2013. szept. 19. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

Az elkövetkezendő 50 évben csökkenni fog.


Lesz egy nagy föderáció/monarchia Románia-Bulgária-Magyarország-Szlovákia összeolvadásával.


A neve az lesz, hogy United States of Gypsya.


A megyék helyett pedig vajdaságok lesznek, az ország vezetője pedig fővajda vagy király lesz.

2013. szept. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem senki se lát évtizedekre előre a jövőbe, így kicsit értelmetlen a kérdés.


A közeljövőben esélyesen nem fog ilyen történni, Dél-Szudánnal lezárult az ilyen régebb óta érő dolgok sora. Ha esetleg Szomália valamikor vissza- és szétesne, akkor Szomáliföld és Puntföld esetleg önállósódhatna, de erre kicsi az esély.


Azt sem hinném, hogy az oroszok hirtelen megőrülnének, így Dél-Osszétiának és Abkháziának sincs komoly esélye a mostani berendezkedésnél többre, és a moldávoknál se fogják hagyni Transznyisztriát önállósodni.


Nagyon-nagyon esetlegesen, valami nagy kaliberű játékos támogatásának megszerzése után Nyugat-Szaharából lehetne valamit formálni, de senki komoly nem támogatja őket és nincs is okuk rá, Marokkó meg ezerszer fontosabb partner mindenkinek.


Palesztina esélytelen.

2013. szept. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
törökország valószínű bár lehet h nem 10 éven belül
2013. szept. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az Európától távolabb lévő területek nem ismerem annyira, közelünkben Katalónia válhat ki Spanyolországból, Belgium válhat kétfelé, a Kaukázusban történhetnek változások, Dnyeszter Menti Köztársaságot elismerhetik teljes jogú országnak, a kurdok esetleg összekalapálhatnak maguknak valamit. És azért Palesztina sem egy elhalt opció.
2013. szept. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Palesztina esélytelen, mert maguk a palesztinok sem akarnak államot.

Ami elképzelhető: Koszovó igazi országgá válik, Belgium szétesik, Katalónia független lesz, Skócia elszakad, Macedónia kettéválik (albánok miatt). Több dologra nem látok Európában esélyt.

2013. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Csecsenföld és Székelyföld?
2013. szept. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már Dél-Szudán képes volt elszakadni, akkor talán Dárfur is képes lenne rá, elvégre volna létjogosultságuk. Belgium nem fog ketté szakadni, semmilyen érv nem szó mellette. Esetleg Skócia Nagy-Britanniától, habár erről már volt egy sikertelen népszavazás. Nagyon sok önállósodási és elcsatolási törekvések vannak, de ezek esélytelenek. Új országok már nem igen lesznek inkább nemzetközi szervezetek megalakulására vannak nagy esélyek. A NAU (North American Union) már régóta tervbe van véve, de a mexikói helyzet miatt egyenlőre nem kivitelezhető, csak komoly katonai beavatkozás révén, de ha sikerülne megalakulniuk, akkor akár bűvölhetne is a karibi országokkal. Dél Amerikában már létrejött egy szervezet az EU mintájára, ez az UNASUR. Az Eurázsiai Gazdasági Uniót 2015-re tervezik a posztszovjet országok integrálásával, habár eddig nem túl sok jelentkező van rá. A Mediterrán Unió 2008 óta már egy létező szövetség az EU, Észak-Afrika és a Közel-Kelet közt.
2013. szept. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vegyük sorban a lehetséges és lehetetlen eseteket :


Belgium kettéválására egyre több az esély, és már rég szétesett volna az ország, ha nem lenne Brüsszel, amit a flamandok, és a vallonok és maguknak akarnak. Flandria vagy független akar lenni, vagy hozzácsatolódni Hollandiához. A belga közvélemény kutatási adatok szerint az összlakosság kb 45%-a szétválasztaná Belgiumot.


Katalóniának csak idő kérdése a függetlenedés, már régóta nagyon akarják, és szerintem véghez is fogják vinni, de Spanyolország nemigen fog ebbe beleegyezni, mert Katalónia a legfejlettebb régiók egyike. Meg ha a többi tartomány nem is, de Baszkföld is függetlenedni akar.


Palesztina nem is értem hogy jöhet szóba. Csomó ország elismerte, Izrael is hajlott rá, még sincs Palesztina, mert maguk a palesztinok sem akarnak önálló államot. Mindig ellehetetlenítették a tárgyalásokat, és terrorhullámot kreáltak, akárhányszor az orruk elé volt nyomva a független, önálló állam kialakítása.


Hogy Koszovót Szerbia elismeri-e, nem tudom. Kicsi az esély rá, még a területcserét se engedték meg Szerbiának, mondván "Koszovó egységes történelmi tartomány". (Mitrovica és térsége ment volna Szerbiához, Dél-Szerbia albánok lakta kis települései meg Koszovóhoz) Koszovó nehéz kérdés, és amondó vagyok, hogy ez csak átmenet, mert a cél úgyis az, hogy egyesüljenek Albániával.


Abházia és Dél-Oszétia is érdekes eset. Abháziában már nem élnek grúzok, mégsem ismerik el, mert Grúzia fontos a nyugatnak, mert nem Oroszország mellett van. Dél-Oszétia Oroszországgal akarna egyesülni, mert ott van a szomszédban az orosz föderációban Észak-Oszétia. Abházia viszont független ország akarna lenni, nem akar egyesülni Oroszországgal.


Viszont Szíriának megvan az esélye, hogy elég rendesen szétessen, mert mást akarnak a szunniták, mást az alaviták, mást a felkelők, mást a kormánypártiak, mást a kurdok, stb. Nem kizárt, hogy olyan lesz, mint Szomália, hogy térképen egységes államként van feltüntetve, viszont valójában több kisebb nagyobb "államból" áll, ha ezeket lehet államnak nevezni.


Skócia eléggé kétes, a lakosság fele akarna maradni, a másik fele nemigazán, az angolok most a font elvesztésével fenyegetik őket, Skócia viszont megtartaná a királynőt. Kétes a népszavazás kimenetele, de hát pl Montenegró elszakadását is csak a szavazók 52%-a támogatta, mégis független lett.


Macedóniának viszont eléggé megvan az esélye arra, hogy kettészakadjon, vagy esetleg olyan legyen, mint Belgium. Az albánok száma az országban kb 35-40%, és növekszik a számuk, míg a macedónok lélekszáma csökken. Így az is elképzelhető, hogy létrejön a "macedón Koszovó". Az albánok köztudottan nem lojálisak a macedón államhoz, a macedónok meg rettegnek az albánoktól, és nem mernek belegondolni, hogy mi lesz, ha országosan ők lesznek többségben.


Más elszakadásra, vagy ötletre igazából nem látok semennyi esélyt. Kb ezek azok, amelyek fontosak, meg ezek többségének azért van esélye is (Palesztina kivételével). Remélem hasznos volt a válaszom.

2013. szept. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!